انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 596)
سه شنبه 3/12/1389 - 11:44 -0 تشکر 288298
مترو اصفهان، سی و سه پل را تهدید کرد

محدوده ایستگاه مترو در خیابان چهارباغ بالا و در نزدیكی رمپ سی و سه پل اصفهان شامگاه دوشنبه فرونشست ولی خسارتی به همراه نداشت.  

   
به گزارش ایرنا، مقارن ساعت 18 دوشنبه بخشی از محدوده ایستگاه مترو در نزدیكی پل تاریخی سی و سه پل اصفهان فرونشست.

براساس این گزارش، با وقوع این حادثه عوامل آتش نشانی و پلیس راهنمایی و رانندگی برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی در این محل حضور یافتند.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تایید این حادثه ،‌ گفت: فرونشست خیابان در بالای ایستگاه تونل مترو واقع در خیابان چهارباغ بالا بوقوع پیوسته است.

"عبدالجواد زعفرانی" افزود: این فرونشست به عرض 60 سانتی متر و عمق دو متر بوده است.

وی با اشاره به علت این حادثه گفت: كارشناسان فنی مترو احتمال بروز این حادثه را تركیدگی لوله آب فضای سبز در محدوده این محل عنوان كرده اند.

وی با بیان اینكه هیچ حادثه ای برای تونل مترو در این منطقه رخ نداده است، تصریح كرد: عملیات ترمیم بالای محدوده ایستگاه مترو تا ساعتی دیگر به پایان خواهد رسید.

در همین حال یك منبع مطلع كه خواست نامش در خبر ذكر نشود به ایرنا گفت: دستگاه حفار تونل متروی اصفهان كه از شهریور سال گذشته تاكنون بدلیل انحراف پیش آمده در حفر تونل شرقی مترو در این مكان متوقف و منجر به زنگ زدن تیغه های آن شده بود، از روز یكشنبه با حضور كارشناسان آلمانی فعال و از محدوده سی و سه پل دور و وارد خیابان چهارباغ بالا شده است.

وی در ادامه افزود: برخی از كارشناسان فنی دلیل اولیه ریزش این محدوده را ناشی از فعال شدن این دستگاه و نشست خاك عنوان كرده اند.

وی به میزان نشست این محدوده اشاره كرد و اظهارداشت: طول این نشست حدود دو متر،‌ عرض یك متر وعمق یك مترو نیم بوده است.

وی توضیح داد: محل این نشست با رمپ احداث شده جدید پل تاریخی سی و سه پل حدود 15 متر و از خود پل حدود 70 متر فاصله داشته است.

وی همچنین تصریح كرد: به دستور مدیران ارشد استان هم اكنون مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان، كارشناسان فنی این سازمان و همچنین مدیران و كارشناسان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان برای نظارت هرچه بیشتر در این محل حضور دارند.

این منبع مطلع یادآور شد: گزارش رسمی این حادثه و اطلاعات بیشتر ظرف روزهای آینده در اختیار رسانه های گروهی قرار خواهد گرفت.

این حادثه درحالی در این منطقه بوقوع پیوست كه یك سایت خبری روز دوشنبه نهم شهریور سال 88 گزارش داد: "دستگاه حفار تونل متروی اصفهان یا TBM با انحراف از مسیر اصلی خود درتونل شرقی خط "شمال-جنوب"متروی اصفهان، به احتمال زیاد با پی رمپ جنوبی سی و سه پل برخورد كرده است."

در ادامه این خبرآمده بود: تونل شرقی خط "شمال- جنوب"پروژه متروی اصفهان ، پس از گذشتن از زیر زاینده رود با انحراف از DTA یا مسیر خود، دركنار سی و سه پل درحدود 30 رینگ(طولی برابر با 40 متر) به اشتباه حفاری كرده است.

پس از انتشار این خبر رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا آن را تكذیب كرد و اظهارداشت: تونل تحتانی بستر زاینده رود از فاصله 150 متری و از عمق 20 متری پل مذكور عبور كرده و هیچگونه برخوردی میان دستگاه حفار تونل با پی های این پل صورت نگرفته است.

"عباس حاج رسولیها" افزود:‌ این تونل حدود 35 متری از مسیر جنوب به شمال و به سمت شرق تغییر كرده است.
مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان هم در همان زمان به ایرنا گفت: عملیات اجرایی عبور تونل مترو از زیر رودخانه زاینده رود با رعایت فواصل طراحی شده توسط مهندسین مشاور با موفقیت انجام شده و درهیچ نقطه ای از مسیر، فاصله آن با سی و سه پل كمتر از میزان تعیین شده نبوده است.

"عبدالجواد زعفرانی" همچنین دهم مردادماه سال جاری به ایرنا گفته بود:چهار كارشناس آلمانی می كوشند تا انحراف دستگاه حفاری موسوم به "تی بی ام" تونل شرقی مترو اصفهان در نزدیكی سی و سه پل را به مسیر اصلی خود بازگردانند.

وی گفت:ازبین هشت گزینه اعلام شده توسط شركت پیمانكار، در مرحله اول دو گزینه را برای اجرا انتخاب كردیم و درمرحله نهایی مقرر شد این تونل از محل انحراف با "‌قوس مطمئنه " به مسیر خود ادامه دهد.
وی تصریح كرد:با این تصمیم، محل ایستگاه مترو از نزدیك سی و سه پل به فاصله 216متری آن منتقل شد كه درنهایت انحنای بوجود آمده در حفاری تونل شرقی مترو جبران می شود.

وی گفت: ساخت قطار شهری اصفهان تا دهم مردادماه 89 در مجموع حدود 504 میلیارد تومان هزینه شده است.
"سید مرتضی سقاییان نژاد" شهردار اصفهان هم در یك نشست مطبوعاتی ضمن تایید انحراف دستگاه تی بی ام در تونل مترو، از عمدی بودن آن خبر داده بود.

براساس این گزارش، از زمان وقوع این حادثه تا چند ماه بعد از آن عملیات حفر تونل مترو اصفهان در این محدوده متوقف بود و در نهایت معاون امورعمرانی استاندار اصفهان هشتم خردادماه 89 به ایرنا گفت: اشكال بوجود آمده با جابه جایی ایستگاه این مكان حل شد.

"سیدجمال الدین صمصام شریعت" اظهارداشت: پس از بررسی دقیق و كارشناسی گزینه های مختلف برای بازگشایی و رفع مشكل بوجود آمده، مقرر شد ادامه خط مترو با اصلاح انحراف ایجاد شده همراه با جابه جایی ایستگاه سی و سه پل به سمت جنوب تداوم پیدا كند.
معاون امور عمرانی استانداری اصفهان همچنین به بازدید كارشناسان یونسكو از تونل های مترو در محدوده آثار تاریخی نیز اشاره كرده و گفت: بازرسان یونسكو ایجاد نشدن مشكل برای آثار تاریخی این شهر را مورد تایید قرار داده اند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان، 28 تیرماه امسال در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: ازبدو شروع عملیات احداث قطارشهری اصفهان تا این زمان، دولت 365 میلیارد تومان ازسهم خود را پرداخت كرده است.
"محمد مهدی اسماعیلی" افزود:این درحالی است كه شهرداری اصفهان با پرداخت 133 میلیارد تومان، هنوز 232 میلیارد تومان دیگر باید بپردازد تا سهم مساوی با دولت در پروژه مترو این شهر داشته باشد.
"علیرضا ذاكر اصفهانی" استاندار اصفهان هم به ایرنا گفت كه دولت در سال جاری 99 میلیاردتومان به مترو اصفهان اختصاص داده است.
عملیات حفر تونل اصلی مترو اصفهان درمسیر شمال - جنوب به طول 2/20 كیلومتر از محل ترمینال"كاوه" درشمال تا ترمینال "صفه" در جنوبی ترین نقطه شهر اصفهان از سال 75 آغاز شده و تاكنون به بهره برداری نرسیده است. 

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 4/12/1389 - 13:29 - 0 تشکر 289203

خدا عاقبت این حفاری ها را به خیر کند و ان شاءالله سی سه پل جان سالم از این معرکه به در ببره...

 

.....................................................................................................

روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران 

تا از دلم بشویی غم های روزگاران

http://img1.tebyan.net/Big/1388/11/36222359111523534249227329396975323285.jpg

چهارشنبه 4/12/1389 - 19:43 - 0 تشکر 289379

خدا بخیر بگذره یه مترو قراره اصفهانو نابود كنه

به وبلاگ من سر بزنيد
http://www.bia2allthing.mihanblog.com
درضمن منو با اسم (دختر بابا )ميتونيد تو گوگل پيدا كنيد
چهارشنبه 4/12/1389 - 21:12 - 0 تشکر 289422

به نام خدا - سلام .
من دیشب خبرشو تو 20:30 دیدم .
من اصفهانی نیستم ولی به عنوان یک ایرانی از این که مسئولین کشورم کارای بدون توجه ای انجام می دهند بسیار ناراحتم .
پل 33 پل یکی از بهترین آثار ایرانی است که انسان با دیدنش به ایرانی بودن خود می بالد . مخصوا با معماری منحصر به فردش.
کلا مسئولین میراث فرهنگی ایران در خواب هستند و همین اینکه یه جا خراب می شه تازه بیدار می شنو شکایت می کنند . نوش داروی بعد مرگ سهراب .

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

پنج شنبه 5/12/1389 - 9:26 - 0 تشکر 289593

من دیشب داشتم از دم سی و سه پل رد می شدم( سمت چهارباغ بالا) از زمین یه موادی داشت میزد بالا همه ایستاده بودند نگاه می کردند ؛ برای همه تعجب بود اینا چیه؟!!! داشت خیابونو پر می کرد

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
پنج شنبه 5/12/1389 - 12:47 - 0 تشکر 289735

سلام
ببینن میتونن سی وسه پل و هم مثل میدان امام در معرض خروج از لیست آثار باستانی قرار بدن یا نه!!!!

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی