انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 287)
يکشنبه 1/12/1389 - 1:46 -0 تشکر 286459
شکایت هنرپیشه سرشناس از یک باند مجازی

قدس: اعضای باندی که با سوءاستفاده از شهرت یک هنرپیشه‌ سرشناس و به بهانه آموزش بازیگری، از مردم کلاهبرداری می‌کردند تحت تعقیب قرار گرفتند.

این باند در روزنامه‌‌ها آگهی می‌دادند و برای جذب هنرجو ادعا داشتند یک هنرپیشه معروف استاد بازیگری‌شان است.

بهمن‌ماه سال جاری بازیگر مشهور سینما و تلویزیون به دادسرای جرائم رایانه‌ای رفت و پرده از اقدامات کلاهبرداران دنیای مجازی برداشت.

این بازیگر سرشناس به بازپرس پرونده گفت: وقتی از دوستان و آشنایان شنیدم که در آموزشگاهی جز شرکت خودم مربی بازیگری هستم شوکه شدم. چون در این مدت در هیچ موسسه‌ای، آموزش هنرپیشگی نداده بودم. مدت‌ها بود که از اطرافیان می‌شنیدم تراکت‌های تبلیغاتی از سوی موسسه‌ای با نام من دانشجو و کارآموز جذب می‌کند.

روزهای نخست با بی‌اعتنایی از این مسائل عبور می‌کردم و تصور می‌کردم اشتباه می‌کنند ولی وقتی متوجه شدم این تیم کلاهبردار با راه‌اندازی سایتی در دنیای مجازی با سوءاستفاده از نام من دست به جذب دختران و پسران جوان جویای شهرت می‌زنند به اینترنت مراجعه کردم و دیدم که یک گروه، سایتی تاسیس کرده‌اند و با تبلیغات فریبنده اعتماد کارآموزان را جلب می‌کنند.

بازیگر سرشناس در ادامه گفت: این کارگاه آموزشی قلابی با گرفتن پول‌های زیاد از مشتریان توانسته است دانشجویان بسیاری را جذب کند. این مرد که از هنرپیشه‌های قدیمی است در ادامه گفت: این موسسه با سوءاستفاده از نام من به عنوان مدیریت کارگاه آموزشی در خیابان ولی‌عصر به کلاهبرداری‌های میلیونی دست زده است.

با ادعاهای بازیگر سینما و تلویزیون و با دستور بازپرس پرونده، دستگیری این کلاهبرداران در دستور کار پلیس دنیای مجازی قرار گرفت. مهندسان پلیس رایانه‌ به جست‌وجو در شبکه‌ها پرداختند. تحقیقات نشان می‌داد یک باند پشت این کلاهبرداری سازمان یافته قرار دارد. تیم‌های کارآگاهان با دستور ویژه بازپرس دادسرای جرائم رایانه‌ای تهران ابتدا با گشت‌های اینترنتی به جست‌وجو در سایت‌های مجازی پرداختند تا بتوانند سرنخی از این تیم کلاهبرداری ردیابی کنند.

تحقیقات نشان می‌داد این گروه کلاهبردار با راه‌اندازی موسسه‌ای به جذب هنرجو می‌پردازد و پول‌های کلانی از مشتریان می‌گیرد. این گروه، به صورت اینترنتی و دادن کارت‌های ویزیت و چاپ تراکت در سطح تهران با تبلیغات وسیعی به اغفال جوانان جویای نام پرداخته و با سوءاستفاده از نام هنرپیشه سرشناس اعتماد هنرجویان را جلب کرده است. تحقیقات برای دستگیری این باند حرفه‌ای ادامه دارد تا زوایای پنهان پرونده آشکار شود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی