انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 326)
جمعه 29/11/1389 - 1:45 -0 تشکر 285620
راز فجیع‌ترین قتل شیراز

تهران امروز: فرمانده انتظامی فارس ظهر دیروز در حضور خبرنگاران و اساتید روانشناس دانشگاه شیراز به واکاوی این حادثه فجیع و سرعت عمل پلیس در کشف قتل پرداخت.

سردار «علی مویدی» فرمانده انتظامی استان فارس گفت: فجیع‌ترین قتل رخ داده شده در سال جاری به گونه‌ای بازتاب نگران کننده‌ای درجامعه داشت و امنیت و روان اجتماع را تحت تاثیر خود قرار داده بود که با تلاش‌های پیچیده و استفاده از ابزار علمی و فنی در کمترین زمان ممکن پرده از راز این جنایت هولناک برداشته شد.

فرمانده انتظامی فارس در تشریح این خبر با فراخواندن قاتل به نشست خبری در برابر بهت و حیرت خبرنگاران به تشریح چگونگی این رویداد پرداخت.

قاتل خانمی میانسال به نام «فرنگیس» است که در حالتی نا متعادل از نظر روحی و روانی به سوالات فرمانده انتظامی فارس جواب می‌داد.

فرمانده انتظامی فارس با واکاوی این حادثه دلخراش افزود: این قاتل قصی القلب با کشتن و سلاخی کردن جسد مقتول به نام «زهرا» با تهیه یک چمدان مسافرتی بخشی از جسد را در خیابان رها می‌نماید و در دفعات بعدی دیگر اجزای بدن وی را در نقاط مختلف شهر پراکنده کرده است. وی گفت: قاتل که سابقه دوستی با مقتول را دارد طلا و جواهرات وی را نیز به فروش رسانده و بخشی از زیورآلات مقتول نیز در منزل قاتل کشف شده است.

سردار «مویدی» افزود: قاتل بعد از کشتن مقتول جسد را یک شبانه روز دور از چشم شوهر و تنها فرزندش در حمام خانه خود نگهداری وسپس با تکه تکه کردن جسد مبادرت به انتقال قطعات بدن مقتول در بسته‌های مختلف به نقاط مختلف شهر کرده است.

اولیای دم نیز با حضور در این نشست خبری، با حزن و اندوه از عملکرد به موقع پلیس در کشف راز این جنایت هولناک تشکر کردند. دکتر«بهرام جوکار» روانشناس و استاد دانشگاه شیراز نیز در بررسی این جنایت هولناک گفت: شخص قاتل در یک بستر تعریف شده از خشونت و عادی بودن خشونت رشد یافته و هوشمندی وی در زمان ارتکاب به قتل و اقدامات بعدی نشان دهنده حساب و کتاب در کار قاتل است.

دکتر جوکار با نگاه اجتماعی از مادر بودن شخص قاتل به عنوان پدیده‌ای مخرب‌تر یاد کرد و از تاثیرات سوء تربیتی توسط قاتل بر فرزندش سخن گفت.

استاد روانشناسی دانشگاه شیراز از نهادهای اجتماعی مرتبط با خانواده خواست تا بررسی صلاحیت ورود به کانون خانواده را همانند دیگر آزمایش‌های ازدواج مد نظر و در اولویت قرار دهند. فرمانده انتظامی فارس در تشریح خبر دستگیری باند سرقت به عنف نیز با فراخواندن سه متهم این پرونده به بررسی دلایل بروز و شیوه ارتکاب به جرم و نیز عملکرد پلیس در دستگیری این باند پرداخت. سردار «مویدی» گفت: از چند ماه قبل شاهد بروز یکسری جرایم تجاوز به عنف در شیراز بودیم که با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله کار‌های پلیس آغاز و خوشبختانه بسیار زود به نتیجه رسید. وی با خطاب قرار دادن متهمان از آنان خواست تا علت ارتکاب به اعمال مجرمانه خود را بازگو نمایند که هرسه متهم پرونده با گریه و ندامت به سوالات حضار پاسخ گفتند.

«س – د» جوان 21 ساله فوق دیپلم است که علت جرایم خود را وسوسه شیطان، غرور و جوانی می‌داند.

« ع – ب» دومین عضو این گروه شیطانی است. او جوانی 20 ساله و دانشجو حسابداری است که علت اعمال مجرمانه خود را هوس و...ع دانست.

وی با گریه و زاری گفت: از خدا می‌خواهم فقط توبه‌ام را بپذیرد و آزادی نمی‌خواهم.

نفر سوم این باند « ش- ن» است که عدم آگاهی از قانون را علت اعمال مجرمانه خود دانست.

رئیس این باند « س – د» با عجز و ناله در حالی که

به شدت گریه می‌کرد گفت: فقط از خدا یک بار دیگر آزادی می‌خواهم...!

در این نشست خبری که به ابتکار فرماندهی انتظامی فارس و به شیوه‌های پیشین با دعوت از مردم و کارشناسان اجتماعی و خبرنگاران انجام می‌شود، جنبه‌های گوناگون بروز جرایم در جامعه مورد کنکاش و موشکافی قرار می‌گیرد تا تاثیرات مثبت و روانی خود را در جامعه به جای بگذارد.

سردار « مویدی» از خبرنگاران رسانه‌ها خواست تا همانگونه که به انعکاس رویداد‌های اجتماع بر اساس رسالت ذاتی خود می‌پردازند امروز نیز با ارائه به هنگام و شایسته عملکرد پلیس در کشف علمی جرایم وظیفه خود را انجام دهند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی