انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1781)
پنج شنبه 28/11/1389 - 16:54 -0 تشکر 285456
محاکمه موسوی و کروبی قطعی است

حجت‌الاسلام رازینی در پاسخ به سؤالی درباره مطالبات ملت ایران برای محاکمه موسوی و کروبی گفت: قوه قضائیه قطعاً به وظیفه خود برای محاکمه موسوی و کروبی عمل خواهد کرد.

حجت‌الاسلام علی رازینی معاون حقوقی و توسعه قضایی رئیس قوه قضائیه در گفت‌وگو بافارس، با اشاره به اقدامات اخیر جریان فتنه که به بهانه حمایت از مردم مصر انجام شد، اظهار داشت: این‎گونه فتنه‌ها در جهان اسلام کم رؤیت نشده است.وی با اشاره به حادثه مسجد ضرار گفت: عده‌ای در صدر اسلام تصور می‌کردند که پیامبر به خاطر مسجد ضرار در برابر دشمنان اسلام سکوت خواهد کرد اما پیامبر مکرم اسلام به دستور خداوند فرمودند که مسجد ضرار باید خراب شود.معاون حقوقی و توسعه قضایی رئیس قوه قضائیه با اشاره به تکاپوی جریان فتنه برای خودنمایی تصریح کرد: افرادی که در کارنامه خود شعار "نه غزه و نه لبنان " را سر می‌دادند و می‌گفتند که به ما ربطی ندارد آمریکا چه بلایی سر مسلمانان می‌آورد، امروز ادعای دفاع از مردم مصر را مطرح می‌کنند که این یک دروغ مسلم است.رازینی با بیان اینکه امام خمینی(ره)‌ با منتظری و بنی‌صدر به گونه‌ای برخورد کرد که افراد فریب‌خورده و ساده‌لوح از آنها جدا شدند، گفت:‌ مقام معظم رهبری نیز با تدبیر هوشمندانه و بی‌نظیر شرایط جدا شدن افراد فریب‌خورده را از جریان فتنه مهیا کردند.معاون حقوقی و توسعه قضایی رئیس قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی درباره مطالبات ملت ایران برای محاکمه موسوی و کروبی گفت: قوه قضائیه قطعاً به وظیفه خود برای محاکمه موسوی و کروبی عمل خواهد کرد.وی افزود: قوه قضائیه برای محاکمه افراد وظایف مختلفی دارد که یکی از آنها دستگیری و بازداشت است اما مردم بدانند که قوه قضائیه از وظیفه خود برای محاکمه سران فتنه عدول نخواهد کرد و در زمان مناسب این افراد را محاکمه خواهد کرد.

پنج شنبه 28/11/1389 - 15:55 - 0 تشکر 285424

تجمع مقابل منازل موسوی و کروبی 

فارس نوشت: جمعی از مردم تهران از دقایقی پیش در مقابل منزل مهدی کروبی از سران فتنه تجمع کردند و با سر دادن شعارهای "مرگ بر کروبی "، "مرگ بر موسوی "، "مرگ بر خاتمی " خشم و انزجار خود را از سران فتنه به نمایش گذاشتند.
همچنین آخرین نیوز خبر دادکه جمعی از مردم آذربایجان، پس از پایان دیدار امروز خود با رهبر معظم انقلاب، مقابل منزل میرحسین موسوی تجمع کردند و نسبت به اقدامات وی اعتراض نمودند.

پنج شنبه 28/11/1389 - 16:36 - 0 تشکر 285446

مرگ بر موسوی

هميشه اميدوار باش 

پنج شنبه 28/11/1389 - 17:12 - 0 تشکر 285466

 دستگیری فرزند موسوی لاری در 25 بهمن
بولتن نیوز گزارش داد:

بنا بر گزارش های رسیده از اغتشاش گران بازداشت شده در تجمع غیر قانونی 25 بهمن نام برخی از فرزندان مسئولین سابق و حال کشور نیز در میان این افراد به چشم می خورد.

در تجمع غیر قانونی 25 بهمن که با دعوت رسمی سران فتنه و با حمایت سرویس های جاسوسی سیا و موساد در برخی از نقاط شهر تهران برگزار شد سید مرتضی موسوی لاری فرزند عبدالواحد موسوی لاری از مسئولین دولت اصلاحات بازداشت شد.

پنج شنبه 28/11/1389 - 19:18 - 0 تشکر 285501

واقعا که ببینین چجوری به یه سری جوون بیکار کار دادن و اونارو ابزار خودشون واسه تفرقه افکنی کردند
کسی که در جهت اهداف دشمنای قسم خورده ی ما تلاش میکنه از اون دشمن پست تر و منفور تره...

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

جمعه 29/11/1389 - 0:51 - 0 تشکر 285611

یعنی کی محکوم میشن؟ما که پشت هم فتنه ی جدید میبینیم

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

يکشنبه 1/12/1389 - 1:18 - 0 تشکر 286441

مردم و مسئولان برای محاکمه سران فتنه صبر کنند
رئیس قوه قضائیه با تشکر از نمایندگان مجلس، مسئولان و مردم برای دفاع از ارزشهای اسلامی گفت: باید مصلحت نظام را در نظر گرفته و برای محاکمه سران فتنه صبر پیشه کنند.

به گزارش مهر، آیت الله صادق آملی لاریجانی صبح پنجشنبه در همایش قضات دادگستری استان تهران با اشاره به خیزش عظیم جهان اسلام در خاورمیانه گفت: جریانهای بسیار تند و به معنای غافلگیرکننده در کشورهای اسلامی به وقوع پیوسته است که منجر به حرکت عظیم مردم مصر، تونس، یمن و الجزایر شده که نوید یک تحول اساسی و انسانی را در خاورمیانه می دهد.

وی به انقلاب اسلامی ایران در 32 سال قبل اشاره کرد و افزود: در 32 سال قبل کشور ما با حرکت طوفانی به پا خواست و مردم برای آزادی و استقلال و اجرای ارزشهای الهی و احیای ارزشهای والای انسانی انقلاب کردند و ارزش این انقلاب در آن زمان برای بسیاری از کشورهای اسلامی مخفی ماند.

لاریجانی افزود: در طول این 32 سال انقلاب ایران جریانهای مختلفی را پشت سر گذاشت ولی پایبندی به آرمانهای انقلاب و نصیحتها و هوشیاری امام راحل مبنی بر تاکید بر ارزشهای اسلامی و انسانی تمامی نقشه های دشمنان را بر ملا کرد و امروز نیز شاهد آن هستیم که تمامی ارزشهای انقلاب اسلامی در حرکتهای انقلابی مردم و در شعار انقلابیون در مصر و تونس و کشورهای عربی پدیدار است همانطور که مردم مصر با دست خالی دیکتاتوری را به پایین کشیدند و این همانند انقلاب اسلامی ایران است.

وی اظهار داشت: در مقابل حرکتهای انقلاب اسلامی ایران دشمنان اسلام هم ساکت ننشستند و طراحیهای فراوانی انجام دادند جامعه شناسان و سیاستمداران با ادعاهای واهی تهمتهای نادرستی را به نظام نسبت دادند و افرادی را با تابلوهای اندیشمند و روشنفکر برانگیختند و ایده های خاصی را که به فروپاشی تفکر عظیم اسلامی که برخاسته از طبیعت انسانی بود مطرح کردند.

رئیس دستگاه قضا افزود: تبلیغ اندیشه سکولاریسم در جهان اسلام جدید نیست ولی اصرار آن به این شکل در دهه های اخیر قابل تامل است.

لاریجانی افزود: دفاع از این مسئله که نحوه اداره کشورها و حکومتها و حیات اقتصادی و فرهنگی باید از دین جدا شود در حرکتهای انقلاب مخملی و ایده های سکولاریسم به چشم می خورد. آنها می خواهند دین را به عقب برانند و تنها در رابطه فردی انسان و خدا لحاظ کنند و در بخش عمومی دین را جدا کنند. همچنین نویسندگان عرب زبان هم به پشتوانه غربیها کتابهای متعددی در این باب نوشتند تا رابطه دیانت و صیانت را قطع کنند.

وی با اشاره به هوشیاری جهان اسلام در شناخت سکولاریسم گفت: خوشبختانه مسلمانان در کشورهای عربی با توجه به ایده پردازی سکولاریسم آنقدر هوشیار بودند که در تعامل دین و سیاست ثابت قدم شدند و انقلاب امروز مردم مصر و تونس از این باب است.

رئیس قوه قضائیه در ادامه سخنان خود با اشاره به حوادث روز 25 بهمن در کشور گفت: سران فتنه با اطلاعیه پراکنی و همراهی با کشورهای آمریکایی و رژیم صهیونیستی که دستشان به خون افراد بیگناه آغشته است باز هم دست به فتنه زدند در حالیکه باید بدانند که در میان ملت دیگر جایی ندارند.

وی افزود: آیا به راستی آنها نمی دانستند که از چه کسانی حمایت می کنند. در حالیکه قوه قضائیه به حکم وظیفه مسلما با فتنه گران برخورد می کند و این برخورد به صورت عادلانه انجام می شود.

آیت الله آملی لاریجانی اظهار داشت: دستگاه قضا دیگر اجازه نمی دهد که سران فتنه با حق کشی و اعلام موفقیت اقدامات خود چهره و هدفهای خود را در بوق رسانه های غربی کنند و خود را قهرمان نشان دهند.

وی با تشکر از احساسات مردم و نمایندگان مجلس و روحانیون و خواص اظهار داشت: از تمامی مردم می خواهیم اجازه دهند تا دستگاه قضا در چارچوب قانون و بر اساس مصلحت نظام به حوادث اخیر و پرونده سران فتنه رسیدگی کند که البته در این مورد کوتاهی هم نمی کند.

لاریجانی اظهار داشت: دستگاه قضا راه را بر اطلاعیه پراکنی آنها خواهد بست و اجازه نمی دهد آنها از صبر و تحمل نظام اسلامی سوء استفاده کنند و امیدواریم که مردم شریف ایران با صبر و تحمل ما را همراهی کنند.

يکشنبه 1/12/1389 - 1:20 - 0 تشکر 286443

پیشنهاد امام جمعه تهران درباره موسوی و کروبی 
امام جمعه تهران حبس خانگی موسوی و کروبی را از گزینه های پیش رو برای این دو دانست.

آیت الله جنتی امام جمعه تهران در خطبه های روز جمعه با اشاره به درخواست نماز گزاران برای محاکمه اعدام موسوی و کروبی گفت: این گزینه مساله ای است که باید طبق مصلحت سنجی های قوه قضاییه پیش برود اما فکر می کنم گزینه ای که این قوه به عنوان یکی از احتمالات پیش رو دارد بحث حبس خانگی و قطع کردن ارتباط این دو با بیرون است.

وی در این خصوص گزینه هایی هم چون قطع ارتباط تلفنی و اینترنتی را مورد اشاره قرار داد.

در این خصوص اما نمازگزاران با تکرار شعارهای خود خواستار محاکمه موسوی و کروبی شدند.گفتنی است بعد از حوادث 25 بهمن مطالبات عمومی برای رسیدگی به وضعیت موسوی و کروبی بالا گرفت.

دوشنبه 2/12/1389 - 0:8 - 0 تشکر 287550

نظر قرائتی درمورد نحوه برخورد با فتنه‌گران

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: عده‌ای نیز به بهانه برگزاری راهپیمایی و حمایت از انقلاب مصر در 25 بهمن به خیابان‌ها ریختند و در برابر ولایت فقیه ایستادند و کار این افراد تکرار همان مسجد ضرار است و برخورد با آنها باید همانند مسجد ضرار باشد. حجت‌الاسلام محسن قرائتی شامگاه جمعه در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره قرآنی مدهامتان اظهار داشت: طی سال‌های اخیر کارهای زیادی در کشور در زمینه قرآن و نهج‌البلاغه انجام شده است ولی این کافی نیست و باید بیش از اینها به فرهنگ و معارف قرآنی توجه شود.وی افزود: تلاوت قرآن، حق تلاوت، ترتیل، تدبر در آیات کلام وحی و عمل به دستورات این کتاب آسمانی باید در رأس فعالیت‌های فعالان قرآنی باشد تا فرهنگ قرآن در جامعه حاکم شود.رئیس ستاد اقامه نماز کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث فتنه 25 بهمن سال‌ جاری خاطر‌نشان کرد: در زمان پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) با وجود اینکه مسجد بزرگی در مدینه توسط رسول مکرم اسلام ساخته شده بود، عده‌ای با هدف فتنه‌انگیزی مسجدی به نام مسجد ضرار بنا کردند که به دستور پیامبر تخریب شد.قرائتی تصریح کرد: عده‌ای نیز به بهانه برگزاری راهپیمایی و حمایت از انقلاب مصر در 25 بهمن به خیابان‌ها ریختند و در برابر ولایت فقیه ایستادند و کار این افراد تکرار همان مسجد ضرار است و برخورد با آنها باید همانند مسجد ضرار باشد.وی یادآور شد: مردم ولایی سراسر کشور همزمان با سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی در راهپیمایی با‌شکوه روز 22 بهمن شرکت کردند و یکبار دیگر با آرمان‌های والای انقلاب، امام (ره)، شهدا و رهبری تجدید پیمان و از انقلاب مردم مصر حمایت کردند.

اي كه از باغ هاي سرخ شهادت ميايي
و بوي گل هاي نو شكفته ان ديار را در
پيرهن داري
اي كه قافله سالار كاروان اسيراني
مارا نيز در پي اين قافله
با خود ببر!

www.sokhane-ashena.com

دوشنبه 2/12/1389 - 18:45 - 0 تشکر 287884

لنکرانی:موسوی،‌کروبی و خاتمی آلت دست فتنه‌گران

وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: موسوی، کروبی و خاتمی آلت دست فتنه‌گران‌ هستند که به قهقرا کشیده می‌شوند.


به گزارش خبرگزاری فارس، کامران باقری لنکرانی عصر شنبه در همایش گفتمان پیشرفت اسلامی اظهار داشت: مبنای تفکر باید تکلیف‌گرایی دینی باشد و از تنوع‌طلبی و تمایز پرهیز کرد.


لنکرانی خاطرنشان کرد: گفتمان پیشرفت اسلامی نخستین حرکت اصلاحی برای گفتمان‌سازی انحرافی بوده و تشکیل آن برای دانشجویان، الهام‌بخش، مؤثر و کارآمد است.


وی با اشاره به اینکه بنا به فرموده مقام معظم رهبری که سران فتنه نباید خلاف حجت شرعی رفتار کنند، گفت: موسوی، کروبی و خاتمی آلت دست فتنه‌گران‌ هستند که به قهقرا کشیده می‌شوند.


وزیر سابق بهداشت تصریح کرد: اگر حضور افراد و تشکل‌ها در فعالیت‌ها و صحنه‌های سیاسی و اجتماعی تکلیف‌گرا و مبتنی بر باورهای دینی باشد هرگز وارد کارهای خلاف اخلاقی نمی‌شوند.


لنکرانی بایسته‌های جنبش دانشجویی را آینده‌نگری دانست و افزود: مهم‌ترین بخش جنبش دانشجویی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ارتباط دانشجو با روحانیت بوده است.


وزیر سابق بهداشت اضافه کرد: نقدی که مبنای علوم است، باید در راستای نوآوری بومی باشد.


لنکرانی در مورد بیانیه‌ای که از سوی فتنه‌گران در 25 بهمن ماه اعلام شد، افزود: در این بیانیه آمده که آرمان ما تحقق آرمان‌های حضرت امام است.


وی ابراز داشت: باید به عوامل صدور بیانیه 25 بهمن ماه گفت چرا دروغ می‌گویند چراکه امام فرمودند هروقت که دشمن از شما تعریف کرد بدانید ریگی در کفشتان است.


لنکرانی در ادامه سخنان خود در مورد علی‌محمد دستغیب گفت: بعضی‌ها برای خود شئوناتی قائل بوده و خود را آیت‌الله و مرجع و مبارز می‌دانند.


وی اضافه کرد: امروز همگان در برابر خداوند امتحان پس داده و جایگاه آنها بر اساس نوع رفتار و اعمالشان مشخص می‌شود.


وزیر سابق بهداشت با اشاره به اینکه عدالت بحث ماندگار جمهوری اسلامی است اضافه کرد: مسئله رئیس دفتر رئیس جمهوری بخشی از سناریوی فتنه‌گران بوده و هرکس به مردم خدمت کند، مورد تشویق و حمایت آحاد جامعه قرار می‌گیرد.


همایش گفتمان پیشرفت اسلامی از سوی واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با حضور 300 نفر از دانشجویان از 28 بهمن ماه تا دوم اسفند ماه در شیراز در حال برگزاری است

سه شنبه 3/12/1389 - 15:53 - 0 تشکر 288442

بر اساس گزارش خبرگزاری های معتبر دبیر اول کنسولگری ایران در ایتالیا، «احمد مالکی» که خواهرزاده مهدی کروبی است دیروز پست سازمانی خود را تحویل داد.
به گزارش بولتن، خبرهای رسیده حاکی از این است که احمد مالکی قصد گرفتن پناهندگی از کشور فرانسه را دارد که نوع درخواست پناهندگی او نیز از نوع سیاسی است. گفتنی است دولت فرانسه نیز به این شخص قول پناهندگی سیاسی داده است.


مالکی که دو سال است بر این پست تکیه زده، با این ترفند سیاسی قصد دارد تا جریان مرده سبز را دوباره زنده کرده و برای رسانه های خارجی نیز، سوژه تبلیغاتی جدیدی علیه جمهوری اسلامی درست کند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی