انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 443)
پنج شنبه 28/11/1389 - 15:30 -0 تشکر 285397
واکنش یک مسوول به عکس یادگاری صانع ژاله با آیت الله منتظری

واکنش یک مسوول به عکس یادگاری صانع ژاله با آیت الله منتظری: جعلی است

مدیرکل تشکلهای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها با بیان اینکه هیچ تردیدی بر مجعول بودن عناوین و تصاویری که در صدد وارد آوردن خدشه بر بسیجی بودن شهید صانع ژاله است نیست گفت: برای هیئت نظارت دانشگاه هنر بسیجی بودن ژاله غیرقابل تردید است.

حجت الاسلام داود رنجبران در گفتگو با مهر در حاشیه تشییع پیکر پاک دانشجوی بسیجی "صانع ژاله" درباره تصویری که با عنوان "حضور صانع ژاله در دیدار اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه هنر تهران با حسینعلی منتظری" در برخی سایت‌های ضد انقلاب منتشر شده است گفت: به عنوان یکی از اعضای هیئت نظارت دانشگاه هنر می‌گویم که در دانشگاه هنر تهران چیزی با عنوان انجمن اسلامی نداریم یعنی سالهاست که انجمن اسلامی در دانشگاه نداریم.

مدیرکل تشکل‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: البته اینکه کسانی خود را به عنوان انجمن اسلامی خودخوانده در دانشگاه هنر تهران معرفی کنند برای اعضای هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشجویی دانشگاه هنر تهران سوال بود.

وی افزود: اینکه عده‌ای بخواهند با انتشار عناوین یا تصاویر مجعول، یک دانشجوی بسیجی را در مسیر دیگری معرفی کنند را محکوم می‌کنیم. برای اعضای هیئت نظارت دانشگاه هنر تهران بسیجی بودن "صانع ژاله" غیرقابل تردید بود لذا در این موقعیت انتشار هرگونه عناوین یا تصاویر مجعولی که منجر به تضعیف نظام شود را محکوم می‌کنیم.

حجت الاسلام رنجبران ویژگی‌هایی مانند تعلق دانشجوی شهید "صانع ژاله" به اهل تسنن و قومیت کرد را مولفه‌هایی دانست که می‌توانست زمینه‌ساز ترور برنامه‌ریزی شده و با نقشه این دانشجوی بسیجی را فراهم آورد.

وی در این باره به مهر گفت: به نظرم می‌رسد این مولفه‌ها کاملا زمینه ترور برنامه‌ریزی شده را ایجاد می‌کرده است. ترور دانشجویی که در بین دانشجویان محبوبیت ویژه داشته و نسبت به آداب و مراسم مذهبی خیلی مقید بوده و حافظ قرآن بوده و از برادران اهل سنت بوده و فردی بوده که کشته شدنش می‌توانسته منجر به سوءاستفاده‌هایی برای دشمن شود، ترور برنامه‌ریزی شده را برای ما قابل اثبات می‌کند. چرا که به نظرم می‌رسد دشمن دانشگاه‌ها را هدف گرفته است. اول اساتید ما مانند شهید علیمحمدی و شهید شهریاری را مورد هدف قرار دادند تا بتوانند اختلاف‌انگیزی کنند.

حجت الاسلام رنجبران به زمان ترور شهید مسعود علیمحمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: خاطرم است است وقتی دکتر علیمحمدی شهید شده بود خیلی‌ها اصرار داشتند تفسیر کنند افرادی که او را مورد ترور قرار دادند مخالف خط موسوم به "سبز" بوده‌اند، در حالی که بعدها مشخص شد - همان طور که از اول هم می‌شد حدس زد - این ترور سناریوی طراحی شده توسط عوامل خارجی بوده که عواملش توسط موساد هدایت می‌شدند.

مدیرکل تشکل‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یادآور شد: در کشورمان وقتی این همه دشمن و مزدور داریم این قاعده هم مستثنی از این مسئله نیست که ترور یک انسان مظلوم با همه مولفه‌ها و شاخصه‌های مثبت که قابلیت ایجاد اختلاف بین اقوام و گروه‌های مختلف را نیز دارد می‌تواند به نفع دشمن تمام شود. اما یک نکته را نباید فراموش کنیم و آن بصیرت فوق‌العاده ای است که اولا در میان مردم شریف ایران وجود دارد و ثانیا در خانواده شهید ژاله.

وی افزود: پدر این دانشجوی شهید ضمن محکوم کردن این ترور نشان داد که خطشان از خط نفاق جدا است و برادران اهل سنت ما در کنار شیعیان همه با روحیه استکبارستیزی وارد این ماجرا شدند.

پنج شنبه 28/11/1389 - 15:32 - 0 تشکر 285402

حسین شریعتمداری: صانع ژاله مخبر ما بود و پیش آقای منتظری رفته بود

حسین شریعتمداری شب گذشته با حضور در یک برنامه خبری گفت: شهید صانع از کسانی بود که به ما خبر می رساند.

به گزارش جهان مدیر مسوول کیهان با بیان اینکه برخی از ما می پرسند شما این اخبار محرمانه را از کجا می آورید، توضیح داد: اخبار پنهان کیهان از طریق همین بچه حزب اللهی هائی است که همه جا حضور دارند و به ما خبر می رسانند.

وی ادامه داد: اتفاقا شهید ژاله از کسانی بود که به ما خبر و اطلاعات می رساند. مثلا وی چندی پیش با جمعی نزد آقای منتظری رفته بودند که خبر این دیدار را هم به ما دادند و ما منتشر کردیم.

شریعتمداری تصریح کرد: کسانی که علاقه داشته باشند بیشتر دقیق شوند می توانند به اخبار ویژه کیهان مراجعه کنند.

مدیر مسوول روزنامه کیهان همچنین اظهار داشت: من معتقد هستم که ایشان را شناسائی کردند و زدند چون نحوه شهادت هم همین را می گوید.

گفتنی است سراج، دیگر کارشناس این برنامه نیز با اشاره به کرد و سنی بودن شهید ژاله و مناسبت ۲۵ بهمن برای حزب منحله کوموله، ترور وی را برنامه ریزی شده توصیف کرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی