انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 814)
چهارشنبه 27/11/1389 - 12:22 -0 تشکر 284760
تجمع اعتراض آمیز طلاب

 

به نام خدا

در مورخه امروزچهارشنبه  27 بهمن ماه  تجمع طلاب و فضلای حوزه علمیه

باسخنرانی حضرت آیت الله خاتمی (دامت برکاته) و بیانیه تجمع برگزار گردید.

 تجمع بزرگ اعتراض آمیز طلاب و روحانیون حوزه علمیه قم، در محکومیت

 حرکت فتنه گران و منافقین در تهران و دیگر شهرهای کشور، با حضور خیل عطیم حوزویان در مدرسه مبارکه فیضیه برپا گردید.

گوشه هایی از بیانات حضرت آیت الله خاتمی در پست بعدی تقدیم می گردد. 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

چهارشنبه 27/11/1389 - 12:34 - 0 تشکر 284765

بخش نخست/ افشاگری آیت الله خاتمی از پشت پرده فتنه 25 بهمن؛
امتیاز مجامع روحانی و غیر روحانی فتنه گر را لغو کنید

خبرگزاری رسا ـ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در اجتماع پرشور طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در مدرسه فیضیه با افشای پشت پرده فتنه 25 بهمن اضافه کرد: به قوه قضائیه که رییس آن از مفاخر حوزه است می ‌گوییم خون به دل مردم شده،‌چقدر تحمل و صبر کنند، چرا فلان مجمع فتنه گرن هنوز مجوز دارد و به وزارت کشور می‌گوییم مجوز مجامع فتنه گر چه روحانی و غیرروحانی را لغو کنید.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، در پی اغتشاش فتنه‌گران در روز 25 بهمن ماه، امروز طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با تعطیل کردن دروس خود در مدرسه علمیه فیضیه تجمع کرده و شعارهایی در محکومیت جریان فتنه و سران فتنه سر دادند.

آیت الله سید احمد خاتمی در این تجمع خطاب به طلاب و فضلای حاضر اظهار داشت: تجمع بزرگ و با شکوه شما حوزویان عزیز که به دعوت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شورای عالی حوزه علمیه، مدیریت حوزه علمیه قم و دیگر نهادها و تشکل‌ها در این مدرسه نورانی شکل گرفته جهت ابراز تنفر از جنایت فتنه گران در 25 بهمن است.

وی با محکوم کردن تجمع گروه اندکی ضد انقلاب در تهران افزود: این اجتماع با این هدف شکل گرفته تا اغتشاش امریکایی، صهیونیستی، ضدانقلابی روز دوشنبه 25 بهمن ماه را محکوم کنیم و به آفرینندگان اغتشاش و آشوبگران بگوییم ملت بزرگ ایران و حوزویان عزیز تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون پای نظام و ولایت ایستاده‌اند و با تمام وجود تا محو فتنه‌گران در دفاع از نظام هرگز نخواهند ایستاد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه، تعداد اندک عناصر آشوبگر را نشانه از میان رفتن جریان فتنه خواند و بیان داشت: در تهران بزرگ ده میلیونی جمع کردن دو سه هزار نفر کار سختی نیست؛ به اندازه کافی فرزندان اعدامی ها و زخم‌ خورده‌ها از انقلاب و وابستگان به اجنبی در کشور حضور دارند. شما پایگا‌هتان را به طور کلی حتی در میان دوستانتان از دست داده‌اید برای این که رسانه‌های غربی از دو هفته پیش جمع شدند و بی‌بی سی به صراحت اعتراف می‌کند جمعیت اندک بود نتوانستند جمعیت زیادی را جمع نمایند.

وی هدف اغتشاشگران را حمایت از امریکا عنوان کرد و گفت: اغتشاش اخیر با سه هدف شکل گرفت، مزدوران آمریکایی بر آن بودند تا با کمک این اغتشاشات خیز کشورهای اسلامی را از کانون توجه ببرند، این بزرگ‌ترین خیانت سران فتنه به ویژه کروبی و موسوی بود که بیشترین آب را به آسیاب آمریکا و اسرائیل ریختند، جای نفسی برای آمریکا و اسرائیل و رژیم جعلی درست کردند و این خدمت بزرگی به صهیونیست‌ها و لکه ننگی برای این عناصر بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،‌ هدف دیگر اغتشاشات اخیر را تحت شعاع قرار دادن خیزش‌های اسلامی در منطقه خاورمیانه دانست و گفت: با خیزش کشورهای اسلامی، کشورهای غربی مضطرب و نگران شدند به همین دلیل عوامل خود را در ایران فعال کردند تا به چنین اقدام مذبوحانه دست بزنند.

وی تصریح کرد: این حرکت و این تجمعات قطعا تا دستگیری تمامی فتنه‌گران ادامه خواهد داشت.

آیت‌الله خاتمی، دومین هدف اغتشاشگران را تحت شعاع قرار دادن، راهپیمایی ده‌ها میلیونی ملت بزرگ ایران در 22 بهمن عنوان کرد و افزود: ملت ایران عزیز در 22 بهمن با حضور باشکوه خود به صحنه آمدند و با نظام اسلامی، رهبر معظم انقلاب و شهیدان تجدید بیعت کردند و دشمنان را نا امید کردند ولی افرادی کوته فکر در مقابل این حرکت عظیم برآمدند و در تهران به چنین اقدام مذبوحانه دست زدند.

وی در ادامه با افشای پشت پرده فتنه 25 بهمن ماه گفت: در یکی از مجامع روحانی فتنه‌گر ، یکی از سران فتنه گر گفته بود این راهپیمایی 21 بهمن ماه برگزار شود؛ اما آن آدم خاکستری خائن پشت پرده گفته بود اگر 21 بهمن باشد در 22 بهمن مردم به صحنه می آیند و همه را جارو می کنند بگذارید 25 بهمن باشد تا راهپیمایی 22 بهمن تحت شعاع قرار گیرد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه تاکید کرد: اما این ملت بار دیگر به صحنه آمدند و به مسؤولان نظام می‌گویند با سران فتنه و عقبه فتنه برخورد قاطع و انقلابی داشته باشید.

وی ادامه داد: به قوه قضائیه که رییس آن از مفاخر حوزه است می ‌گوییم خون به دل مردم شده،‌ چقدر تحمل و صبر کنند، چرا فلان مجمع فتنه گر هنوز مجوز دارد و به وزارت کشور می‌گوییم مجوز مجامع فتنه گر چه روحانی و غیرروحانی را لغو کنید.

منبع 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

چهارشنبه 27/11/1389 - 12:36 - 0 تشکر 284766

در اعتراض به اقدام اخیر اصحاب فتنه؛
مراجع تقلید دروس روز چهارشنبه خود را تعطیل کردند

خبرگزاری رسا ـ در اعتراض به اقدام اخیر اصحاب فتنه، مراجع تقلید همپای طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، دروس خارج خود را در روز چهارشنبه تعطیل کردند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، جمعی از مراجع تقلید و اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم، صبح امروز دروس خود را در اعتراض به غائله آفرینی اخیر اصحاب فتنه و به منظور شرکت طلاب در تجمع بزرگ اساتید، فضلا و طلاب حوزه علمیه در مدرسه فیضیه، تعطیل کردند.

براساس این گزارش، حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی، لطف‌الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید امروز دروس خود را تعطیل کردند.

همچنین حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی درس تفسیر خود را تعطیل کرده و درس خارج فقه حضرت آیت‌‌الله حسین وحید خراسانی نیز امروز برگزار نشد.

از سوی دیگر شماری از طلاب و فضلای حوزه علمیه نیز در اعتراض به اقدام اخیر اصحاب فتنه، شب گذشته در مسجد اعظم قم و در جوار حرم کریمه اهل بیت علیهم السلام تحصن کردند و صبح امروز با تجمع در این مکان مقدس به اعتراضات خود ادامه دادند.

بر اساس این گزارش، آیت‌الله مرتضی مقتدایی مدیر حوزه‌های علمیه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا گفت: طلاب حوزه علمیه قم، روز چهارشنبه در محکومیت اقدام اخیر فتنه گران تجمع می‌کنند.

وی افزود: این تجمع روز چهارشنبه، 27 بهمن ماه از ساعت 10 صبح در مدرسه علمیه فیضیه برگزار خواهد شد.

گفتنی است، تجمع غیرقانونی روز 25 بهمن ماه فتنه‌گران، عناصر منافقین، سلطنت‌طلبان و اراذل و اوباش در برخی خیابان‌های شهر تهران موجب بروز اغتشاشاتی شد که با حضور به‌هنگام مردم، فتنه‌گران و دیگر عوامل مزدور مجبور به ترک صحنه شدند.

عوامل فتنه‌گر و گروهک مزدور و تروریستی منافقین با برپایی تجمعات غیرقانونی و راه‌اندازی اغتشاشات خیابانی در برخی معابر تهران به ‌سوی رهگذران آتش گشودند که در جریان این تیراندازی جمعی از مردم و نیروهای انتظامی زخمی و دو تن نیز به شهادت رسیدند.

منبع: خبرگزاری رسا 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی