انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 390)
جمعه 15/11/1389 - 0:42 -0 تشکر 279379
ماجرای وعده آب و برق مجانی دراول انقلاب

امروز كه به مدد آرشیو كیهان، مشخص شده است اولین بار این وعده را دولت موقت به نخست وزیری مهندس بازرگان به مردم داده و خبر آن را هم شخص عباس امیرانتظام در اختیار مطبوعات قرار داده، آیا دروغگویان و هتاكان، به این حقیقت اعتراف می‌كنند؟

به گزارش خبرگزاری فارس، امید حسینی نویسنده وبلاگ "آهستان " در پست تازه خود به افشای پشت پرده وعده آب و برق مجانی و شانتاژآفرینی‌های ضد انقلاب علیه امام روح‌الله(ره) پرداخته است.

نویسنده وبلاگ آهستان نوشت: برگی دیگر از یك دروغ ۳۰ ساله! سی سال است كه دشمنان امام و انقلاب، با وارونه سازی یك خبر و تحریف ماجرا، مدعی هستند كه امام خمینی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به مردم ایران قول داده است كه آب و برق مجانی می‌شود. دروغگویان حتی مدعی هستند كه امام بزرگوار ما، در بدو ورود به وطن یعنی در دوازدهم بهمن سال ۵۷ این وعده را به مردم داده است! اما رجوع به اصل سخنان امام در بهشت زهرا نشان می‌دهد كه اصلا و ابدا چنین وعده‌ای در سخنرانی امام خمینی وجود ندارد و در حقیقت این مساله مربوط است به سخنرانی ایشان در ۱۲ اسفند سال ۵۷ و در مدرسه فیضیه. البته برای دشمنان امام فرقی نمی‌كند كه این سخنرانی مربوط به ۱۲بهمن باشد یا ۱۲اسفند. آنها با استناد به این سخنرانی و عدم تحقق چنین وعده‌ای، می‌خواهند اینگونه وانمود بكنند كه امام خمینی و یا انقلاب، مردم را فریب داده‌اند و یا با چنین وعده‌هایی انقلاب را پیش برده‌ا‌ند و یا اینكه این قبیل وعده‌ها فاقد پشتوانه علمی و كارشناسی و به دور از واقعیت بوده است!

متاسفانه در نوشته‌های ضدانقلاب انواع و اقسام توهین و اهانت و فحاشی را علیه امام می‌بینیم. در مقابل، دوستان امام و انقلاب و حتی برخی مسئولان رسمی كشور هم گاهی ضمن تایید این مساله، به زعم خود سعی كرده‌اند با توجیهات مختلف از امام و انقلاب دفاع كنند! گویا اینها هم باور كرده‌اند كه امام چنین وعده‌ای را به مردم داده است! مثلا آقای علیرضا محجوب نماینده مجلس گفته است: "حضرت امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی اعلام كردند آب و برق برای مردم رایگان است، اما پس از آن كارشناسان اعلام كردند كه اجرای این موضوع تنها برای افراد كف جامعه امكانپذیر است. " این اظهارات موافق و مخالف در حالی صورت می‌گیرد كه مراجعه به اسناد انقلاب و آرشیو مطبوعات آن روز، نشان می‌دهد كه شخص دیگری غیر از امام برای اولین بار این وعده را به مردم داده است! در حقیقت مطلب امروز من هم افشای این دروغ سی ساله و بیان یك واقعیت پنهان است.

ابتدا به عبارت امام توجه كنید: "علاوه بر اینكه زندگی مادی شما را میخواهیم مرفه بشود، زندگی معنوی شما را میخواهیم مرفه كنیم. شما به معنویات احتیاج دارید، معنویات ما را اینها بردند. دلخوش نباشید كه تنها مسكن میسازیم ، آب و برق را برای طبقه مستمند مجانی میكنیم اتوبوس را برای طبقه مستمند مجانی میكنیم دلخوش به این مقدار نباشید معنویات شما را، روحیات شما را عظمت میدهیم. شما را به مقام انسانیت می‌رسانیم. اینها شما را منحط كردند؛ این قدر دنیا را پیش شما جلوه دادند ‌كه خیال كردید همه چیز ‌این ‌است. " همان طوری كه اشاره شد این سخنرانی مربوط است به روز شنبه دوازدهم اسفند ۱۳۵۷. از این عبارات مشخص می‌شود كه حتما شخصی غیر از امام این دلخوشی مادی را برای مردم به وجود آورده است! با مرور اخبار روزهای قبل از سخنرانی امام، این شخص نامعلوم و این حقیقت پنهان مشخص می‌شود. كیهان ۸ اسفند ۱۳۵۷ / سخنگوی دولت : "برای كم در آمدها؛ آب و برق مجانی می‌شود! " سخنگوی دولت كسی نیست جز آقای عباس امیرانتظام! به عبارت دیگر لایحه‌ی آب و برق مجانی را اولین بار دولت موقت مهندس بازرگان تصویب كرد و وعده‌ی آنرا هم به مردم داد و امام خمینی چند روز بعد، این وعده‌ی دولت موقت را تصحیح و تكمیل كردند!

در حقیقت امام به خاطر این كه مبادا این قبیل وعده‌های دولتی، انقلاب اسلامی را به انقلابی صرفا مادی و با اهدافی مادی تبدیل كند، مصوبه دولت موقت را اینچنین تصحیح می‌كند كه دلخوش به این نباشید كه آب و برق مجانی می‌شود! امام بزرگوار ما توضیح می‌دهد كه انقلاب اسلامی علاوه بر اینكه وظیفه دارد به فكر رفاه مادی مردم باشد، دنبال رفاه و سعادت معنوی آدمها هم هست. چرا كه انقلاب اسلامی بیشتر از آنكه مادی باشد، انقلابی معنوی برای گستتن بندهای اسارت و بردگی ناشی از استبداد و استعمار و استحمار بود. پس در سخنان امام خمینی وعده‌ای وجود ندارد.

ایشان با توجه به احتمال تغییر ذائقه مردم و تحریف معنا و مفهوم و آرمان انقلاب، هدف اصلی انقلاب را برای مردم و شاید هم برای دولت موقت تبیین ‌كردند. فراموش نكنیم كه دولت مهندس بازرگان و اعضای كابینه و شخص آن مرحوم، خودشان را آدم‌هایی متخصص و روشنفكر می‌دانستند كه توانایی حل مشكلات مردم را دارند. آنها گاهی به صراحت و گاهی هم با ایما و اشاره، روحانیون و رهبران انقلاب را به سنتی بودن و بی‌سواد بودن متهم می‌كردند! به هرحال خوب یا بد، جدای از اینكه موافق این وعده باشیم یا مخالف آن و اصلا هر تفسیری كه برای وعده آب و برق مجانی داشته باشیم، این دولت بازرگان بود كه اولین بار این لایحه را تصویب كرد و خبر این وعده‌ی تاریخی را هم شخص آقای امیرانتظام یعنی سخنگوی دولت موقت و معاون نخست وزیر وقت در اختیار مطبوعات قرار داد! پس اگر به زعم ضدانقلاب، وعده‌ی دروغی داده شده و یا وعده‌ای غیركارشناسی به مردم داده شده، چرا كسی از بازرگان و دولت موقت اسم نمی‌برد؟! عدم اشاره ضدانقلاب و حتی دوستان انقلاب در سی سال گذشته به این حقیقت مهم و پنهان، جالب و عجیب است.

اگر عبارت "آب و برق مجانی " را در اینترنت جستجو كنید، صدها و شاید هزاران سایت و وبلاگ و كلیپ و فیلم اهانت آمیز علیه امام خمینی پیدا می‌كنید كه همه آنها بدون كمترین اشاره‌ای به این مصوبه دولت بازرگان، فقط و فقط به امام خمینی اهانت می‌كنند! اما كسی نمی‌گوید كه سخنان امام، در حقیقت اشاره به وعده دولت بازرگان بوده است! امروز كه به مدد آرشیو كیهان، مشخص شده است اولین بار این وعده را دولت موقت به نخست وزیری مهندس بازرگان به مردم داده و خبر آن را هم شخص عباس امیرانتظام در اختیار مطبوعات قرار داده، آیا دروغگویان و هتاكان، به این حقیقت اعتراف می‌كنند؟ البته احتمالا، حالا كه همه چیز ثابت شده، باز هم باید منتظر سوالات و شبهات جدید باشیم! ماجرای گاو بنی اسرائیل را كه یادتان هست؟!

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی