سينما و تلویزیون (بازدید: 510)
پنج شنبه 14/11/1389 - 15:9 -0 تشکر 279253
جنگ عین الورده در قسمت نوزدهم *مختارنامه *

با پخش قسمت نوزدهم مجموعه "مختارنامه" مخاطبان شاهد دومین جنگ بزرگ این سریال هستند.

در این قسمت نبرد عین الورده به تصویر کشیده می شود که طی آن سپاه توابین با رهبری سلیمان صرد خزاعی با سپاه شام نبردی سخت و جانانه می کند.

هفته گذشته و در قسمت هجدهم این سریال تلویزیونی، لشگر کشی سلیمان صرد خزاعی و سپاه توابین به سمت عین الورده به تصویر کشیده شد. در این قسمت نبرد سلیمان و یارانش طی دو مرحله با سپاه شام نمایش داده می شود.

در مرحله اول حریف آنان سپاهی به رهبری شرحبیل بن ذی کلاع است که نقش او را در این سریال ولی الله مومنی ایفاء می کند. مرحله دوم نبرد توابین با سپاه شام نیز زمانی اتفاق می افتد که سپاه شام توسط حصین بن نمیر با بازی سیامک اطلسی رهبری و هدایت می شود.

از دیگر وقایع این قسمت می توان به دستگیری مختار توسط بن یزید حاکم زبیری کوفه اشاره کرد. همچنین در این قسمت مخاطبان شاهد حضور دوباره فرهاد اصلانی در نقش ابن زیاد و محمود جعفری در نقش معقل با گریمی جدید و متفاوت هستند. با پخش این قسمت بازی ولی الله شیراندامی در نقش سلیمان صرد خزاعی نیز در سریال مختارنامه به پایان رسیده و این بازیگر پیشکسوت از مختارنامه خداحافظی می کند.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

پنج شنبه 14/11/1389 - 23:10 - 0 تشکر 279365

ممنون سلام زهرای عزیز

 

thank you for attention

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی