بهداشت و سلامت (بازدید: 313)
چهارشنبه 13/11/1389 - 22:54 -0 تشکر 279042
سوختگی قرینه چشم در روزهای برفی

رئیس انجمن چشم پزشکان ایران گفت: برف و آب به خصوص آب دریا مهمترین سطوحی هستند که نور را به راحتی به صورت و چشم منعکس می کنند به همین علت سوختگی چشم به خصوص قرنیه در روزهای برفی با نور خورشید بیشتر است.

امین الله نیک اقبالی اظهار داشت: اشعه ماورای بنفش روی پوست و قرنیه چشم تأثیر سوء می گذارد، به همین علت افراد در روزهای آفتابی باید از عینک آفتابی و کرم ضدآفتاب استفاده کنند.

وی گفت: برف و آب به خصوص آب دریا مهمترین سطوحی هستند که نور را به راحتی به صورت و چشم منعکس می کنند. علائم آن بیشتر در شب همراه با درد و آبریزش چشم ظاهر می شود؛ استراحت و بستن چشم ها تنها راه بهبودی است.

رئیس انجمن چشم پزشکان ایران برخورد نور به چشم در روزهای برفی را موجب سوختگی قرنیه چشم دانست و خاطر نشان کرد: افرادی که در روزهای برفی بیرون از منزل به سر می برند بیشتر دچار سوختگی پوست و قرنیه چشم می  شوند؛ از این  رو باید هنگام بیرون رفتن از منزل از عینک های آفتابی و محافظ استفاده شود و اهمیت این کار برای کودکان بیشتر است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی