سينما و تلویزیون (بازدید: 437)
دوشنبه 11/11/1389 - 14:58 -0 تشکر 278439
زنگ انقلاب از رادیو در روز 12 بهمن

جام جم آنلاین: معاون صدا با بیان این كه شبکه‌های رادیویی دو نوع آرایش برنامه‌ای برای روزهای دهه فجر خواهند داشت، گفت: زنگ انقلاب رأس ساعت 9:33 دقیقه همزمان با ساعت ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن از طریق شبکه های رادیویی نواخته می شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، در راستای پوشش رسانه ای مناسب و هماهنگی بیشتر برای انعکاس برنامه های ایام الله دهه فجر نشستی با حضور مدیران رادیو و رییس ستاد مرکزی مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی و جمعی از مدیران این ستاد در سالن کنفرانس شهدای رادیو برگزار شد.

محمد حسین صوفی معاون صدا در این نشست اظهار داشت: شبکه های رادیویی امسال 2 نوع آرایش برنامه ای دارند، یک نوع آرایش برنامه ای تا شانزدهم بهمن ماه خواهد بود که هم شامل ایام دهه فجر و هم ایام 28 صفر را در بر می گیرد و یک آرایش برنامه ای هم پس از آن است که برنامه های خاص خود را می طلبد و این می تواند دهه فجر امسال را متفاوت از چند سال گذشته کند.

معاون صدا گفت:  در حال حاضر بیست شبکه رادیویی برای ورود به برنامه های دهه فجر پیش بینی ویژه برنامه هایی دارند و از دهم بهمن ماه فعالیت آنها شروع خواهد شد که تا 22 بهمن ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به این که رادیو از هفته گذشته برنامه های ایام الله دهه فجر خود را از طریق رسانه ها بیان کرده است افزود : رادیو در طول روز بیش از 360 ساعت برنامه از شبکه های مختلف پخش می کند که در ایام دهه فجر پوشش مناسبی برای پخش برنامه های مرتبط با این ایام خواهد داشت و توقعات مورد انتظار برآورده خواهد شد.

صوفی از ستاد برگزاری برنامه های ایام الله دهه فجر خواست تا نیازهای خود را در خصوص پوشش رادیویی مراسم ها را در اختیار معاونت صدا قرار داده و کارشناسانی را برای افزایش غنای برنامه ها به رادیو معرفی کنند.

معاون صدا به مدیران ستاد مرکزی مراسم های دهه فجر پیشنهاد داد مواد فرهنگی،‌ محتوایی و مستنداتی که می تواند بر غنای محتوایی برنامه های رادیو بیفزاید در اختیار نویسندگان تهیه کنندگان و برنامه سازان قرار دهند و کمیته اطلاع رسانی ستاد مرکزی نیز برنامه هایی که در سطح تهران و شهرستان ها اجرا می شود را در اختیار رادیو قرار دهد تا اطلاع رسانی به مخاطبان صورت پذیرد.

وی گفت: زنگ انقلاب رأس ساعت 9:33 دقیقه همزمان با ساعت ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن از طریق شبکه های رادیویی نواخته می شود. همچنین برنامه ای یک ساعته نیز برای استفاده دانشگاه ها و مدارس تولید خواهد شد که از رادیو ایران که شبکه ای سراسری است پخش خواهد شد.

محمدحسین زارع رئیس ستاد مرکزی مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی نیز در این نشست گفت: در 105هزار مدرسه ستاد دهه فجر تشکیل می شود و با توجه به 13 میلیون مخاطبی که در این مدارس وجود دارند از رادیو انتظار می رود لحظه ورود حضرت امام (ره) که ساعت 9:33 دقیقه است را پوشش مناسبی دهد.

وی روز12 بهمن ماه را در ایران ولادت ولایت برشمرد و اظهار داشت مناسب است لحظه ورود حضرت امام (ره) به میهن را لحظه تحویل انقلاب بدانیم و بیشترین فضا سازی ایجاد تنوع و شادابی از طریق صدا و سیما بویژه رادیو در این ایام صورت پذیرد.

رییس ستاد مرکزی مراسم دهه فجر تصریح کرد:‌ لحظه پخش پیام شهید محلاتی از رادیو فصل ممیزی برای این رسانه در قبل از انقلاب و بعد از انقلاب است و به معنای اختصاص تاریخی برای رادیو است که می توان گفت زمان شروع بکار رادیوی جمهوری اسلامی است و رادیو می تواند به ایام ولادت خود بپردازد ، آن را برجسته کرده و به تأثیر آن در جامعه توجه کند.

زارع از وجود هفده مرکز پژوهشی در حوزه انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: ایام دهه فجر بهترین فرصت برای معرفی حوزه های مختلف انقلاب از جمله مکان های انقلاب اسلامی به مردم است و می توان از خاطرات انقلاب که مورد تأکید همه و محبوب مردم است مثل خاطرات ورزشکاران ، هنرمندان و ... در برنامه های رادیویی استفاده کرد.

رییس ستاد مرکزی مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی از مدیران رادیو خواست تا در ایام دهه فجر برنامه هایی در حوزه ادبیات داستانی انقلاب برای کودکان تهیه و پخش کنند و از مصاحبه هایی که از محاکمه سران رژیم در سال های 58 و 59 پخش می شد استفاده شود و همچنین میزگردهایی نیز برای تبیین فلسفه گفتن تکبیر در ایام ا... دهه فجر برای مخاطبان برگزار شود.

زارع تصریح کرد:‌ دهه فجر بهار تبلیغ انقلاب اسلامی است و رادیو بهترین مبلغ است و بهترین امکانات برای وجه تبلیغ انقلاب در اختیار ما و شماست.

زارع با اشاره به برنامه های ستاد دهه فجر اظهار داشت: ‌انتظار می رود اطلاع رسانی  خوبی در خصوص معرفی دستاوردهای  انقلاب، صورت پذیرد.

وی همچنین از تهیه سه کتاب تحت عنوان «‌راه انقلاب»‌ و «جرعه جاری»‌ خبر داد که محتوای آن ها به ریشه ها ،‌ عوامل و دستاوردهای انقلاب می پردازد و می تواند برای برنامه سازی رادیو در ایام دهه فجر مفید واقع شود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی