سينما و تلویزیون (بازدید: 322)
دوشنبه 11/11/1389 - 14:55 -0 تشکر 278438
بیشتر شنوندگان رادیو در منزل هستند

جام جم آنلاین: براساس اعلام مرکز تحقیقات صدا و سیما ،‌ بیشتر شنوندگان برنامه های رادیو ، این رسانه را در منزل می شنوند و دریافت می کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت صدا ، مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما اعلام کرد‌ در بین گروه های مختلف سنی با افزایش سن، میزان شنوندگان صدا نیز افزایش می یابد به طوریکه در بین افراد 12 تا 19 سال نمودار 18.5 درصد و در بین افراد 50 سال و بیشتر 34 درصد مخاطب را نشان می دهد.

در بین گروه های تحصیلی (بی سواد تا عالی )‌ افراد با تحصیلات عالی بیشترین مخاطب و افراد با تحصیلات ابتدایی و بی سواد کمتر از سایرین به برنامه های صدا گوش کرده اند به عبارتی دیگر با افزایش میزان تحصیلات ،‌ میزان شنوندگان رادیو افزایش داشته است. به طوریکه افراد با تحصیلات عالی 32.9 درصد و افراد بی سواد و ابتدایی 22.7 از مخاطبان رادیو را تشکیل داده اند.

پر شنونده ترین ساعات گوش دادن به برنامه های رادیو در بین شهرهای مورد بررسی در فصل پاییز از ساعت 9 تا 10صبح به میزان 11.5درصد ،  10 تا 11 صبح به میزان 10.5 ‌درصد و 8 تا 9 صبح به میزان 9.6‌ و دیگر ساعت ها با درصدهای مختلف است که کمترین ساعت به ساعت 6 تا 7 بعدازظهر با میزان 5.2 ‌درصد اختصاص دارد.

محل گوش دادن به برنامه های صدا در کل شهرهای مورد بررسی بیشتر در منزل و اتومبیل بوده ‌است و همچنین مدت زمان شنیدن برنامه های رادیو در فصل پاییز در بین شنوندگان مرد و زن تقریباً‌ مدت زمان یکسانی را به خود اختصاص داده است.

آمار نشان می دهد با افزایش سن مدت گوش کردن به برنامه های صدا نیز افزایش یافته است و از نظر سطح تحصیلی نیز افراد بی سواد و دارنده سواد ابتدایی (با میانگین 2 ساعت و 26 دقیقه در روز) نسبت به سایر گروه های تحصیلی،‌ مدت زمان بیشتری را صرف گوش دادن به برنامه های رادیو کرده اند.   منبع:جام جم انلاین

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی