انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 570)
شنبه 9/11/1389 - 18:27 -0 تشکر 278065
بازی با کودک

بارها می شد که من وارد اتاق می شدم به طوری که امام مرا نمی دیدند ، میدیدم که امام به زانو روی زمین نشسته اند و پسرم علی روی دو ششان سوار است و با امام دارد بازی میکند ...( حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی ، همان منابع ، ج 1 ، ص 26 ) بازی و تفریح یکی از نیاز های ایام کودکی ست ، بازی حس کنجکاوی و قوای با طنی کودک را شکوفا و خلاق می کند و باعث شکوفایی استعداد ها و پرورش جسمی و روحی او میشود . پدر و مادر میتوانند با هم بازی شدن با فرزند خود ، رو حیه خود باوری و عزت نفس را در او تقویت کنند . کودک از بازی و ورزش لذت میبرد و میتواند به وسیله آن ها احساسات خود را بروز دهد . کودکی که بازی میکند ، مهر و محبت و خشم و کینه خود را به طور مستقیم و یا غیر مستقیم به اشیا ی جاندار و بی جان نشان میدهد ، می خندد و می گرید ، خاموش یا شلوغ و پر هیا هو میشود ، می سازد و ویران میکند ، اسباب بازی ها را به زمین میکوبد و میشکند ، وظیفه ما این است که به او کمک کنیم تا خشم و کینه خود را بیرون ریخته و تخلیه نماید . او با ورزش و خندیدن عواطف خود را تسکین میبخشد . با تخریب ، نارا حتی هایش را خالی می کند ، گزافه نیست اگر بگوییم بازی تفکر کودک است .  ( خا نواده و امام خمینی ( ره ) ، حسنعلی میرزا بیگی )    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی