سينما و تلویزیون (بازدید: 302)
شنبه 9/11/1389 - 10:35 -0 تشکر 277935
نظر شهاب حسینی درباره بانوی سینمای ایران

شهاب حسینی بازیگر فیلم های سینمایی «شمعی در باد» و «بچه های ابدی» با اشاره به جایگاه پوران درخشنده در سینمای ایران، عنوان بانوی سینمای ایران را شایسته این کارگردان دانست.

شهاب حسینی بازیگر دو فیلم از پوران درخشنده به مناسبت برگزاری مراسم بزرگداشت این کارگردان یادداشتی برای خبرگزاری مهر نوشته است. در ابتدای یادداشت، حسینی که در فیلم های "بچه های ابدی" و "شمعی در باد" با پوران درخشنده همکاری داشته است، نوشته است: پوران درخشنده نامی است که همواره چشمی مهربان و تیزبین را برای دیدن زندگی، در عین حال برای امید و آرزو و برای ادامه دادن راه تداعی می کند. روحی مهربان که با آلام جامعه می گرید و با شادی آن می خندد.

در ادامه این یاداشت می خوانیم: درخشنده نه تنها یک کارگردان، که یک دوست و خواهر است. دغدغه اش، دغدغه ات می شود و پیگیر آنچه می شوی که می اندیشد. چرا که اندیشه وی به نوعی حرف خود تو نیز هست. وقتی با او همکاری می کنی گویا در جمع خانواده خودت هستی. صبور و مهربان است و تو آرام و متمرکز در کنارش.

وی با اشاره به همکاری های خود با این فیلمساز یادآور نوشته است: "شمعی درباد" و "بچه های ابدی" را تجربه کردم، دو نقطه عطف در کارنامه ام. دوستشان دارم چون آثاری شریفند. برایش بهترن ها را از درگاه یگانه خالق متعال آرزو دارم. سلامت و توان برای ادامه دادن به فیلمسازی، نه صرفا برای فیلمسازی، بلکه برای خدمت و تلنگر به آنچه که شاید کمتر به آن بیاندیشیم.

در پایان این یادداشت شهاب حسینی بازیگر سینمای ایران نوشته است: با "پرنده کوچک خوشبختی" رابطه ای عمیق به وجود آورد. تا یادمان باشد که "بچه های ابدی" را چون درنیابیم چونان "شمعی درباد" خاموش خواهند شد. به امید حضور و درخشش پایدار برای او که بانوی سینمای ایران بودن برازنده وی است.

از فعالیت سینمایی پوران درخشنده در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر تقدیر می شود. جشنواره فیلم فجر از ۱۶ تا ۲۶ بهمن ماه برگزار می شود.

 

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی