• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 3938)
جمعه 8/11/1389 - 23:21 -0 تشکر 277897
پاسخ زن: کمبود محبت ، خیانت

با سلام

لطفا" با حوصله بخوانید چون من با حوصله تایپ کردم.

منبع: روزنامه خراسان تاریخ هفتم بهمن 1389

نویسنده: غلامرضا تدینی راد
فریب خورده!

همسرم خسته و بی حوصله بود و هر وقت می خواستم حرفی بزنم یا می گفتم بیرون برویم و چند دقیقه ای با هم قدم بزنیم او با لحنی تند جواب می داد و می گفت: من هم اگر از صبح تا شب در خانه مفت می خوردم و می خوابیدم هوس گشت و تفریح به سرم می زد و...! برخوردهای سرد و بی روح مجید برای من که تازه ۲ ماه از آغاز زندگی مشترک مان می گذشت خیلی ناراحت کننده بود و از طرفی خانواده ام در مشهد نبودند تا حداقل بتوانم با آن ها رفت و آمد کنم و از تنهایی در بیایم. در این شرایط به ناچار تصمیم گرفتم بعضی روزها خودم را بدون اطلاع شوهرم با قدم زدن در پارک یا رفتن به خیابان ها سرگرم کنم. زن جوان در دایره اجتماعی کلانتری شفای مشهد افزود: متاسفانه شوهرم از نظر روابط عاطفی و زناشویی خیلی سرد بود و هیچ توجهی به من که با هزار امید و آرزو پا به خانه اش گذاشته بودم نشان نمی داد. دوست داشتم برای یک بار هم که شده از دست پخت، سلیقه و خانه داری ام تعریف کند و یا حداقل نظری دهد من با این همه دلتنگی اشتباه بزرگی کردم و با پسر جوانی آشنا شدم که خیلی چرب زبان و حیله گر بود. او در نزدیکی خانه ما زندگی می کند و متاسفانه در مدت کوتاهی آنقدر با هم خودمانی شدیم که هر موقع دلم می گرفت با او درددل می کردم. پسر جوان ابتدا ادعا می کرد فقط در حد گفت وگو و دیدار در پارک با هم در ارتباط باشیم اما...؟! زن جوان چند ثانیه ای مکث کرد و در حالی که اشک می ریخت افزود:متاسفانه امروز پلیس من و آن پسر جوان را در داخل خانه مان دستگیر کرد و سرافکنده و شرمسار شده ام. اعتراف می کنم که به آخر خط رسیده ام و به مجید هم حق می دهم که می گوید طلاقت می دهم.

بحث خیانت مردان به زنان از گذشته تا به حال بوده است ولی اکنون در بسیاری از مقالات در رابطه با خیانت زن به شوهر میخوانیم. آری مدتی است از اینگونه موارد در روزنامه ها و رسانه های دیگر میخوانیم که زن به علت کمبود عاطفه با کسی دیگر دوست شده است و رابطه نامشروع ایجاد میکند و زمانی که میپرسند به چه دلیل خیانت کردی با پاسخ کلیشه ای چون کمبود محبت داشتم روبرو میشویم.

البته از رفتار شوهر هم نباید غافل ماند ولی اعتقاد ما چه میشود؟

آیا عرش خدا به لرزه در نمی آید؟

 آیا کمبود محبت باید عاملی برای خیانت باشد؟

پس اون اعتقاد و ایمان ما انسان ها چه میشود ؟

آیا جواب کمبود محبت را باید با خیانت داد؟

آیا جواب خیانت همسر را باید با خیانت داد؟

 

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

شنبه 9/11/1389 - 9:0 - 0 تشکر 277920

سلام به نظر من این موضوع احتیاج به كارشناس خبره داره
ولی به نظر من خدا مرد رو آفریده كه رئیس خانواده باشه رئیس یعنی حواسش به تمام امور باشه مثل سكاندار یك كشتی اگه حواسش نباشه یه لحظه كوتاه غفلت كنه كشتی از راه اصلی منحرف می شه كسی كه ازدواج می كنه باید از همه لحاظ آمادگی داشته باشه متاسفانه آموزش در رابطه با خانواده در كشور ما كمه شاید بهتر باشه آموزش از دبیرستان آغاز بشه البته كمبود محبت دلیلی برای خیانت نیست اگر اعتقاد آدما محكم باشه این اتفاق نمی افته ولی ما نمی تونیم انتظار داشته باشیم اعتقاد آدما همه محكم و قوی باشه پس باید یه فكری كرد شاید واقعاً آموزش برای دخترا و پسرا تاحدی موثر باشه من معتقدم مردها كلی نگرند باید مسائل كلی خانواده را مدیریت كنند مسائل داخلی ومدیریت داخلی رو به خانمها بسپارند اگر یك زن از لحاظ عاطفی از طرف شوهر تامین باشه یه كوه رو می تونه جابجا كنه ولی اگه اینطور نباشه كسانی كه اعتقاد محكمی ندارند سردرگم می شن به هرچیزی متوسل می شن تا كمبود محبت رو جبران كنند آخه خدا زن رو لطیف آفریده و تشنه محبت
به نظر من مقصر اول شوهره مقصر دوم همسر باز هم می گم اصلاً كار خانوم رو تائید نمی كنم اگه اعتقاد كاملی داشت اینطور نمی شد
ببخشید پرحرفی كردم

  كس راز غير،  از ما  نشنيد بس امينيم         بهر كسان امانيم ما را تو مي شناسي

شنبه 9/11/1389 - 14:37 - 0 تشکر 278014

سلام

قضاوت در این مورد خیلی سخته....با ستاره آبی گرامی موافقم اگر اون زن از طرف شوهر حمایت عاطفی داشت شاید هرگز به سراغ این كارها نمی رفت...شاید نه، حتما نمی رفت.....البته من هم كار این زن رو توجیه نمیكنم...قضاوت در موردش سخته...اینكه اگه ما جاش بودیم چه میكردیم...؟

حق یارتون

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

يکشنبه 10/11/1389 - 15:21 - 0 تشکر 278257

به نام خدا
سلام


من مقصر اصلی این اتفاق رو اول خانواده‌ی دختر می‌دونم که شاید نظر دخترشون رو در مورد این ازدواج در نظر نگرفتند. یا تحقیق نکردند که این مرد چه اخلاقی داره آیا به اخلاق دخترشون میخوره


بعد از اون مرد و زن فکر کنم به یک میزان مقصر هستند. مرد مقصر هست که وقتی میره خواستگاری دختری که دوست داره هر چند وقت یکبار گردش و تفریحی داشته باشه، خودش رو سازگار نکرد و خودش رو علاقه مند به گردش و تفریح نکرد. زن هم مقصر هست که حاضر شد با این مرد ازدواج کنه و وقتی که اخلاقش رو دید نرفت به خانواده‌اش  شکایت کنه یا اگه فایده نداشته به دادگاه شکایت کنهچون شاید فکر می‌کرد :" تا حالا تو خونواده‌ی ما کسی پاش به دادگاه باز نشده!!!!"
و باز هم مقصر هست که وقتی حاضر شده با این مرد و با این اخلاق زندگی کنه از قرآن پیروی نکرد که باید در این شرایط همسرش رو تحمل، و از گناه دوری کنه

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
يکشنبه 10/11/1389 - 18:28 - 0 تشکر 278299


هر دو طرف مقصرند . شوهر این خانم هم در به گناه انداختن همسرش تقصیرداره و من مطمئنم که باید در پیشگاه خدا جوابگو باشه . ولی آدم از شنیدن این مسائل ناراحت میشه چون با یک مقدار از خودگذشتگی و اخلاق مداری هیچ کدوم از این اتفاقات نمی افتاد .

خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 10/11/1389 - 19:21 - 0 تشکر 278315

چرا این سولات رو در مورد خیانت اقایون نمی پرسید؟!!

خدا هست، غصه چرا؟
يکشنبه 10/11/1389 - 20:8 - 0 تشکر 278321

setare62 گفته است :
[quote=setare62;508037;278315]چرا این سولات رو در مورد خیانت اقایون نمی پرسید؟!!

با سلام

دوست عزیز اگر مطلب را کامل میخوندید اشاره کردم که خیانت مردان از گذشته تا به حال یوده و به خاطر هوس بازی بعضی مردان بوده است  و چقدر هم ناراحت کننده است وخیلی هم به طور کلیشه ای پرداخته شده است . ولی مدتی است که این در مورد بعضی از خانم ها هم به وجود اومده است و 99% هم میگویند به علت کمبود محبت رابطه نامشروع داشتیم و روزنامه ها به این موضوع پرداختند پس خواهشا پاسخ بحث را زنونه مردونه اش نکنید . موضوع تحلیلی این مقاله در رابطه با این موضوع است که آیا کمبود محبت باید به رابطه نامشروع ختم شود؟

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

دوشنبه 11/11/1389 - 20:23 - 0 تشکر 278515

بسمه تعالی

هر بدی که به ما می رسد از خود ماست. چشم چرانیها ، عدم ارضاء جنسی وعدم توجه زوجین به یک دیگر وبعضی موقع چرب زبانی طرفین کاری می کند که خدا آن روز را نیاورد. البته بعضی  اشتباهات قابل جبران هستند ولی در مملکت ما این کار خیانت وجرمش به غیر از مرگ....

چهارشنبه 13/11/1389 - 14:31 - 0 تشکر 278964

سلام
به نظر من هر دو مقصرن پسره باید توجه بیشتری می کرده و لی دختره دلیل نداشته که با ارتباط با یک پسر بخواد جبران کنه اگه شوهرش محبت نمی کرده می تونسته بهش بگه و یا یه طوری بهش بفهمونه که اگه ادامه پیدا کنه من دیگه باهات زندگی نمی کنم شاید می تونست شوهرش و تغییر بده خدا عاقبتمون و به خیر کنه برای هر کسی میتونه این اتفاق بیفته

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی