انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 1081)
چهارشنبه 6/11/1389 - 22:19 -0 تشکر 277598
برو که استخدام شی$$$$$$$$

آشنایی با؛
کلید‌های موفقیت در کسب و کار
 
  
پیش از آغاز هر فعالیتی، باید تصویر ذهنی دقیقی نسبت به آرمان‌ها و اهدافتان داشته باشید. در واقع بسان طراحی که تصویر را در ذهن خویش بازسازی کرده و بازتابش را در بوم نقاشی به اجرا در می‌آورد، شما نیز برای پیشبرد اهداف تجاریتان باید برنامه داشته باشید. به یاد داشته باشید، افکار و تصورات پراکنده درباره موفقیت با اجرای برنامه‌ای منظم به گونه‌ای مشخص و هماهنگ در قالبی مجزا شکل خواهد گرفت.

پیش از آغاز هر فعالیتی، باید تصویر ذهنی دقیقی نسبت به آرمان‌ها و اهدافتان داشته باشید. در واقع بسان طراحی که تصویر را در ذهن خویش بازسازی کرده و بازتابش را در بوم نقاشی به اجرا در می‌آورد، شما نیز برای پیشبرد اهداف تجاریتان باید برنامه داشته باشید. به یاد داشته باشید، افکار و تصورات پراکنده درباره موفقیت با اجرای برنامه‌ای منظم به گونه‌ای مشخص و هماهنگ در قالبی مجزا شکل خواهد گرفت.

 برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت

 برای آغاز یک کسب و کار و تجارت باید طرح و برنامه داشته باشید. تصمیمات لازم برای اجرای طرح‌های تجاریتان را با یادداشت برروی یک دفترچه و ارائه لیست اهداف شروع کنید.

خطوط تولید جدید، افزایش کارمندان، افزایش بهره وری با مدیریت اجرایی جدید، آغاز صادرات، گسترش نمایندگی‌ها و هزاران طرح اقتصادی دیگر بدون یک برنامه منظم امکان پذیرنیست. پس با افکار و ابداعات جدید، تطبیق دانش و م‌هارت با طرح‌ها و محصولات نوین بهره وری را افزایش دهید. یکی از خواص مهم یادداشت برداری، الگویی است که طی چندین مرحله آزمایش و خطا و تئوری ‌های مختلف بدست می‌آید. این طرح حاصل تلاش خود شماست و پشتوانه‌ای علمی برای اهداف بلند مدت شما تلقی خواهد شد.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 6/11/1389 - 22:19 - 0 تشکر 277599

بازنگری طرح تجاری

بازنگری طرح تجاری امکان تجدید نظر و افزایش خطا‌های موجود راکاهش می‌دهد. علاوه برارتقاء کیفیت محصولات و طرح‌‌ها، مقیاسی روشن از دیدگاه‌های پیشین و فعلی به شما ارائه می‌دهد. یکی دیگر از عوامل موثر دربازنگری طرح‌های تجاری «به روزکردن اطلاعات» است. ممکن است طی دوره ‌های مختلف، نظرات و عقاید شما نیز دستخوش تغییراتی بنیادین شود. مشاوره با افراد کارآمد و باتجربه ذهنیتی جدید در افکارتان ایجاد خواهد کرد. بنابراین سعی کنید انعطاف پذیرباشید و از ابراز طرح‌های جدید و بازبینی آن‌‌ها غافل نشوید.

ارتباط موفق

سال نو ب‌هانه‌ای برای آغاز و تحول است. دراین میان ارتباط نیز عاملی جدایی ناپذیر و حساس در ادامه و پیشبرد اهداف تجاری است. درنتیجه سعی کنید با کارمندان و مشتریان نیز ارتباطی دوطرفه ایجاد کنید. ارتباط، اصلی روان‌شناسانه و فوق العاده تاثیرگذار است. از ابتکارات یکی ازمدیران موفق، ایجاد فایل‌های جداگانه برای مشتریان بود. وی تاریخ تولد و اولین خرید آنان را ثبت می‌نمود و هرسال با ارسال یک پیامک شریک لحضه ‌های شاد زندگی آن‌ها می‌شد. این ترفند‌ها زاییده ذهن خلاق و جستجوگرمدیرانی است که نه تنها به فروش و توسعه تجارت خویش می‌اندیشند، بلکه به لحاظ روان‌شناسی نیز انسان‌هایی بسیاردقیق و مشتری مدارهستند. زیرا برای مشتریان و موفیت تجاری خویش دربلند مدت برنامه ‌هایی ویژه دارند و مرحله به مرحله آن را اجرا می‌کنند.

ارزیابی محصولات و برچسب مناسب

مهم‌ترین دغدغه تاجران و مدیران باتجربه چگونگی افزایش قیمت‌ها و ارائه محصولات باکیفیت است. برای آشنایی با عملکرد آنان باید به کالا‌های پرفروش و قدرت خرید مشتری توجه کرد. ازطرفی باید مراقب رقیبان تجاری خویش نیز باشید. کاهش یا افزایش قیمت‌ها همیشه بازتاب‌های مختلفی میان مشتریان، رقبای تجاری و وارد کنندگان به همراه خواهد داشت. بنابراین ایجاد نوسان در بازار تجارت همیشه پس لرزه ‌های جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت که بیش از پیش لزوم تدبیری هوشمندانه و معقول را می‌طلبد.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 6/11/1389 - 22:20 - 0 تشکر 277600

کاهش هزینه ‌های اضافی

رابطه توسعه تجاری و کاهش هزینه ‌ها از دیرباز یکی از معضل ‌های مهم تاجران بوده است. همواره باید در جستجوی راهکار‌هایی بود که بتوان هزینه ‌ها را کاهش داد. مثلا کاهش ساعات کار، یکی از راه‌های پیشگیری از هزینه ‌های مازاد است. زیرا تحقیقات نشان داده است که بیشترین زمان بهره وری در ساعات اولیه روز انجام می‌شود و کارمندانی که به دلایل مختلف بیش از ساعات رسمی اداری مشغول به کار می‌شوند، روحیه‌ای خسته و ذهنی ناآرام دارند. یکی دیگر از وظایف یک مدیر موفق ارزیابی کمی و کیفی کارمندان در ماه‌های مختلف است. با اینکار می‌توان معیار‌های مشخصی از ساعات کاری دریافت نمود.

بررسی زوایای توسعه

بیش ازهر چیزدیدگاهی که نسبت به توسعه تجارت خویش دارید و به بیان دیگر زاویه دید شما به ابعاد مختلف یک طرح تجاری ضامن ثبات و تحقق اهداف شماست. اصولا برخورداری از دیدگاهی نقدپذیر و باز امکان توسعه را افزایش می‌دهد. استفاده ازمعیار‌های مشخص و همسو با استاندارد‌های ج‌هانی و ارزیابی راهکار‌های پیشرفت در ابعاد مختلف تجارت، نه تنها به شما در افزایش تولید و بهره وری کمک می‌کند، بلکه نظام تجارت شما را در رتیه‌ای بالا‌تر و همگام با فن آوری ‌های روز ج‌هان قرار می‌دهد.

اعتبارتجاری

امروزه اکثر معاملات تجاری از طریق فکس واینترنت انجام می‌گیرد و اغلب تاجران براساس پیشینه تجاری و شهرت و اعتباری که طی چندین سال تبادل معاملات انجام می‌دهند‌شناختی دقیق نسبت به یکدیگر پیدا می‌کنند. ثبات و ارتباط دوطرفه میان مشتری و همکاران تجاری از امتیازات ویژه یک تاجر باتجربه است که بتواند درجایگاهی مطمئن به چنان موقعیتی برسد که بتواند نه تنها به اعتبارتجاری بلکه به اعتبار حقیقی میان عموم مردم نیز برسد.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 6/11/1389 - 22:20 - 0 تشکر 277601

خط تعادل

بین تبادلات اینترنتی و ارتباطات عمومی خود مرزی متعادل ایجاد کنید. همیشه یک حاشیه امن تجاری برای خود داشته باشید تا بتوانید در شرایط حساس از آن استفاده کنید. روابط عمومی، ارتباط با مشتری، نظرخواهی و بسیاری از کار‌های دیگر در افزایش سطح بهره وری بسیار مفید و کارآمد هستند. هرچقدر درباره مشتریان و مخاطبان خود بیشتر بدانید، بهتر می‌توانید به رشد و توسعه روابط و محصولات خود بپردازید.

تجارت و نوسان

یکی از هنر‌های تجارت آگاهی کامل به تمامی علوم وفن آوری ‌های موجود است. یک تاجر نه تنها باید با آگاهی فعالیت تجاریش را آغاز کند، بلکه باید روان‌شناس قابلی نیز باشد. در عصر ارتباطات ایجاد رابطه و ثبات در تجارت از معیار‌های اصلی این فرآیند است. تجارت نیازمند آگاهی از نقاط ضعف و قدرت و رویارویی با مشکلات و چالش‌های اقتصادی است. از طرفی صداقت و کیفیت ازجمله کلید‌های موفقیت به شمار می‌رود. زیاد به نقاط ضعف توجه نکنید، اندیشیدن به نقاط ضعف موجب کاهش انرژی تولیدی می‌شود و به مرور زمان دلزدگی و خستگی روحی به بار می‌آورد. با تمرکز بر فعالیت‌های مثبت گام به گام روحیه‌ای جستجوگر و رقابتی پیدا می‌کنید و وارد فضایی رقابتی و پویا می‌شوید. آین رند، در رمان خود به نام «اصل و سرچشمه» می‌نویسد، «نه این در طبیعت بشر است و نه موجودیت حیات انسان که کاری را با‌‌ رها کردن آن، آغاز کند.» به عنوان یک کارآفرین و پیش قدم در انجام یک کار شما نیاز دارید که هدف خود را کاملا باور کنید، آن زمان است که می‌توانید به آن عمل کنید. شما می‌بایست ایمان واعتقاد قوی به خودتان، ایده ‌ها و ظرفیت ‌های خود داشته باشید. باید از سایه تردید عبور کنید و به یقین و اعتماد در کار خود برسید. هر چه قدر میزان ایمان و اعتقاد خود را افزایش دهید، با سرعت بیشتری به اهداف خود دست خواهید یافت. هرچند که باید در این میان تعادلی وجود داشته باشد. تعادل بین اعتماد به نفس و محاسبه دقیق خطرات کار به جهت دستیابی به هدف بالا‌تر. کار آفرین موفق، کارآفرینی است که خوب می‌تواند محاسبه کند و میزان خطر در کار را کاهش دهد تا به سود بالا‌تر برسد.

برای آنکه بتوانید مفید واقع شوید، می‌بایست نقاط قوت خود را شناسایی کنید و بر روی آن تمرکز بیشتری داشته باشید. شما زمانی می‌توانید بیشترین موفقیت را به دست آورید که تلاش خود را به سمتی که در آن می‌توانید بهترین باشید هدایت کنید. به طور مثال اگر در فعالیت ‌های اقتصادی، شما در بازاریابی توانایی بیشتر دارید از آن ‌‌نهایت بهره را ببرید. اما در بخش ‌هایی از کار که در آن ضعیف هستید، کمک بگیرید و از آن ابایی نداشته باشید. اما برای تبدیل نقاط ضعف خود به نقاط قوت نیز تلاش کنید و برای آن از تعلیم و آموزش در حین کار بهره ببرید.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 6/11/1389 - 22:21 - 0 تشکر 277602

آیا مصاحبه واقعا نمایش مهارتها و تواناییهای شماست ؟

یا دقایقی پراسترس که تنها به رهایی می اندیشید ؟ اگرازدیدگاه روانشناسانه به این قضیه بنگریم ، مصاحبه بهترین زمان برای نمایش تواناییهایی است که به واسطه سالها تمرین به دست آمده است . در مصاحبه نه تنها می توانید ماهیت واقعی خودتان را نشان دهید ، بلکه آنرا به منزله پلی برای رسیدن به موفقیت هم می توان تصور کرد . اگر بخواهیم از زاویه دیگری بنگریم می توانیم مصاحبه شونده را همانند ورزشکاری فرض کنیم که دقیقا درمرحله نهایی است وتنها یک گام به آنسوی پل موفقیت فاصله دارد . گذشتن ازاین پل و صدها پل دیگرکه بخشی اززندگی شما را تشکیل می دهد تنها با اراده خودتان عبورپذیر است ، پس با تمام نیرو گام نهایی را پشت سربگذارید وعبور کنید .


اصولا اغلب انسانها دیدگاهی منفی درباره آزمون دارند . اما هنگامی که به آمادگی لازم رسیدید ، دیگر استرس چه معنایی می تواند داشته باشد ، براساس تحقیقات به عمل آمده ترس از موفق نشدن علت اصلی شکست است . درواقع شما کاملا آمادگی لازم را دارید ، اما ازشدت دلهره واسترس نمی توانید پاسخی مناسب بیابید به همین دلیل اغلب افرادی که درشرایط عادی بسیارآماده و با تجربه ظاهر می شوند تنها به دلیل فشارهای هیجانی و توقعات بالا از ادامه راه بازمی مانند .

امروزه مصاحبه شغلی یکی از پردغدغه ترین پدیده هایی است که قشرجوان با آن مواجه است . درواقع به بیان دیگرمصاحبه متداولترین وسیله بررسی تجربی در روانشناسی فردی و همچنین در بخش‌های کاربردی، است . اگرچه رفتار اجتماعی افراد فقط به طور غیر مستقیم، بر مبنای عکس‌العمل آنها به سوالات سنجیده می‌شود و به نظر می رسد با تکنیک‌هایی چون مشاهده و یا آزمایش ممکن است بتوان رفتار اجتماعی افراد را در گروههای کوچک بطور مستقیم و واقعی‌تر بررسی کرد، اما در گروه‌های بزرگتر، هنگامی که مقایسه نسبتاً دقیق رفتار

گروه ها با یکدیگر مطرح می شود باید مقیاس‌های دقیق و قابل اطمینان برای مقایسه و سنجش افراد با یکدیگر یافت که در مجموع "مصاحبه" در بیشتر موارد به این هدف ایده ‌آل نزدیکتر است.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 6/11/1389 - 22:21 - 0 تشکر 277603

سلامت ذهنی

شاید این عنوان در نظرتان مضحک باشد ، اما لحظه ای تامل کنید . اساس شروع یک کار موفق داشتن روحیه ای عالی ، انگیزه و امید است . وجود ذهنی پرمشغله ، نداشتن تمرکزکافی در هنگام کار ، تداخل مشاغل مختلف ، خستگی ، آشفتگی های ذهنی و بسیاری از موارد دیگر که به افسردگی ختم می شوند از عوارض فقدان ذهنی سالم و روحیه ای مثبت هستند . چگونه با وجود ذهنی ناآرام و بی ثبات می توان به ادامه کار و مهمتراز آن به تداوم زندگی امید داشت . بنابراین گام نخست برای شروع هرکاری وجود سلامت و روحیه ذهنی است که شما را از ابتلا به بسیاری از معضل ها مصون می دارد .

ملاقات با رئیس جدید

شاید حساس ترین بخش مصاحبه همین قسمت باشد . ورود به دفتررئیس و آغاز مصاحبه ، همیشه به خاطر داشته باشید .اعتماد به نفس خود راحفظ کنید و با آرامش کامل به سوالات پاسخ دهید . سرموقع در محل مصاحبه حاضر شوید . اینکارتا حد زیادی از استرس شما می کاهد . آراستگی ظاهری ، مکث و تامل هنگام مصاحبه ، حالت چهره و بسیاری از نکات به ظاهر معمولی در مصابه می تواند تاثیرگذار باشد .

ارائه رزومه

مهمترین فعالیتهای کاری و شرح تجربیات شما در رزومه ثبت می شود . و به ترتیب اولویتها سعی کنید مهمترین مدارک تحصیلی و مراکزی که در آنها مشغول به کار بوده اید را بنویسید . شاید درنگاه اول ارائه رزومه تنها لیستی بلند پایه از فعالیتهای شما را نشان دهد ، و کارفرما به مهارت عملی شما اکتفا کند . بنابراین باید به همان اندازه که رزومه خود را مرتب و منظم ارائه می دهید ، مهارتتان هم فوق العاده و بی نقص باشد .

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 6/11/1389 - 22:22 - 0 تشکر 277604

مهارت

در مورد مهارتهایتان با علاقه صحبت كنید. احتیاجی به توضیحات اضافه نیست . کارفرما به راحتی و درنگاه اول به ماهیت وجود شما و تواناییهایتان پی خواهد برد ، اما از اینكه شخصیت تان کاملا آشکارشود، نگران نشوید. به نشانه بی میلی وقفه های كوتاه و مكث نكنید. شما برای هر پاسخ نیاز به چند ثانیه زمان دارید. آمادگی ارائه مهارتها یتان را داشته باشید تا وقتی آنها شرح حالی از شغلتان را خواستند، ارائه دهید. موقعیت تان را در ذهن كارفرما درجایگاه فردی با صفات ویژه، تثبیت كنید. كارفرمایان مسایلی دارند كه نیاز به حل آنها توسط كارمندانی با مهارتهای ویژهاست. در توصیف مناسب صفاتتان مؤثر عمل كنید.

مثبت بیاندیشید

مصاحبه کننده تمایل به شنیدن بهانه ها یا احساسات بد در مورد یك تجربه منفی را ندارد. اگر آنها در مورد رتبه یا نمره پایین، تغییر ناگهانی شغل یا نقص سابقه تان جویا شدند، حالت دفاعی به خود نگیرید. در عوض توجه تان را به حقایق و واقعیات و آنچه شما از تجربه تان یاد گرفتید، متمركز كنید. همیشه به نیمه پرلیوان بنگرید و افکارمنفی را از خود دور کنید . افکار منفی نه تنها تمرکز و اعتماد به نفس شما را از بین می برند ، بلکه باعث شکست و به دنبال آن احساس دلزدگی از محیط کار نیز می شوند . در روانشناسی اصلی وجود دارد که نشان دهنده مفهوم برتر تاثیرمنفی برروحیه مثبت است . درواقع ما به اتفاقات منفی بیش از وقایع مثبت می اندیشیم .این رویداد کاملا غریزی است و بازتابی منفی در تمام وجود افراد ایجاد می کند .

آمادگی

پیش ازآغاز یک مصاحبه باید همه جوانب را درنظربگیرید . سوالات کارفرما اغلب با ذکر مشاغل قبلی و میزان مهارت شروع می شود . بنابراین شما نیز باید ازقبل پاسخهایی آماده داشته باشید و با اطمینان و اعتماد به نفس کامل پرسشها را پاسخ دهید . می توانید بگویید برای توسعه و یا پیشنهاد طرحهای جدید شرکت شما را برای همکاری انتخاب نمودم . بدین ترتیب انگیزه و میزان شایستگی های شما درهمین ارتباط اول که نخستین گام برای موفقیت است آشکار خواهد شد .

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 6/11/1389 - 22:22 - 0 تشکر 277606

حفظ ارزش‌ها

بسیاری از افراد تحصیلکرده به دلایل مختلف نمی توانند به شغل دلخواه و مورد نظر خود برسند ، درچنین شرایطی برای رسیدن آرمانهایشان و امید به کسب جایگاهی متناسب با رشته تحصیلی ، به ادامه تحصیل

می پردازند . این وقفه ممکن است در شرایطی خاص برخی ازآنان را به هدفشان نزدیک کند ، اما درمورد اکثریت هیچگاه این اتفاق رخ نمی دهد . تلفیق دانش و مهارت راهکاری شایسته برای حل این معضل است . در بسیاری از مصاحبه ها نیز اغلب نه تنها به مدرک دانشگاهی می نگرند ، بلکه به تجربیات شما نیر نگاهی اجمالی می اندازند . بنابراین ترکیب دانش و مهارت در رشته ای فنی ، نه تنها موجب کسرشان شما نمی شود بلکه برارزشهای شما نیز می افزاید . مثلا ترکیب مدرک مدیریت و مهارت زبان ازجمله ویژگیهایی است که اغلب کارفرمایان در جستجوی افراد شایسته برای احراز پست های ویژه هستند . بدین ترتیب مهارتهایتان را افزایش دهید و به دنبال کلیدهای گوناگون برای گشودن قفل های دشوار باشید . و به خاطر داشته باشید هر آنچه که شما بخواهید همانطور خواهد شد .

ترجمه: سید رسول میرزایی موسوی

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی