انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 1466)
دوشنبه 4/11/1389 - 18:21 -0 تشکر 277147
سازمان غذا و داروی امریکا مصرف استامینوفن به عنوان آنالژزیک را محدود کرده است
13 ژانویه،2011— سازمان غذا و دارو ایالت متحده آمریکا، امروز اعلام کرد که سازندگان دارو (مواد مخدر) محدود کردن مقدار استامینوفن در ترکیب نسخه مسکن های درد را، نه بیش از 325 میلی گرم در هر قرص یا کپسول، به منظور کاهش افزایش بیش از حد دوز دارو یا آسیب شدید کبدی که می تواند در پی داشته باشد، خواستار شدند.

این تصمیم که به تدریج در بیش از سه سال گرفته شده است، ده ها نسخه آنالجزیک را تحت تاثیر قرار میدهد که  شامل هر دوی استامینوفن ودیگرمواد تشکیل دهنده، به طور معمول اپیوئید هایی مانند کدئین، اکسی کدون و هیدروکدون می باشد. برخی از محصولات ترکیبی در حال حاضر 750 میلی گرم استامینوفن در هر دوز را دارند.

محدودیت های جدید دوز برای داروهای متعدد ضد درد بدون نسخه و داروهای سرماخوردگی و سرفه که شامل استامینوفن است،اعمال نمی شود. به طور معمول، حداکثر سطح مجاز برای این محصولات 500 میلی گرم است ، اگر چه تعدادی از مسکن های طویل الاثر که کمتر مصرف می شوند، می تواند تا 650 میلی گرم افزایش یابد.

سازمان غذا و دارو ، از تولید کنندگان می خواهد تمام برچسب های محصولات نسخه ای راکه شامل استامینوفن با هشدار جدی خطر آسیب شدید کبدی در صورت مصرف بیش از اندازه اجزای تشکیل دهنده یا مصرف همزمان  با الکل می باشد، به روز رسانی کنند.

مقامات سازمان تاکید می کنند که بیماران با داروهای مسکن استامینوفن تجویز شده در دوز های بالاتر از 325 میلی گرم می توانند تحت نظارت یک پزشک با خیال راحت به مصرف دارو ادامه دهند. به گفته ی آن ها ، کلید ایمنی آن است که حداکثر دوز روزانه  بیش از 4000 میلی گرم نباشد، اگر چه در فرمی از دارو های تجویزی، داروهای بدون نسخه  یا هر دو، این اتفاق، می افتد.
ساندرا کدر، پزشک و معاون مدیر کل دفتر دارو های جدید در مرکز سازمان غذا و دارو برای پژوهش و ارزشیابی داروها، در کنفرانس مطبوعاتی امروز گفت: استامینوفن، هنگامی که مطابق با دستور مصرف شود، فرآورده ی بسیار بی خطری است و هدف ما بی خطر ساز تر کردن آن می باشد. 

افزایش بیش از حد دوزدارو به طور ناگهانی، خیلی معمول می باشد، به این خاطر که بیماران ممکن است داروی سرفه را که حاوی اجزای تشکیل دهنده است، مصرف کنند، به عنوان مثال، یک نسخه ضد درد برای کمر درد هم می تواند حاوی استامینوفن باشد.
دکترساندرا کدر می گوید: این اشتباه به راحتی می تواند رخ دهد، چرا که برچسب های ضد درد برای نسخه ، نشان نمی دهد که استامینوفن یکی از اجزای تشکیل دهنده است.
اغلب از اختصار برای دارو استفاده می کنند- APAP - که مصرف کنندگان  ممکن است متوجه نشوند.
افزایش بیش از حد دوزدارو بواسطه  نسخه ترکیبی آنالژزیک ها، برای تقریبا نیمی از همه موارد نارسایی کبدی مرتبط با استامینوفن که به گفته ی FDAاغلب منجر به به پیوند کبد یا مرگ می شود، در نظر گرفته می شود.


ترجمه از مهین نوملی دانشجوی استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی گلستان

FDA Limits Acetaminophen in Prescription Analgesics
________________________________________
January 13, 2011 — The US Food and Drug Administration

سه شنبه 5/11/1389 - 10:10 - 0 تشکر 277279

سلام . ممنون خانم دکتر ، سلامت باشید .

 

thank you for attention

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی