انجمن ها > انجمن خودرو > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خودرو (بازدید: 807)
جمعه 1/11/1389 - 11:52 -0 تشکر 276274
خودروهای وارداتی در انتظار دیپورت!

نهمین ماه سال جاری در حال سپری شدن است، اما هنوز خبری از باز شدن لیست ثبت سفارش خودروهای وارداتی نیست. توقف طولانی مدت ثبت سفارش موجب شده تا با ورود به نهمین ماه سال جاری گمرکات کشور از خودروهای وارداتی خالی شوند و تنها خودروهای مرجوعی در محوطه گمرکات کشور خود نمایی کنند. خالی شدن گمرکات کشور از آنجا صورت گرفت که به دلیل توقف طولانی مدت ثبت سفارش با خروج خودروهای وارداتی از گمرکات کشور، خودروهای جدید به عنوان جایگزین وارد پارکینگ گمرکات نشدند که این امر خلوت شدن محوطه گمرکات کشور را از خودروهای وارداتی به همراه داشته است. هرچند هنوز برخی خودروها در محوطه گمرک دیده می شوند که واردکنندگان هنوز اقدامی برای ترخیص آنها صورت نداده اند که با ادامه روند مذکور از سوی وارد کنندگان این خودروها شامل قانون اموال تملیکی خواهند شد.
بر اساس قانون اموال متروكه، به سازمان اموال تملیکی این مجوز داده شده تا كالایی كه بیش از چهار ماه در گمركات كشور انبار شده اند را به مزایده گذاشته و پس از كسر حقوق دولت مابقی وجه به واردكننده پرداخت کند.


در این قانون این فرصت به وارد کننده نیز داده شده که پس از چهار ماه در خواست مهلت مجدد بدهد که با پذیریش مهلت درخواستی فرصت چهار ماه تا چهار ماه دیگر تمدید خواهد شد اما در نهایت خودروهای انباری شامل قانون مذکور خواهند شد و این در حالیست که با توجه به توقف ثبت سفارش مسوولین گمرک معتقدند این قانون برای خودروهای وارداتی به اجرا گذاشته نخواهند شد.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 1/11/1389 - 11:53 - 0 تشکر 276275


مرجوعی‌های گمرک

از جای خالی خودروهای وارداتی در کنار خودروهای باقی مانده در گمرکات کشور که بگذریم در حال حاضر بخشی از گمرکات کشور به خودروهایی اختصاص یافته اند که بنا به دلایلی نتوانسته اند رضایت مسوولان داخلی را جلب کرده و حالا باید به کشورهای خود باز گردند.
هر چند از تمام خودروهای مرجوعی در سراسر کشور آمار دقیقی در دسترس نیست، اما در محوطه گمرک شهریار که یکی از گمرکات مهم در واردات خودرو محسوب می شود در حال حاضر خودروهای اطراق کرده اند که به دلیل عدم صدور مجوز در انتظار بازگشت به زادگاه خود هستند.
خودروهای وارداتی پیش از ورود به کشور باید از سوی موسسه استاندارد، سازمان محیط زیست و وزارت صنایع و معادن مجوز ورود به کشور را دریافت کنند. به همین منظور برخی از وارد‌کنندگان پیش از ثبت سفارش اقدام به ورود خودرو به صورت آزمایشی به کشور می‌کنند و در صورتی که مجوز ورود از سوی مراجع مذکور صادر شود خودرو آزمایشی ثبت سفارش می‌شود، اما خودروهایی که موفق به اخذ مجوز نشوند باید به کشور مبدا بازگردانده شوند.


بختی كه از Z4 روی برگرداند


از میان خودروهایی که در گمرک شهریار هنوز موفق به دریافت مجوز از سوی کمیته خودرو نشده‌اند بیش از همه خودروهای BMW Z4 به چشم می‌آید. خودرویی که تعداد بالای آن در محوطه گمرک نشان دهنده آن است که این خودرو نه به منظور دریافت مجوز بلکه با امیدواری بیشتری وارد کشور شده است، به‌طوری که بخش انتهایی گمرک شهریار هم‌اکنون به این مدل خودرو اختصاص دارد. این خودرو از مهر ماه سال گذشته در این قسمت از گمرک اطراق کرده، اما هنوز موفق به اخذ مجوز از سوی مراجع ذی صلاح نشده است. به گفته یکی از مسوولان شرکت واردکننده این خودرو، تولید Z4 در آمریکا موجب شد تا این خودرو موفق به اخذ مجوز ورود به کشور نشود. عدم صدور مجوز برای این خودرو در حالی است که وارد کنندگان Z4 در همان ابتدای امر اقدام به پیش فروش این خودرو کرده بودند، اما عدم صدور مجوز موجب شد تا این خودرو با گذشت بیش از یکسال همچنان در گمرک کشور خاک بخورد.
BMW X6 هشت سیلندر نیز سرنوشتی همانند Z4 دارد این خودرو نیز هنوز موفق به اخذ مجوز نشده به همین دلیل باید به زادگاه خود بازگردد. حجم بالای موتور این خودرو دلیل عدم صدور مجوز برای این خودرو اعلام شده است. پیش از این مدل شش سیلندر این خودرو آن هم تحت عنوان مجوز جانبازی موفق شده بود تا وارد کشور شود.در کنار دو مدل BMW متوقف شده در گمرک شهریار، خودرویی به چشم می خورد که در سال های دور توانسته بود طرفداران بسیاری را در ایران به خود جلب کند و هنوز هم در خیابان های شهر به چشم می خورد اما مدل جدید آن موفق به اخذ مجوز نشد و در انتظار بازگشت به سر می برد. این خودرو اپل کورسای جدید است. کورسای جدید به دلیل نبود سرویس خدمات پس از فروش نتوانست بار دیگر به ایران راه پیدا کند و باید به کشور خود باز گردد.

خط قرمز تولید بر روی سوبارو و اسمارت
علاوه بر خودروهایی که موفق به اخذ مجوز برای ورود به کشور نشده اند، در گمرک شهریار با خودروهایی مواجه می شویم که به منظور بررسی و تست تولید وارد کشور شده‌اند، اما نتوانستند رضایت خودروسازان داخلی را جلب کنند به همین دلیل این خودروها نیز باید با کشور خود بازگردند. در این خصوص می‌توان به سوبارو و اسمارت خودروهای ژاپنی و آلمانی اشاره کرد. اسمارت که به دو منظور واردات و تولید در داخل کشور وارد شده بود، نه اقبالی برای تولید داشت و نه شانسی برای واردات یافت و به همین منظور این خودرو نیز راهی به جز بازگشت به زادگاهش پیش روی خود نمی بیند و هم اکنون در گمرک شهریار در انتظار بازگشت است.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی