ورزش و تندرستی (بازدید: 6060)
چهارشنبه 29/10/1389 - 10:55 -0 تشکر 275708
عاشقان آبی

تصویر

((دریا دلان))

ای ابـر نـام آوران ورزش ایـران زمیـن

بر شما ای قهرمانان صد هزاران آفـرین 

جـامه آبی به تن دارید به رنگ آسـمان

بـر دل چـون آبی  دریـایی­تـان آفـرین

 ای ظفر مردان عاشق ای دلیران شجاع

افتــــخار ملت بیــــدار ایـران آفـرین

 چونكه درمیدان سبز اینگونه غوغاكرده­اید

ای مبــاهات همه فوتبــال ایران آفرین 

آبی پوشـان دلاور غنچه­های سـرســبد

بر وقار و عزمتان ای تك سواران آفرین

 ای هـواداران آبی بـر شـــما بـادا درود

حامیــان تیم استــــقلال ایران آفـرین

 چون «رها» شد عاشق دریای آبی مرحبا

بر همه آبی دلان و شـرزه شیران آفرین

 بهروز (رها)   

 

چهارشنبه 29/10/1389 - 11:46 - 0 تشکر 275727


به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، تمرینات تیم فوتبال استقلال فردا در دو نوبت صبح و بعدازظهر انجام خواهد شد.

چهارشنبه 29/10/1389 - 11:46 - 0 تشکر 275728


به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، اولین تمرین استقلال پس از بازگشت به تهران عصر دیروز در زمین صنایع دفاع انجام شد. نیمی از زمین پوشیده از برف و نیم دیگر زمین، پاک و برف‌روبی شده بود.

چهارشنبه 29/10/1389 - 11:49 - 0 تشکر 275730


به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، دكتر امین نوروزی،‌مسئول كمیته پزشكی باشگاه استقلال در خصوص آخرین وضعیت مصدومان استقلال به سایت رسمی باشگاه اعلام كرد: مجتبی جباری با توجه به اینكه با نظر كادرفنی برای ادامه درمان مصدومیتش به تهران بازگشته و از روز شنبه تحت درمان قرار گرفته است و روزی دو نوبت فیزیوتراپی برای وی در نظر گرفته شده و روز جمعه از پای مصدوم جباری تست پزشكی گرفته می‌شود تا در صورت بهبودی دویدن را آغاز كند.
مسئول كمیته پزشكی استقلال در مورد میداودی گفت: میلاد میداودی بعد از عمل جراحی موفقی كه روی پایش انجام شد مشغول فیزیوتراپی است و خدا رو شكر روند مصدومیتش رو به بهودی است و تا حدود هشت هفته دیگر به فیزیوتراپی ادامه می‌دهد كه بعد از آن مورد تست پزشكی قرار خواهد گرفت.

چهارشنبه 29/10/1389 - 12:32 - 0 تشکر 275742

باشگاه فوتبال استقلال تهران یک باشگاه فوتبال ایرانی است که سال ۱۳۲۴ در شهر تهران، پایتخت ایران بنیانگذاری شده‌است. استقلال پیش از انقلاب ایران تاج نام داشت.
این باشگاه هم‌اکنون در لیگ برتر ایران بازی می‌کند و با دو قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا (۱۹۷۰ و ۹۱-۱۹۹۰) و دو نایب قهرمانی (۹۲-۱۹۹۱ و ۹۹-۱۹۹۸) پرافتخارترین باشگاه فوتبال ایران در رقابت‌های آسیایی است.استقلال همچنین با هفت قهرمانی در بالاترین دسته فوتبال ایران (لیگ منطقه‌ای یک بار، جام تخت جمشید یک بار، لیگ قدس یک‌ بار، جام آزادگان ۲ بار و لیگ برتر ۲ بار) دومین تیم پرافتخار در لیگ ایران و با ۵ قهرمانی و ۳ نایب قهرمانی پرافتخارترین تیم در جام حذفی ایران است.
رقیب سنتی این باشگاه، پرسپولیس است. این باشگاه از پرطرفدارترین و پرافتخارترین تیم‌های فوتبال ایران هست.فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال این باشگاه را پس از الهلال عربستان و یوکوهاما مارینوس ژاپن، سومین باشگاه برتر فوتبال آسیا در قرن بیستم اعلام کرده‌است . همچنین این فدراسیون، باشگاه فوتبال استقلال را با ۵۹۳ امیتاز در رتبه ۲۸۰ مین باشگاه جهان در طی ۱۰ سال گذشته قرار داد که بر این اساس بعد از باشگاه سپاهان که در رده ۲۳۷ جهان قرار دارد، تیم استقلال تهران دومین باشگاه فوتبال برتر ایرانی در طی ۱۰ سال اخیر می باشد

چهارشنبه 29/10/1389 - 12:41 - 0 تشکر 275743

باشگاه در سال ۱۳۲۴ با نام «دوچرخه‌سواران» بنیانگذاری شد.پس از ثبت باشگاه به نام پرویز خسروانی و علی عبدالهی نوروزی، نام باشگاه با تصویب هیئت مدیره در تاریخ ۱ اسفند ۱۳۲۸ به «تاج» تغییر یافت.پس از وقوع انقلاب، باشگاه «استقلال» نام نهاده‌شد.


لباس تاج در سال ۱۳۲۸
رنگ لباس استقلال از آغاز، آبی بوده است و رنگ آبی یکی از نمادهای این باشگاه به شمار می‌رود و از این رو «آبی‌پوشان» یکی از لقب‌های باشگاه است.

چهارشنبه 29/10/1389 - 12:46 - 0 تشکر 275745

در دهه ۱۳۴۰، باشگاه تاج و شاهین، اولین باشگاه‌هایی بودند که در ایران مدرسه فوتبال راه‌اندازی کردند.بازیکنان این مدارس فوتبال، پشتوانه‌ای برای آینده باشگاه بودند.باشگاه تاج در آن زمان پشتوانه مالی خوبی داشت،و در بیشتر شهرستان‌ها دارای شعبه بود. اهواز، رشت، مسجدسلیمان و همدان از جمله این شهرها بودند. این شعبه‌ها، حتی پس از پیروزی انقلاب نیز بنیان باشگاه استقلال را تشکیل می‌دادند.

یکی از شعبه‌های موفق، تاج اهواز بود که از همان ابتدا گروهی از بازیکنان خوب استان خوزستان را داشت و حتی توانست امتیاز لازم برای صعود به جام تخت جمشید ۱۳۵۲ را به‌دست‌آورد، اما چون مطابق قانون تنها یک تیم از هر باشگاه می‌توانست در بالاترین دسته بازی کند؛ (و تاج تهران نیز در این دسته بود) از صعود باز ماند.دو سال پیش از آن نیز، تاج مسجدسلیمان در سال ۱۳۵۰ در جام منطقه‌ای ایران شرکت‌کرده‌بود و در میان ۸ تیم، ششم شده‌بود.

پس از انقلاب نیز، استقلال رشت (که زیر نظر شهرداری رشت بود) و استقلال اهواز در رده‌های بالای لیگ فوتبال ایران حضور داشتند. بعدها امتیاز استقلال رشت به پگاه گیلان و بعد داماش گیلان فروخته شد، اما استقلال اهواز تاکنون در فوتبال ایران حضور دارد. با این که استقلال اهواز برخلاف استقلال تهران توسط بخش خصوصی مدیریت می‌شود و دو باشگاه ارتباطی با هم ندارد، گاهی «برادر» یکدیگر خوانده می‌شوند.

چهارشنبه 29/10/1389 - 12:48 - 0 تشکر 275746

باشگاه تاج، نخستین باشگاه فوتبال در ایران بود که برای زنان کلاس فوتبال تمرینی گذاشت و از پیشگامان فوتبال زنان در ایران بود.در تابستان ۱۳۸۷، رئیس کمیته بانوان فدراسیون فوتبال ایران از این باشگاه درخواست کرد تا در لیگ شرکت کند. در بهمن ۱۳۸۷، خبر بازی دوستانه تیم نوجوانان پسر و تیم دختران استقلال منتشر شد. این واقعه پس از انقلاب بی‌سابقه بود و جنجال و واکنش‌های بسیاری برانگیخت. این بازی دوستانه، منجر به انحلال تیم زنان استقلال شد.

چهارشنبه 29/10/1389 - 12:50 - 0 تشکر 275747

باشگاه‌های ایرانی در هر فصل می‌توانند از ۲۲ بازیکن بزرگسال، ۸ بازیکن زیر ۲۳ سال و ۴ بازیکن خارجی استفاده کنند. فهرست زیر بازیکنان کنونی استقلال را نشان می‌دهد.

شماره  نقش     بازیکن
۱  دروازه‌بان  وحید طالب‌لو
۲  دفاع   امیرحسین صادقی
۳  هافبک   مهدی امیرآبادی
۴  دفاع   حنیف عمران زاده
۵  دفاع   بیژن کوشکی
۶  دفاع   هادی شکوری
۷  مهاجم   فرهاد مجیدی
۸  هافبک  مجتبی جباری
۹  مهاجم   آرش برهانی
۱۰  مهاجم   میلاد میداودی
۱۲  مهاجم   سید مهدی سیدصالحی
۱۳  هافبک   محسن یوسفی
۱۴   هافبک   کیانوش رحمتی
۱۶   هافبک   آندره لویز
۱۷   هافبک   فرزاد آشوبی
۱۸   هافبک   مهرشاد مومنی
۲۰   هافبک   فلیپ آلوز دسوزا
۲۲   دروازه‌بان   محمد محمدی
۳۱   هافبک   جواد شیرزاد
۳۲   هافبک   ایمان مبعلی
۳۳   دفاع    پژمان منتظری


بازیکنان زیر ۲۳ سال
شماره   نقش      بازیکن
۲۸   هافبک   احسان پیرهادی
۳۰   دروازه‌بان   فریدون رضایی 

۳۷   مهاجم    اسماعیل شریفات
۲۳   هافبک   امیدرضا روانخواه


بازیکنان زیر ۲۱ سال
شماره   نقش     بازیکن
۲۵   مهاجم   مجتبی محبوب مجاز
۲۶   هافبک   فردین عابدینی
۲۹   مهاجم    مهدی آخوندی
۳۵   هافبک    یعقوب کریمی

چهارشنبه 29/10/1389 - 14:1 - 0 تشکر 275770

خوبه چه استقلالیه فعالی!
اما با این برنامه ها استقلال قهرمان نمیشه.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
پنج شنبه 30/10/1389 - 10:53 - 0 تشکر 276076

رنگ فقط قرمز

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی