سينما و تلویزیون (بازدید: 470)
شنبه 25/10/1389 - 12:49 -0 تشکر 274178
دو شهرک سینمایی در شاهرود و ساوه ساخته می شود

روزپنج شنبه۲۳ دی ماه جلسه کمیسیون تخصصی شورای عالی سینما به ریاست نایب رئیس این شورا سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد و در این جلسه پیرو مباحث مطرح شده در جلسات قبل این کمیسون, موضوعات در حضور نایب رئیس شورای عالی سینما به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و در نتیجه ۶ مصوبه برای ارائه به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و رئیس شورای عالی سینما تهیه و تنظیم شد.

به نقل از روابط عمومی معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری به نقل از معاون امور سینمایی و دبیر شورای عالی سینما ۳ مصوبه در خصوص حل مشکلات مالیاتی سینما بود که مسائل موجود در زمینه مالیات دفاتر سینمایی, تهیه کنندگان و اشخاص ثالث و بحث مشوق های مالیاتی جهت سرمایه گذاری در آن لحاظ گردیده است.

تشکیل کارگروه مشترک فی مابین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و وزارت کار و امور اجتماعی به جهت اصلاح نظام آموزشی سینما و ساماندهی آموزش مهارتی و متون و منابع نیز مصوبه چهارم شورای عالی سینما بود.

مصوبه پنجم ، مأموریت معاونت امور سینمایی برای حمایت از حوزه تحقیقات و نگارش فیلمنامه و دفاتر و کارگاههای فیلمنامه نویسی بود که مقرر شد اقدامات لازم در راستای تولید اندیشه و محتوا مبتنی بر الگوی پیشرفت ایرانی و اسلامی صورت پذیرد.

اختصاص ردیف بودجه مستقل برای ساخت ۲ شهرک سینمایی در سال آینده در شاهرود و زرندیه ساوه و آغاز ساخت شهرک سینمایی زرندیه ساوه ترجیحاً در دهه فجر امسال نیز مصوبه ششم شورای عالی سینما بود.

در اواسط برگزاری این جلسه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور طی تماس تلفنی از تلاش سینماگران حاضر در کمیسیون شورای عالی سینما که تا ساعات پایانی روز پنج شنبه در این خصوص وقت گذاشته بودند قدردانی به عمل آورد که این موضوع خود اهتمام عالی ترین مقام اجرایی کشوربه هنر استراتژیک سینما را یاد آور می شود.

 

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی