سينما و تلویزیون (بازدید: 414)
پنج شنبه 23/10/1389 - 10:33 -0 تشکر 273618
مختار آل زبیر را فریب می دهد

سریال "مختارنامه" در شانزدهمین قسمت خود از یک سو ماجرای فرار مختار از مکه را روایت می‌کند و از سوی دیگر به شکلی موازی حوادث و رویدادهای کوفه بعد از مرگ یزید را به تصویر می‌کشد.

 طبق اعلام روابط عمومی مجموعه تلویزیونی "مختارنامه"، روز جمعه 24 دی‌ماه مخاطبان این سریال تلویزیونی با چند اتفاق و رویداد مهم مواجه می‌شوند. در قسمت‌های ابتدایی این قسمت از سریال، حوادث و رویدادهای مکه بعد از حمله بنی‌امیه به تصویر کشیده می‌شود و کم کم اختلاف‌های فکری و عقیدتی میان مختار و آل زبیر آشکار می‌گردد، به گونه‌ای که مختار حاضر به پذیرش حکومت کوفه از سوی عبدالله بن زبیر نمی‌شود و در نهایت با فریب آل زبیر، مکه را به سمت کوفه ترک می‌کند. در این قسمت ملاقات مهمی میان مختار و محمد بن حنفیه نیز رخ می‌دهد که سرنوشت قیام مختار را رقم می‌زند.

همچنین در کوفه نیز بن حریث با سوء استفاده از شرایط پیش آمده و هرج و مرج حاکم در کوفه تصمیم می‌گیرد تا در مسجد خطبه خوانده و خود را حاکم شهر معرفی کند اما حضور عامر بن مسعود  با بازی (عباس امیری) که از بزرگان کوفه است، فضا را تغییر می‌دهد. در طرف دیگر ماجرا نیز سلیمان صرد خزاعی با جمع کردن شیعیان به دور خود اولین حرکت‌های  قیام توابین را پی‌ریزی می‌کند.

منبع : شبکه ایران

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی