بهداشت و سلامت (بازدید: 982)
يکشنبه 19/10/1389 - 23:4 -0 تشکر 272262
چیست؟‌MS

ام اس یعنی:‌ Multiple Sclerosis

این بیماری مختص اعصاب مركزی بوده ( مغز و نخاع ) و ایجاد لكه های سفید یا پلاكهای متعددی در مغز می كند.


پلاكها گویای سفت شدگی غلافهای سلولهای (میلین ها) عصبی مغز می باشند, كه این سفت یا سخت شدگی جلوگیری از انتشار جریان الكترو شیمیایی رشته های عصبی و اختلال در حركات می شود.


در نتیجه فرمانی كه از مغز صادر می شود براحتی به اعضاء و ماهیچه ها نمی رسد و كار براحتی انجام نمی شود. مغز فرمانده, كل بدن بوده و در جایگاه رفیعی قرار دارد. شخص باید دقیقا این اندام مهم و حیاتی را بشناسد و حداكثر مراقبت را از این اندام مهم بنماید.


زیرا هر عضوی از بدن كار خاصی را انجام می دهد و تغذیه خاصی را نیز دارد.


مساله مهم و حیاتی این كه كلیه اندامهای انسان تحت نظارت و كنترل این عضو مهم یعنی مغز می باشد و كوچكترین عصبیت ها و نگرانی های بی مورد در این عضو اثر مخربی داشته و كار كرد این اندام را مختل خواهد كرد.


درآینده د رمورد حساسیت ها,‌ عصبیت ها و نگرانی ها صحبت كرده و علت آن را بیان خواهم كرد. شما عزیزان با رعایت نكات بیان شده, از حساسیت و عصبی شدن و نگران بودن بلطف پروردگار ایمن خواهید شد. تا این عضو حاكم بر جهان تن و بدن سالم بماند و در واقع با این روش از بسیاری از بیماری ها پیشگیری می شود.


امروزه بر همگان روشن و مسجل است كه پیشگیری مهمتر از درمان بوده و هزینه ای در بر ندارد و اما عدم رعایت مسائل گفته شده انواع بیماریهای جسمی خصوصا بیماری های اعصاب و روان را ایجاد خواهد نمود از جمله بیماری قرن حاضر یعنی بیماری ( MS ) كه از نظر علم پزشكی روز (‌مدرن‌)‌ ناشناختـــــــه باقی مانده و تاكنون درمانی بر آن نیافته اند. در واقع این نوع بیماری علائم و خصوصیات خاص خود را دارد از جمله: بیمار مبتلا به این مرض نمی تواند براحتی حركت كند. این بیماری مثل سایر بیماری ها دارای علائم بالینی خاصی می باشد كه شخص مبتلا به این بیماری چنین علائمی را در خود می بیند و آن را حس می كند.


يکشنبه 19/10/1389 - 23:5 - 0 تشکر 272263

علائم بیماری MS


دوبینی, مورمور شدن انگشتان دست یا پا,‌ بی حس شدن و كرخ شدن بعضی انگشت های دست یا پا, حالت برق گرفتگی لحظه ای در بدن, یخ زدگی قسمتی از بدن، داغ شدن قسمتی از بدن,‌ عدم هماهنگی اعضاء‌ خصوصا پاها هنگام راه رفتن,‌ عصبی شدن بی مورد, خواب زیاد, لخت شدن بدن, تنبلی و بی حسی, خستگی زودرس, ضعف عمومی بدن,‌ اسپاسم ماهیچه ای,‌ عدم هماهنگی بین كلمات در سخن گفتن,‌ سنگینی سر و بدن, دفع بیش از حد ادرار نسبت به دیگران,‌ دیر هضم شدن غذا, حساس و زود رنج شدن, یبوست مزاج, دیدن كابوس در بعضی افراد,‌ علاقه به خوردن غذاهای سردی بخش (اسیدی)‌ مانند لبنیات مخصوصا ماست و بستنی,‌ در صورت پیشرفت بیماری عدم كنترل ادرار, یا از دست دادن كامل بینایی, عدم تحمل هوای گرم و آب گرم, عدم تحمل آب سرد و هوای سرد كم شدن میل جنسی,‌ در صورت داشتن همبستری ضعف شدید خصوصا در آقایان, زود انزالی در آقایان, افسردگی و خودخوری,‌ انزوا طلبی و گوشه گیری,‌ نداشن تعادل, داشتن لرزش هنگام حركت,‌ یاری نكردن‌ ‌ ماهیچه های پا هنگام راه رفتن,‌ سرما سرما شدن استخوانهای بدن خصوصا پاها.

يکشنبه 19/10/1389 - 23:7 - 0 تشکر 272264

انواع بیماری MS

بیماران ( MS ) را می توان به دو گروه عمده تقسیم كرد:


۱ـ بیمارانی كه ابتدا از طریق بینایی مورد حمله قرار می گیرند.
۲ـ‌ بیمارانی كه ابتدا از طریق پا مورد حمله قرار می گیرند.


گروه اول:


این نوع بیماران اگر سریع تشخیص داده شوند, بسرعت به درمان جواب می دهند, و در مدت زمان كوتاهی بهبودی كامل به لطف خداوند متعال حاصل می شود.


این گروه بیماران باید از خوردن بستنی و مواد غذایی یخ زده و سرد مطلقاً پرهیز نمایند


گروه دوم:


این نوع بیماران نیز اگر سریع تشخیص داده شوند به درمان جواب خوبی را می دهند و اگر در درمان كوتاهی شود, این گروه در معرض حملات متعددی قرار می گیرند و هر چقدر كه این حملات ادامه یابد, درمان نیز به همان نسبت دشوارتر می شود.


بیماران باید بیشتر رعایت كنند تا سریعتر درمان شوند. ضمنا اگر بیمار علت بیماری خود را بداند می تواند به راحتی با این بیماری كنار آمده و آن را درمان كند و سلامتی خود را هر چه سریعتر بدست آورد. حال علت این بیماری را برای عزیزان شرح می دهم.

يکشنبه 19/10/1389 - 23:7 - 0 تشکر 272265

چه كسانی دچار بیماری MS می شوند؟

عموما دو گروه از اشخاص دچار این بیماری ( MS ) می شوند:


۱ـ‌ گروه اول:‌


این نوع افراد عموما اشخاصی هستند فوق العاده حساس, زودرنج و عصبی و با كمترین ناملایمات از حالت عادی خارج شده و تعادل خود را از دست می دهند و ساعت ها فكر خود را مشغول كرده و به خود و دیگران پیله می كنند.


۱ـ گروه دوم:


افرادی هستند كه از نظر ژنتیك دارای طبع سردی بوده و مدام از غذاهای سردی بخش (غذاهائی با pH اسیدی) به حد وفور استفاده می كنند و علاقه زیادی به خوردن ترشی, سركه, تمبر هندی,‌ ماست,‌ قره قورت و امثالهم دارند.


حال این دو گروه افراد را مورد بررسی و مطالعه دقیق قرار می دهیم تا علت های این بیماری دقیقا مشخص شود و سپس به درمان این بیماری لاعلاج و یا صعب العلاج از نظر علم پزشكی روز (مدرن) كه شناخته شده نیست می پردازیم,‌ تا شما عزیزان متوجه شوید كه این بیماری غیر قابل علاج از نظر پزشكی، در واقع علاج پذیر بوده و می توان آن را به لطف خداوند درمان كرد.


البته هر چه سریعتر شناخته شود به همان نسبت به درمان سریعتر جواب می دهد و شخص از این گرفتاری نجات پیدا می كند.


متاسفانه علم پزشكی روز در دنیای مدرن امروزی فقط و فقط درمان را در دارو می بیند و بس! خصوصا علم پزشكی در كشور عزیز ما ایران چشم به دست پزشكان غرب خصوصا دكتران دارو ساز غرب دوخته و منتظرند كه چه زمانی آنان اعلام كنند كه داروی فلان بیماری كشف و ساخته شد و پزشكان ایران از آن استفاده نمایند‌.


در اینجا سوالی پیش می آید كه آیا این امكان وجود ندارد كه بیماریها را بدون استفاده از دارو درمان كرد؟‌


چرا پزشكان محترم به جای اینكه وقت با ارزش خود را صرف كشف و ساختن دارو نمایند این وقت را صرف تشخیص و كشف علت بیماری ها نمی كنند؟‌


در حقیقت بیماری علت نیست كه می خواهیم با دارو از بین ببریم بلكه معلول است اگر علت را كشف كردیم و آن را از بین بردیم معلول نیز از بین خواهد رفت یعنی بیماری دیگر مفهومی ندارد و مسلماً با این روش بیماری براحتی از بین خواهد رفت.


ضمنا پیشگیری مهمتر از درمان است! چرا پیشگیری نكنیم؟‌ در حالیكه پیشگیری هزینه ای ندارد.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی