انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 394)
يکشنبه 19/10/1389 - 17:18 -0 تشکر 272030
افزایش 87 درصدی تعداد کتابخانه های مساجد دراستان خراسان شمالی

تعداد کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان از سال 84 تاکنون 87 درصد افزایش یافته است.استاندار خراسان شمالی ضمن بیان این مطلب گفت: طی بازدیدهای انجام شده از مساجد، مشخص شد مردم استان در حوزه فرهنگی فعال هستند و همین موضوع باعث رشد کتابخانه های کانون های مساجد شده است.«ابوطالب شفقت» خاطر نشان کرد: در ابتدای سال 84 تنها 12 کتابخانه کانون های مساجد در استان وجود داشت اما اکنون این رقم به 95 کتابخانه افزایش یافته که 15 باب آن طی 9 ماه سال جاری ایجاد شده است.وی با بیان این که اکنون 66 باب کتابخانه باز در مساجد توسط هیئت امنا اداره می شود افزود: برای تمام مساجدی که تا یک سال دیگر روحانی مستقر داشته باشند، کانون فرهنگی و هنری به همراه کتابخانه ایجاد می شود. هم چنین وی با بیان این که سهم کتابخانه های عمومی باید از بودجه ارتقای شاخص های فرهنگی دور سوم سفر ریاست جمهوری مشخص شود گفت: اگر چه خراسان شمالی در سرانه تعداد کتابخانه ها 85 درصد، تعداد کتاب ها 30 درصد و در سرانه امانت دهی کتاب 72 درصد رشد داشته است اما تا رسیدن به استانداردهای لازم فاصله زیادی دارد.«شفقت» خاطر نشان کرد: برای رسیدن به این استانداردها لازم است جلسه ای با حضور معاون سیاسی و امنیتی و معاون برنامه ریزی استاندار برگزار و سهم کتابخانه های عمومی از بودجه ارتقای شاخص های فرهنگی مشخص شود.وی با اشاره به این که شهرداری ها می توانند نقش به سزایی در توسعه فرهنگ مطالعه داشته باشند تصریح کرد: اکنون لازم است شهرداری ها با جدیت بیشتر نسبت به پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه ها اقدام کنند.

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی