• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 2139)
يکشنبه 19/10/1389 - 10:51 -0 تشکر 271846
کنکوری های 90

دوستان کنکوری سلاممممممممممممممممممم

امید وارم حالتون خوب باشه، و با پشتکار و برنامه ریزی روزای خوبی رو پیش رو داشته باشین.

در قسمت پایین مطالبی پیرامون چگونگی تست زدن دروس مختلف آورده شده است. شما چه روش های دیگه ای رو برای تست زنی بلدید

ما منتظریم که بشنویم

چقدر با فنون تست زنی آشنا هستید؟

 

زیست شناسی- به دلیل تنوع زیاد منابع و كتب تست های زیست شناسی، مراجعه به تست های كنكورهای سال قبل به عنوان بهترین منبع، بیشتر توصیه می شود.

پیشنهاد می شود برای ایجاد آمادگی بیشتر، از هر مبحث درس زیست، حدود ۴۰ تست تمرین و مرور گردد. شواهد نشان می دهند كه فقط ۷ درصد از دانش آموزان تست های زیست شناسی را بالای۵۰ درصد می زنند. از دو جنبه می توان به این مشكل نگاه كرد؛ اول آن كه دانش آموزان سواد كافی نداشته باشند. اما این دلیل چندان قابل استناد نیست. نكته دوم و عامل اصلی ضعف داشتن در پاسخگویی به تست های زیست شناسی، عدم درك سؤالات و عجله در پاسخ دادن است. هر سؤال نكات كلیدی دارد كه با خوب فهمیدن سؤال قابل دستیابی است.

برای هر سؤال زیست شناسی ۴۵ ثانیه زمان وجود دارد. از این زمان می توان ۱۵ ثانیه را به خوب خواندن سؤال، ۱۵ ثانیه را به خواندن گزینه ها و ۱۵ ثانیه را به پاسخ دادن و پر كردن پاسخنامه اختصاص داد. البته بیان این نكته صرفاً برای ایجاد یك الگو و تصویر ذهنی است، نه این كه واقعاً برای هر تست زمان بگیرید! در تست های زیست شناسی، دقت به روی درك و فهم متن سؤالات اهمیت بیشتری دارد.

 

زبان انگلیسی- تست های درس زبان، آخرین سری از سؤالات در دفترچه عمومی است.۵۰ یا۶۰ درصد از دانش آموزانی كه نتوانسته اند تست های زبان را بزنند، تنها استدلالشان این است كه زمان كم آورده اند. چرا؟ دلیل این امر، اختصاص زمان بیشتر به تست های دروس ماقبل است. توقف زیاد در تست های قبلی كه معمولاً هم غلط از آب درمی آیند موجب ضرر جدی به تست های زبان می شود. در حالی كه اگر وقت مناسب برای آن صرف گردد احتمالاً تست های صحیح بیشتری را علامت خواهید زد. بنابراین بسیار بسیار مهم است كه مجموعه سؤالات دفترچه عمومی را با هم ببینید یعنی از ابتدای سؤالات عمومی شروع كنید و تا انتهای سؤالات كه تست های زبان هستند، پیش بروید و بعد برای تست های یك ستاره و دو ستاره وقت بگذارید. در زبان، تست هایی را كه سال های قبل زیاد تكرار شده اند، با نظر دبیران مشخص كرده و تمرین كنید. در تست های زبان انگلیسی، زمان را هماهنگ با زمان دروس عمومی دیگر در نظر بگیرید.

 

معارف اسلامی- با عنایت به فرار بودن مفاهیم، به خصوص اسامی، مباحث تست های الهی، فلسفه، تاریخ و احكام، لازم است درس معارف در یك فرصت كوتاه مرور شود. روایات و مخصوصاً آیات، باید با دقت خوانده شود؛ چرا كه قابلیت طراحی تست در مورد آنها زیاد است. باید بدانید هر آیه در چه زمینه ای است و اشاره به كدام مطلب دارد. یك دانش آموز مسلط می تواند تست های معارف را در زمانی ۸ تا ۱۰ دقیقه ای پاسخ داده و در زمان صرفه جویی كند. در تست های معارف اسلامی، امكان سرعت عمل بیشتر است.

 

ادبیات- به نظر می رسد چون درس ادبیات ارتباط با زبان مادری دانش آموزان دارد، مورد سهل انگاری بیشتری قرار می گیرد. اما از كنكور ۸۱ كه سؤالات به نسبت سخت تر شده است، توقع می رود دانش آموزان این درس را جدی تر بگیرند. علاوه بر آن، كتاب زبان فارسی كه از سال سوم آن در كنكور سؤال می آید، به اندازه كفایت تدریس نمی شود و اكثر دانش آموزان در این درس مشكل دارند. با عنایت به این كه ۵ سؤال از این كتاب طرح می شود، لازم است دانش آموزان ضعف های خود را در آن جبران كنند. تسلط بر كلیه مطالب ادبیات حتی همسنگ دبیر، برای كسب نتیجه مطلوب ضرورت دارد. دانش آموزان در بخش دریافت پیام های اصلی مطالب نیز مشكل دارند. در قرابت های معنایی توصیه می شود ابتدا خود عبارت یا بیت را مطالعه نموده و سپس در ذهن خودتان معنی كنید، بعد معنی را در ذهن ساده نمایید تا حدی كه چكیده و درونمایه اصلی موضوع كشف شود. سؤالات اول دفترچه عمومی، تست های ادبیات هستند و لذا تقسیم زمان مناسب در این درس مهم است ست های ادبیات را جدی بگیرید و به حفظیات اتكا نكنید.

 

عربی- در ارتباط با ترجمه، به فعل و زمان فعل توجه شود و در موارد مشابه كلمات ساده ای مانند ضمایر یا مفرد و جمع بودن كلمات مد نظر قرار گیرد. در درك مطلب، دقت در مفهوم كلی مطلب مهم است. یادتان باشد كه سؤال مطروحه خارج از مفاهیم درك مطلب نیست. سؤال های تجزیه و تركیب از بخش درك مطلب، از انتها پاسخ داده شوند، یعنی ابتدا به تركیب توجه شود و بعد موارد تجزیه. به شناخت نقش، مثل تمیز، حال و جامد و مشتق بودن كلمه دقت گردد. در رابطه با تمیز عدد و حركت گذاری جملات داده شده به اسم های غیرمنصرف دقت بیشتری شود. در تست های عربی، برای كسب مهارت بیشتر، هیچ فنی به اندازه آمادگی های قبلی نقش ندارد.

 

یا حق

التماس دعا

یا حق

التماس دعا

يکشنبه 19/10/1389 - 14:9 - 0 تشکر 271911

سلام

از مطالب خوبتون ممنون

در مورد زیست، یه راهنمایی می خوام...من دارم زیست1و زیست پیش1 رو می خونم، از زیست1 خسته شدم، به نظرتون اینكه زیست1 رو فعلا بذارم كنار و از 2 شروع كنم چطوره؟؟ دارم با كتاب سبز می خونم

حق یارتون

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 22/10/1389 - 11:45 - 0 تشکر 273354

دوباره سلام

مثل اینكه هیچكی جواب مارو نداده....

خیلی دوست دارم بدونم اینجا چندتا كنكوری داریم؟ و چه رشته هایی؟...

من خودم كنكور تجربی دارم......دوستان خودتون رو معرفی كنین....

حق یارتون

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 22/10/1389 - 16:2 - 0 تشکر 273430

سلام
من الان سوم تجربیم.
به نظرم زیست سال سوم خیلی شیرین تر از زیست دومه.
زیست دوم بیشتر به یه دبیر خوب نیاز داره تا زیست سوم. چون خیلی از مطالبش نیاز به مطالب تکمیلی و اضافه تر از کتاب داره که هم بیستر متوجهشون شیم و هم علاقه مون بیشتر شه، با این وجود دیگه ازش خسته نمی شیم

 


 


شنبه 25/10/1389 - 14:55 - 0 تشکر 274226

سلام منم کنکوری رشته انسانی هستم
باتشکر از مطلب خوبتان

سه شنبه 28/10/1389 - 0:8 - 0 تشکر 275204

منم کنکور کارشناسی رشته نر م افزار کامپیوتر بودم کاردانی را
کیا کامپیوتر هستند ؟

سه شنبه 28/10/1389 - 21:21 - 0 تشکر 275534

asmaneteb گفته است :
[quote=asmaneteb;403861;274226]سلام منم کنکوری رشته انسانی هستم
باتشکر از مطلب خوبتان

سلام دوست عزیز

ان شاءالله كه موفق باشی... بازم سر بزن به اینجا

حق یارتون

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 25/12/1389 - 2:48 - 0 تشکر 299212

نخستین سریال آموزشی کنکور به بازار می آید

به گزارش شبکه ایران این سریال آموزشی که اختصاص به جمع بندی دروس عمومی و اختصاصی دارد در 16 فصل و بصورت هفتگی در شبکه سینمایی خانگی توزیع خواهد شد.
افشین خضرلو ، یکی از مجریان تولید سریال آموزشی 100 در توضیح ویژگی های این محصول فرهنگی به خبرنگار ایران گفت: هدف از تولید این سریال ایجاد عدالت اجتماعی - آموزشی برای تمامی داوطلبان کنکور در سراسر کشور است.
هر داوطلب کنکور در هر نقطه کشور با خرید این محصول می تواند از آموزش های بهترین اساتید کنکور با هزینه ای بسیار اندک بهره مند شود.به این ترتیب انحصار بهره گیری از اساتید مجرب برای داوطلبان ساکن تهران و دیگر شهرهای بزرگ برداشته شده و کلیه داوطلبان در سراسر کشور امکان دست یابی به بهترین سطح آموزش را خواهند داشت.
وی افزود : قیمت 16 فصل این سریال آموزشی که در طول 100 روز باقیمانده به آزمون سراسری دانشگاه ها عرضه خواهد شد کمتر از یک میلیون ریال است و همین امر یکی دیگر از شاخصه های ایجاد فرصت برابر برای کلیه داوطلبان کنکور است. زیرا هیج داوطلبی بدلیل کمبود بضاعت مالی از دسترسی به بهترین سطح آموزش باز نخواهد ماند.
به گفته خضرلو در این سریال آموزشی 14 نفر از بهترین مدرسان کنکور به جمع بندی مباحث دروس عمومی و تخصصی رشته های مختلف پرداخته اند.
وی تاکید کرد : تلاش شده است در این سریال آموزشی با بهره گیری از جدیدترین تکنیک های تصویر برداری ، نور پردازی و صدا گذاری شرایطی فراهم شود تا داوطلبان در آسایش کامل و بدون نیاز به تحمل سختی های مربوط به حضور در کلاس های کنکور تنها به فراگیری و جمع بندی آموخته های خود بپردازند.
سریال آموزشی 100 قرار است از فروردین ماه سال آینده در دسترس علاقمندان قرار گیرد.
تهیه کنندگی این سریال آموزشی را مهران رسام تهیه کننده نام آشنای تلویزیون و کارگردانی آن را مجید پرکار بر عهده دارند.

امیدوارم واقعا مفید باشه...با صدهزار تومان كتابای خوبی هم میشه خرید

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 17/1/1390 - 12:31 - 0 تشکر 304604

saeed_sharafi123 گفته است :
[quote=saeed_sharafi123;439898;275204]منم کنکور کارشناسی رشته نر م افزار کامپیوتر بودم کاردانی را
کیا کامپیوتر هستند ؟

سلام ممنون مطالب خیلی علی و خوبی بود

من سوم کامیپوتر و امسالم کنکور دارم 

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی