انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 687)
جمعه 17/10/1389 - 14:16 -0 تشکر 271380
شناختنامه معاون

   مشخصات زیست شناختی معاون:

از معدود موجودات نادری كه خدای متعال خود به دست مباركشان خلق نفرموده اند معاون نام دارد. زیست شناسان و سیاسیون طی ادوار مختلف تاریخ متفق القول گونه های معاون را تا عداد ذیل شماره كرده اند: یك دو سه چهار پنج شش و هفت! معاون را در زبانهای گوناگون با الفاظ متفاوت و معانی یكسان چون"moaawen  " ؛" مآاااون " و در زبانهای باستان " م ع آ و ن  " صدا كرده اند كه او به هیچ كدام از این الفاظ پاسخ قابل تمییزی نداده و تنها همان لفظ ثـقیل و گوش آزارِ معاون را می شناسد. خوراك این موجود دوپا بسیار تمیز و گزیده است و دائم به خرج زیردستان می خورد. به تقریب در تمامی اقصی نقاط جهان چه اقلیمهای سرد چه گرم یافت می شود به جز گونه منقرض شده و نایاب آن كه همه جا با نام " معاون خوب " شناخته می شود. از تیره بی مهره گان بوده و سم مهلكی دارد. 

 گونه های معاون: همان گونه كه ذكر شد عداد این موجود باشكوه هفت است كه عبارتند از:

 1-     اگربه خاطر جنایتی نظیر جنایت سعادت آباد او را تنها محكوم به هفتاد ضربه شلاق كرده باشند معاون جرم شناخته می شود. این گونه به وفور یافت شده و از لحاظ زیست شناسی سیاسی خطرناك ترین نوع معاون به شمار می آید؛ چرا كه تمامی ما بالقوه دارای این استعداد هستیم!

2-     اگر شخص معاون ذره ای جربزه و جسارت از خود نشان داده و در كنار آن كمی باهوشتر از رئیسش بنماید و راهكاركی هم ارائه نماید- برای نمونه: با چاقوی جیبی  قوطی كنسرو را باز كند- همچنین این توانائی را داشته باشد كه بروز ندهد روز و شب آرزوی به دست آوردن صندلی رئیس را در سر می  پروراند؛ به او معاون كلانتر خواهند گفت. نقاط زیست این گونه از معاون محلهای پر رفت و آمد و چرب و چیلی ست! این گونه محبوبترین گونه از معاون است به حدی كه شخصیتی كارتونی از آن پدید آمده است.

3-     اگر شخص معاون خودش را بگیرد و ظاهری خشك و عبوس و غیر قابل نفوذ داشته باشد بیشك از گونه معاون مدرسه خواهد بود. در مواجه با این گونه بهتر است انسان تا آنجا كه در توان دارد دندان به جگر گذاشته و چیزی لو ندهد چرا كه گونه معاون مدرسه توانائی این را دارد همه چیز را علیه شما برگرداند. پس بهتر است تنها در مواقع لزوم و اضطرار در برابر این گونه خطرناك اشك تمساح را خرج آزادسازی خود كنید. محل زیست این گونه خیابانها و كوچه پس كوچه های اطراف مدارس است.

4-     هرگاه متوجه بوئی غیرعادی دراطرافتان شدید شك نكنید كه موجودی زیرزیركی مشغول انجام كاری به ضرر شماست؛ بی آنكه بروز دهید به این موضوع پی برده اید خود را ببوگلابی نشان داده و به محض مشاهده او ازجا برخاسته تعظیم قرائی بكنید؛ این موجود به قطع یقین یك معاون اداره است. در نهایت تأسف با توجه به سیاست كوچك سازی حجم دولت این گونه نادر و جالب توجه رو به انقراض است و از مسئولین خواهشمندیم نسبت به حفظ این گونه اصیل كوشش بیشتری به خرج  دهند.

5-     هرگاه طنین این جمله گوشتان را حسابی نواخت: حرف حرف من است! به احتمال قریب به یقین روبروی یك معاون مدیركل ایستاده اید. در این حالت اغلب دانشمندان و اهل فن دست و پایشان را گم كرده و ندانسته اند چه باید كرد! این گونه از معاون علاقه زیادی به ارتفاع دارد از این رو بیشتر در طبقات بیست و سی به بالا قابل دسترسی ست. از دیگر علاقه های عجیب این معاون اتاقهای گردهمائی ست كه این علاقه عجیب سبب می شود او اغلب شبها را همان جا صبح كند.

6-     هرگاه مشاهده كردید كه طرحی غافلگیر كننده در سطح ملی به اجرا درآمده شك نكنید كه معاون وزیر ی را صید كرده اید! از نوادر روزگار اینكه تنها گونه مفید معاون همین گونه است كه نه تنها سمی نیست كه مفید فایده هم است و از او می توان به عنوان راهگشای اخذ وام ؛ اخذ روادید و معرفی جهت اشتغال و هزاران فرصتهای مادی و معنوی دیگر بهره ها برد. این گونه از معاون هم به علت سیاست كاهش وزارتخانه ها به سرعت ریزش دارد و در معرض انقراض قرار  گرفته است- با كمال تأسف.

7-     اما معاون رئیس جمهور! اهالی فن در تعریف این گونه دو دسته شده اند. دسته اول عقیده دارند كه عقل بشر هنوز به آن مرحله از پختگی و درایت نرسیده كه این گونه را تعریف كند. دسته دوم هم آن را تعریف نمی كنند و می گویند جیز است!  

ویزگیهای اقلیمی معاون ایرانی:نكه ظریف و شگفت آور درباره گونه های مختلف معاون در كشور ما ایران این است كه در چهار صفت اشتراك دارند:

الف-      نود و نه درصد معاونین ایرانی مذكرهستند و یك درصد اقلیت باقی به علت مؤنث بودن مورد تأیید هیچ كس ؛ حتی آنی كه آنها را به این سمت منصوب كرده هم نیستند. چرا كه یك زن ایرانی؛ برخلاف مرد ایرانی تنها با اثبات شایستگی و برتری كفایت و درایت می تواند به معاونت برسد!

ب‌-                سن و سابقه معاون ایرانی از رئیس خودش بیشتر نباشد كمتر نیست.

ت‌-                معاون اصیل ایرانی آرزوی رئیس شدن را به گور یا ایام بازنشستگی خواهد برد.

ث‌-                بیشترین كلمه ای كه هر معاون ایرانی به كار می برد كلمه " من " است. 

تبصره:

-         اگر رئیس معاون نداشته باشد حكمش چیست؟

پاسخ: شك نكنید كه اویك معاون است كه وانمود می كند معاون ندارد. بسیار مراقب باشید! 

جمعه 17/10/1389 - 14:52 - 0 تشکر 271403

سلام
بسیار زیبا بود ، ممنون

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

دوشنبه 20/10/1389 - 10:11 - 0 تشکر 272323

معاون هرگز مشاوری با سواد تر از خود انتخاب نمی کند

___________________________________________________________________________________________________
یا امام حـــــــــــــین
مهدی جــــــــــــــان بیا
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی