بهداشت و سلامت (بازدید: 319)
پنج شنبه 16/10/1389 - 21:12 -0 تشکر 271125
راه اندازی تلفن گویای ترك سیگار

یک پزشك اپیدمیولوژی خاطرنشان كرد نرم افزار هوشمند تلفن گویای ترك سیگار بر اساس پاسخ های فرد به پرسش ها و ارزیابی نیاز وی، توصیه هایی را بطور اختصاصی و براساس وابستگی فرد به نیكوتین، ارائه می كند.

"غلامرضا حیدری" روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: راه اندازی این تلفن گویای ترك سیگار در ایران، سومین نمونه در جهان، پس از انگلستان و برزیل است.

این پزشك اپیدمیولوژی اضافه كرد: خط تلفنی گویای ترك سیگار با شماره تماس 3-27122050 بر اساس تجربه سال 84 مبنی بر راه اندازی شماره تلفن ترك سیگار در مشاوره با پزشك، راه اندازی شده است.

به گفته وی، شهروندان شهرستانی نیز می توانند با گرفتن كد 021 از خدمات این خط تلفنی استفاده كنند.

رییس مركز تحقیقات پیشگیری و كنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی ادامه داد: در تجربه پیشین، امكان ارائه خدمت 24 ساعته پزشك وجود نداشت و ارتباط گیری مخاطب به دلیل اشغال بودن تلفن گاه با مشكل روبرو می شد.

حیدری تصریح كرد اكنون، با راه اندازی نرم افزار هوشمند تلفن گویای ترك سیگار، فرد بر اساس نیاز خود با كدگذاری و عددگذاری تلفنی می تواند در شاخه های مختلف حركت كند و اطلاعاتی را در زمینه ترك سیگار كسب كند.

این پزشك اپیدمیولوژی خاطرنشان كرد نرم افزار هوشمند تلفن گویای ترك سیگار بر اساس پاسخ های فرد به پرسش ها و ارزیابی نیاز وی، توصیه هایی را بطور اختصاصی و براساس وابستگی فرد به نیكوتین، ارائه می كند.

حیدری افزود: فرد می تواند برنامه ریزی ها را یادداشت كند و پس از آن نیز با استفاده از جدول اصلی به شاخه های دیگر برود. بطور مثال اطلاعاتی را در رابطه با مصرف قلیان و راه های درمانی دارویی و غیردارویی ترك سیگار كسب كند.

وی یادآور شد: تلفن گویایی ترك سیگار ، 24 ساعته و در تمام طول هفته بصورت لحظه ای، آماده پاسخگویی به پرسش ها در زمینه ترك سیگار است.

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی