انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 458)
پنج شنبه 16/10/1389 - 8:36 -0 تشکر 270902
آنچه زنان ازشوهران خود انتظار دارند

 آنچه زنان ازشوهران خود انتظار دارند
آنچه زنان ازشوهران خود انتظار دارند

نویسنده:مهندس گلین شیرزاد
 

قابل توجه آقایان!
 

گوش دادن دقیق بدون هیچ قضاوت اولیه و سطحی و استدلال :
اغلب برای یک مرد بسیار سخت است که با همسرخود به گفت و گو بنشیند بدون آنکه با کلمات متعددی که همسرش برای بیان احساسات درونی خود استفاده می کند مشکلی نداشته باشد.اگریک مرد بتواند به طور دقیق به کلماتی که همسرش به کار می برد فقط گوش فرا دهد و فعالانه معنای واقعی مستتردراین پیام ها را پیگیری کند حتماً این کار را خواهد کرد اما متاسفانه یک مرد به ندرت قادر به انجام آن است!
زمانی که مثلاً یک زن به همسرخود می گوید:«تو همیشه این کار را می کنی»یا « تو هیچ وقت آن کار را انجام نمی دهی» به طورحتم مرد درمقام موضع گیری خواهد گفت:«من هرگز آن را انجام نمی دهم!»یا « یعنی من تا حالا آن کار را انجام نداده ام!»و یا در هر صورت برای اثبات اشتباه بودن ادعای همسرخود،به تجزیه و تحلیل موضوع و بیان استدلال های خود می پردازد،اما درچنین مواقعی اگر مرد دست از توجیه عملکرد خود بردارد و برداشت های شخصی خود از کلمات همسرش را متوقف کند ،به راحتی می تواند به اصل موضوع راه یابد. یک راه این است که اظهارات همسرخود را به طرز دیگری بیان کند تا موضوع برایش کاملاً تفهیم گردد: مثلاً بگوید:«آیا درست فهمیدم؛منظورتو از بیان این عبارات این است که ... یا « چیزی که من از حرف های تو متوجه شدم این است که ....»در واقع در یک رابطه دو طرفه مهم است که به معنی اصلی کلمات که در پشت آن ها پنهان است توجه کنیم.

اعتراف به اشتباه :
 

همسران و کودکان زیادی هستند که به دلیل عدم اعتراف پدر یا همسرخود به اشتباهاتشان،روابط خانوادگی شان با آن ها ضعیف شده است.البته گاهی از نظر آقایان اعتراف به اشتباه نشانه ضعف است که البته اصلاً درست نیست بلکه پذیرفتن اشتباه نشانه تواضع است و نتایج مثبتی خواهد داشت زمانی که یک مرد اقرار می کند که با رفتاراشتباهش به همسرش صدمه زده است همسرش از اینکه درک شده است احساس بهتری خواهد داشت و این نشان دهنده ذکاوت و دانایی یک مرد است .

زمانی که همسرتان تغییرات شمارا باور نمی کند صبورباشید:
 

وقتی شما پس از کشمکش ها و تنش ها، تصمیم می گیرید در درون خودتان تغییراتی ایجاد کنید تا مثلاً به همسرتان نشان دهید که او فرد اول زندگی شماست ولی او این تغییرات را باور نمی کند بایداین فرصت را به همسرتان بدهید که تغییرات شما را ببیند و باورکند.احترامی که همسرتان برای شما قائل است یک شبه از دست نرفته است ، همان طور که یک روزه به دست نیامده بود. شما باید به همسرخود نشان دهید که برای شما مهم نیست چقدر طول می کشد تا او شما را باورکند ،بلکه برای شما مهم این است که دوباره احترام او را به خود جلب کنید.
منبع :مایوکلینیک
منبع:نشریه راه کمال،شماره 33

يکشنبه 19/10/1389 - 18:35 - 0 تشکر 272169


ممنون مفید و قابل استفاده بود

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
شنبه 25/10/1389 - 14:29 - 0 تشکر 274214

ممنونم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی