سينما و تلویزیون (بازدید: 566)
دوشنبه 13/10/1389 - 10:36 -0 تشکر 270160
چهره پردازی در "مختارنامه" از متنوع ترین کارهای تلویزین

 

کاراکتر «مختار» از منظر چهره پردازی ، ازمتنوع ترین چهره های تاریخ تلویزیون است.http://www.sourehcinema.ir/files/articles_114245.jpg

به گزارش سوره سینما ، مسعود ولد بیگی ، طراح چهره پردازی سریال مختار نامه ، ضمن بیان این مطلب تشریح کرد : تنوع و سختی چهره پردازی در چنین پروژه عظیمی کار بسیار مشکلی بود ، اما در این میان "مختار" تنها شخصیتی است که از ابعاد مختلفی برخوردار است  و مدت زمان زیادی در سریال حضور دارد.

وی ادامه داد : وی در روند سریال شرایط روحی و فیزیکی بسیار متنوعی را تجربه می کند و از لباس معمولی زراعت تا لباس های آن چنانی رزم را بر خود امتحان می کند.

وی عنوان کرد : در مورد این شخصیت سعی شد که تا جایی که امکان دارد چهره و قد و قامت وی دستخوش بحران های مختلف نشود و همه تشنج ها و فشارهای عصبی را روی موی وی پیاده کنیم. به طوریکه در میانه سریال ، موی مختار کاملا سپید شده ، در صورتی که هم دوره های وی به این شکل تغییر چهره پیدا نکرده اند.

ولد بیگی درباره طراحی گریم همه شخصیت ها توضیح داد و گفت : پس از خواندن سناریو و مطالعه و آشنایی با شخصیت ها و مسیری که در طول داستان طی می کنند ، تصمیم بر آن شد که همه کاراکترها را به دو دسته اولیا و اشقیا تقسیم کنیم.

وی افزود : همه افراد مقرب و مبارزه کننده با کفر در دسته اول جای گرفتند و طراحی صورت و لباس و رنگ پردازی شان به گونه ای شد که حسی مثبت به مخاطب القا دهد.

وی همچنین افزود : دسته دوم نقش های منفی و پلیدها و فرصت طلب ها بودند که در مشورت با کارگردان با دکوپاژی منفی روی صفحه تلویزیون حاضر می شوند.

مسعود ولد بیگی در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر پیام اصلی مختار نامه گفت : ظلم پایدار نخواهد ماند. این سریال به ما متذکر می شود که نباید به هیچ مظلومی ظلم کرد زیرا همیشه انتقام گیرنده ای در کار است ، که مختار ثقفی در این داستان ، انتقام گیرنده خاندان امام حسین (ع) می شود.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی