بهداشت و سلامت (بازدید: 269)
شنبه 11/10/1389 - 17:9 -0 تشکر 269625
تاثیر داروی دیابت بر بدن به ژنتیك فرد بستگی دارد

پزشكان اسكاتلندی می‌گویند میزان اثرگذاری داروی معمول دیابت كه برای كنترل قند تجویز می‌شود، رابطه مستقیمی با نوع ژنتیك بیمار مصرف كننده دارد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این داروی معمول دیابت، متفورمین نام دارد كه امروزه میلیونها نفر در سراسر جهان برای كنترل دیابت نوع دوم از آن استفاده می‌كنند و تقریبا 50 سال است كه در بازار دارو فروخته می‌شود.

در مطالعه جدید از سوی متخصصان علوم پزشكی انستیتو مطالعات بیوپزشكی در دانشگاه دوندی اسكاتلند معلوم شد كه داروها چطور روی بیماران متخلف تاثیر می‌گذارند. یافته جدید برای پیدا كردن داروهای جدیدی كه در درمان دیابت نوع دوم موثرتر باشند، بسیار سودمند خواهد بود. این یافته حاصل تجزیه و تحلیل روی نمونه‌های خونی بدست آمده از 20 هزار بیمار است.

به گزارش روزنامه اسكاتمن، این متخصصان روی كروموزوم خاص 11 ژنی موسوم به ATM را پیدا كرده‌اند كه روی عملكرد و تاثیرگذاری داروی متفورمین در بدن نقش دارد.

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی