بهداشت و سلامت (بازدید: 252)
شنبه 11/10/1389 - 17:7 -0 تشکر 269621
سالمندان، هوش عاطفی و معارت‌های ذهنی قویتری دارند!

پژوهشگران دریافتند افرادی که در سن 60 سالگی و بالاتر هستند نسبت به افراد 20 تا 40 ساله از هوش عاطفی بالاتری برخوردارند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، رابرت لونسون، روانشناس و محقق اصلی این پژوهش و جمعی از همکارانش با به نمایش گذاشتن ویدئو کلیپ هایی با موضوعات خنثی، ناراحت کننده و منزجر کننده برای 144 فرد مسن به اثبات این تئوری رسیدند که هوش عاطفی و مهارت های فکری و ذهنی افراد با ورود به سن 60 سالگی تقویت شده و باعث می شود که فرد در برقراری روابط شخصی و اجتماعی در محیط کار بهتر عمل کند.

با توجه به یافته های پژوهش محققان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، افراد پیرتر بهتر از افراد جوانتر جنبه های مثبت و استرس زای موقعیت ها را می بینند و با استفاده از تکنیکی موسوم به دوباره ارزیابی کردن مثبت وقایع، پدیده های منفی را با جنبه های مثبت تغییر می دهند که این مکانیزم قدیمی به طور نسبی بر تجربیات زندگی وعبرت گرفتن آن ها مربوط می شود.

نتایج این بررسی نشان داد که افراد پیر به جای این که خود را از موقعیت های استرس زا جدا كنند تا شانس بیشتری برای بهبود کیفیت زندگی خود داشته باشند با استفاده از تکنیک های دوباره بازنگری مثبت وقایع با مسائل اجتماعی بیشتر درگیر می شوند.

خلاصه این پژوهش در مجله Psychology and aging به چاپ رسیده است.

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی