سينما و تلویزیون (بازدید: 654)
جمعه 10/10/1389 - 12:10 -0 تشکر 269228
حمید بهمنی : برخی هنرمندان در جریان فتنه 88 فریب نامها را خوردند

حمید بهمنی ، نویسنده و کارگردان سینمای ایران به تازگی در گفتگویی از این مساله سخن گفته که هنرمندان نباید فریب جریانهایی مثل جریان فتنه را بخورند. بخشهایی از گفته های بهمنی را به نقل از سوره سینما می خوانید:

برای توبه کردن، دیر نیست
 هنرمندانی که فریب فتنه 88 را خوردند ، نسبت به شرایط روز درک و بصیرت نداشتند و علیرغم اینکه در عرصه سینما آثار فاخری از خود به جا گذاشته بودند ، در این امتحان سربلند نشدند ، گرچه هیچ زمان برای  توبه کردن دیر نیست.

عده معدودی که سربلند نیستند
فتنه سال 88 ، آزمایشی عظیم برای ملت ایران بود ، که خوشبختانه اکثر مردم از این امتحان سربلند بیرون آمدند ، جز عده معدودی که برخی هنرمندان هم از این دسته بودند.

فریب نامها را خوردند
برخی هنرمندان در این بازی سیاسی فریب نامها و وعده ها را خوردند و مغلوب تفکر کسانی شدند که به اسم مذهب ، برای بنیان انقلاب خط و نشان کشیده بودند.

پاسخی محکم به فتنه گران
ریشه یابی حرکت خودجوش و حضور مردم در 9 دی ، پاسخی محکم به فتنه گران انتخابات 88 بود. در آن سال عده ای با تفکرات بچه گانه و نظریات و نقشه هایی برگرفته از آن سوی آب ها ،قصد داشتند انقلاب اسلامی را ریشه کن کنند  اما از آنجایی که بعد از گذشت سی و چند سال ، مردم هوشیار ما امتحان های زیادی از روزگار سپری شده پس داده بودند ،‌ فریب این عده را نخوردند.

اطاعت از رهبری
ملت ما با اطاعت از رهبری و حضور همیشگی در صحنه ، نشان دادند که با روح امام خمینی و روح انقلاب عجین گشته و این حضور را به نشانه اتحاد ملی به دنیای استکبار ثابت کردند.

منبع : شبکه ایران

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی