انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 2179)
سه شنبه 7/10/1389 - 22:21 -0 تشکر 268680
دومین فراخوان سردفصلی انجمن طنز و سرگرمی

دومین فراخوان سرد فصلی انجمن طنز و سرگرمی 

پیرمردهای هم سن و سال من – سی سال به بالاها-  خوب انشاء های دهه هفتاد هشتاد را به یاد دارند. موضوعاتی  تكراری و مشمئزكننده ای چون " تابستان  گذشته را چگونه گذراندید " ؛ " علم بهتر است یا ثروت " ؛" فواید درختكاری چیست"؛ " در آینده می خواهید چه كاره شوید"! بچه مدرسه ای های الان و موضوعات لوس و خنكی كه معلمهای بی حوصله شان به آنها می دهند را خبر ندارم؛ اما می توانم حدس بزنم كه كمابیش فضای حاكم همان فضای سرد و بیروح كلاسهای انشای زمان ماست. من یكی كه طی دوازده سال دوران تحصیلم جز همین موضوعات انشای دیگری ننوشتم و نمره ای هم بالاتر از 14 نگرفتم- به خاطر همین هم هست كه الان اینقدر خوب می نویسم؛ پیدا نیست!- اما مقصود: به جنگ این موضوعات خواهیم رفت آن هم با نگاه تیز و شوخ و شاد طنز! تا شب عید نوروز؛ نیمه اول اسفند؛ فرصت دارید - تنبلها حالش را ببرند-  تا انشائی با موضوع تكراری تكراری بنویسید. بهترین انشاء ها بی حرف پیش و پس در یك مجموعه واحد جهت چاپ به اداره متبركه ارشاد تحویل داده خواهد شد و باقی قضایا از دست ما خارج است!  

پی نوشت-----------------

- روی كمك من حساب كنید؛ همه جوره!

 samisalehisabet@yahoo.com 

سه شنبه 7/10/1389 - 23:45 - 0 تشکر 268695

خیلی خوبه

دوشنبه 13/10/1389 - 20:45 - 0 تشکر 270404

؟؟؟
میشه منظورتونو بیشتر توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟

دوشنبه 13/10/1389 - 22:26 - 0 تشکر 270425

mehr83 عرضم به حضورت كه این فراخوان تمرین جسارته. جسارت برای مواجهه با كسل كننده ترین امورات زندگی كه یكش همین انشاءهای تكراریه كه گفتم. شما می تونی با انتخاب یك زاویه دید تازه سعی كنی نگاهت رو به این موضوعات وارونه كنی و اونها رو از این حالت دگم و بیروح در بیاری. مثلاً با موضوع تابستان گذشته را چه گونه گذراندید اینگونه برخورد كنی:
1- به اصل جمله گیر بدی: یعنی با فلسفه بافی ثابت كنی جمله تابستان گذشته را چگونه گذراندی؟ بی معناترین شاید هم بی شرمانه ترین حرفیه كه می شه سر كلاس زد پس بهتره هیچ گاه در هیچ كلاسی این موضوع به عنوان موضوع انشا مطرح نشه( البته این رو باید طی نوشته ات ثابت كنی ها)
2- فانتزی ترین جائی رو كه می تونی متصور بشی به عنوان موضوع انشا انتخاب كنی و با وقایع واقعی و عادی اون رو روح و جان بدی و یك لحظه هم اجازه ندی خواننده انشاء ت حدس بزنه كه تو راست می گی یا دروغ!
3 - بی ربط ترین انشا ئی كه به تابستان مربوط می شه رو ارائه كنی ( مثلاً ا ززبون كسی حرف بزنی كه انگار معنی تابستون رو نمی فهمه اما نشانه هاش رو یك خط در میون درست به كار می بره
و هزار نمونه از این جور زاویه دیدها...
باز هم در خدمتم

سه شنبه 14/10/1389 - 16:31 - 0 تشکر 270565

به نام خدا

موضوع انشا : در آینده میخواهید چیكاره شوید !

الان كه مداد در دست گرفته ام میخواهم بگویم كه من دوست دارم در آینده معلم بشوم . برای اینكه پدرم میگوید معلمی شغل خوبی است . اما پزشكی از آن بهتر است . مامانم میگوید كه مهندسی بهتر است . معلمم میگوید شغل آزاد بهترین شغل است . اما من میخواهم معلم بشوم . میخواهم به آنهایی كه سواد ندارند كمك كنم تا سواد یاد بگیرند و دیگر نادان نباشند . من میخواهم معلم بشوم چون معلمی را مثل ماشین قرمز آقای همسایه دوست دارم . معلم بودن حس خوبی دارد . من معلمی را دوست دارم . من بچه ها را دوست دارم . من میخواهم وقتی در جامعه راه میروم همه من را با انگشت به یكدیگر نشان بدهند . و بگویند این همون معلمه است ! همون معلم خوبه ! البته معلمی كار سختی هم هست . چون با بچه های زیادی باید سروكله بزند . و بعضی بچه ها به قول معلم خودمان مثل من زبان نفهم هستند و یك چیز را باید هزار بار برایشان توضییح بدهیم تا یاد بگیرند . بعضی بچه ها هم هستند كه سر كلاس خیلی اذیت میكنند و معلم اعصابش خورد میشود . با این حال من دوست دارم در آینده معلم بشوم . اما اگر نشد میخواهم خلبان و دكتر و مهندس و بازیگر و مجری و پزشك هم بشوم . در آخر انشا میخواهم بگویم كه معلمی شغل خیلی خوبی است . و من حتما در آینده این كار را انتخاب خواهم كرد . البته پدرم میگوید پزشكی بهتر است و مامانم میگوید .... 

این بود انشای من !

شاگرد اولم من ، جایم ته كلاس است                آخر معلم اینجا ، آسوده تر حواس است  !

زندگي داشتن دوست داشتني ها نيست ... دوست داشتن داشتني هاست

سه شنبه 14/10/1389 - 18:26 - 0 تشکر 270591

تکراری ترین انشاء زندگی رو خود آدم مینویسه درسته که چندین و چند ساله که این موضوع ها عوض نشده وثابت مانده اما جای ما در مدرسه که عوض شده و فرزندانمان به جای ما آنجا رفته اند . فی المجلس اضافه شدن و یا اصلاح شدن این موضوعات مطلبق با دوران و زمان حال جایز و مناسب است .

سه شنبه 14/10/1389 - 22:35 - 0 تشکر 270652

autumn88 عزیز ممنون كه اولین قدم رو تو برداشتی. خیلی خوب تونستی فضای خشك اون سالها - به خصوص دبستان- رو تو این نوشته ات نشون بدی. استفاده از جملات خبری توی طرحت خیلی خوبه. جملات خبری كه پشت سر هم قطار می شند تا به معلم بفهموند كه: بابا فقط از سر تكلیفی كه بهمون كردی داریم این جملات رو پشت هم ردیف می كنیم و گرنه خودمون هم چیزی سر در نمی آریم و باهاشون حال نمی كنیم. اما نظر من: به عنوان یك طرح نوشته ات رو قبول دارم اما به عنوان یك انشاء كامل نه!
یك پیشنهاد: تجارب و زاویه دید حال حاضرت رو لابه لای این جملات خبری متناقض و متضاد - كه از قضا قشنگی طرحت هم مدیون همین هاست - بگنجان!
به راههای دیگه هم فكر كن.
باز هم دمت گرم كه اولین شیر میدان بودی!

سه شنبه 14/10/1389 - 22:39 - 0 تشکر 270654

mohammadmbn2004 ارجمند در یك جا با حرف شما موافقم و یك جا نه! در این كه فرزندان ما هم باید با این موضوعات دست و پنجه نرم كنند هیچ حرفی نیست؛ موافقم. اما چه جور این مهمه. این فراخوان هم به همین منظور ارائه شده راه های تازه برای نگاه به موضوعات به ظاهر تكراری اما شاید كلیدی.
ممنون از نكته سنجی ت. منتظر انشاء های خوبت هستم؛‌شاید شیوه پیشنهادی من به شما این باشه كه از زبون یك پدر- یا مادر- كه به جای فرزندش انشا می نویسه به این مبحث بپردازی. یا كه نه اگه بخوای واسه فرزندت یه انشای یادگاری بذاری چی می نویسی براش كه جذب موضوع بشه و بهش فكر كنه؟!

چهارشنبه 15/10/1389 - 7:20 - 0 تشکر 270686

ممنون . سعی میكنم بهترش كنم .

زندگي داشتن دوست داشتني ها نيست ... دوست داشتن داشتني هاست

چهارشنبه 15/10/1389 - 23:21 - 0 تشکر 270876

انشای autumn88 با مزه بود.منم وقت کنم حتما یه چیزی مینویسم فعلا امتحان دارم

fateme joon
پنج شنبه 16/10/1389 - 11:44 - 0 تشکر 270995

سلام . من هم می تونم شرکت کنم ؟ شرط سنی نداره ؟ همینجا بنویسم ؟

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی