بهداشت و سلامت (بازدید: 297)
سه شنبه 30/9/1389 - 12:34 -0 تشکر 264834
مراقبت از چشم

مراقبت از چشم

مراقبت از چشم

یك متخصص طب كار با بیان این كه مهم‌ترین عوامل خستگی‌ كارمندان نامناسب بودن وضعیت كاری آنها است، افزود: طراحی محل و ابزار مناسب كار و طراحی زمان استراحت سبب كاهش خستگی‌ها می‌شود، بویژه استراحت دادن به چشم‌ها برای كارمندانی كه با رایانه كار می‌كنند، ضروری است.
كاهش بهره‌وری فرد شاغل، نداشتن توانایی برای انجام كار مناسب و كافی و بروز بیماری‌های مزمن و ماندگار از مهم‌ترین عوارض خستگی‌های زودهنگام در محل كار است.
اگر نحوه انجام كار نادرست باشد، فرد در كوتاه‌مدت انرژی خود را از دست داده و سیستم عضلانی و مفاصلش دچار خستگی می‌شود.
چنانچه كارگری بار را به روش نادرست حمل كند سبب كشیدگی و فشار بر عضلات مجاور ستون مهره‌ها و عضلات اندام فوقانی ‌شده و در كوتاه‌مدت، فرد دچار خستگی‌های عضلانی می‌شود.
وی مهم‌ترین عوامل خستگی‌ كارمندان را نامناسب بودن وضعیت كاری آنها دانست و ادامه داد: عواملی نظیر نامناسب بودن ارتفاع و دسته و پشتی صندلی و همچنین متناسب نبودن محل قرارگیری صفحه كلید و مانیتور كامپیوتر با اندام فرد سبب بروز خستگی‌ها در عضلات سر، گردن و دست می‌شود.
طراحی مناسب ابزار و محل كار، هم چنین طراحی مناسب زمان انجام كار نظیر گنجاندن زمان استراحت در حین كار یا حركت دادن چشم و بدن می‌تواند از بروز خستگی‌ها پیشگیری كند.
کلمات کلیدی مطلب : چشم - طب کار -

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی