سينما و تلویزیون (بازدید: 429)
سه شنبه 30/9/1389 - 11:33 -0 تشکر 264800
انتظامی:ما مردم كمی بد شده ایم

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم معلولان آوا ،شنبه شب بابرگزاری مراسمی در تالار ایوان شمس برگزارشد .
 به گزارش پارس توریسم وبه نقل ازستاد خبری نخستین جشنواره فیلم معلولان آوا ،در این مراسم که با حضور دکتر احمد اسفندیاری رییس سازمان بهزیستی ؛سید هادی ایازی ،سخنگوی شهرداری تهران ومعاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران ،مجید رجبی معمار مدیر شبکه جهانی جام جم ،محمد مهدی عسگر پور مدیر عامل خانه سینما،محمد آفریده مدیر عامل سابق مرکز گسترش سینمای مستند وتجربی و..... برگزار شد از برگزیدگان نخستین جشنواره فیلم معلولان آوا تقدیر شد .
 
/انتظامی :پس از تماشای فیلمهای معلولان گریه ام گرفت/
 
 دراین مراسم فیلمی از عزت الله انتظامی داور این جشنواره پخش شد که انتظامی در سخنانی بااشاره به تماشای فیلمهای جشنواره معلولین می گوید : من پس از تماشای فیلمهای این جشنواره درباره معلولان گریه ام گرفت وشبها که به خانه می روم آرامش ندارم .ما مردم یک مقداری بد شده ایم و به داد هم نمی رسیم و اصلا به هم رحم نمی کنیم .
همچنین دراین فیلم پوران درخشنده در سخنانی گفت : آیااینکه موضوع فیلم ما درباره معلول باشد کافی است ؟ معلول تعریف دارد وباید  جایگاهش درابتدا برای خودش و بعد برای اطرافیان وجامعه مشخص شود .
 
 /مسئولان اطلاعی از مناسب سازی ندارند/
 
 دراین مراسم مهندس منصور برجیان دبیر نخستین جشنواره فیلم آواو مدیر انجمن آفریتشهای علمی و هنری معلولان ایران ، در صحبتهایی بااشاره به استقبال فیلمسازان از نخستین دوره جشنواره فیلم آوا گفت :این استقبال فیلمسازان خستگی راازتن ما در آورد .
 وی بااشاره به برگزاری جشنواره کاریکاتور و پوستر معلولان در سال 87 گفت :خود من 34 سال است که روی ویلچرم ولی جامعه ما هنوز درک درستی از معلولان ندارد و مسئولان درباره مناسب سازی اطلاعی ندارند وبه نظرم باید دراین زمینه فرهنگسازی شود .
 مهندس برجیان درادامه گفت:افراد معلولان علی رغم محدودیتهایی که دارند توانایی های بسیاری دارند تواناییهای بالایی دارند .
 دبیر جشنواره فیلم آوا با اشاره به حمایتهای سازمان بهزیستی و معاونت سینمایی وزارت ارشاد گفت : جادارد که از این عزیزان تشکر کنم و همچنین شهرداری تهران هم خیلی از ما حمایت کرد ولی خیلی از عزیزان قولهایی دادند که حمایت نکردند .
 برجیان یکی از اهداف اصلی این جشنواره تامین خوراک و برنامه لازم برای پخش فیلم از صداو سیما عنوان کرد وگفت : همیشه این مسئله عنوان می شد که ما خوراک وبرنامه لازم برای پخش از تلویزیون نداریم و امیدواریم ایبن جشنواره بتواند خوراک لازم را فراهم کند .استاد انتظامی نیز رایزنیهایی را نیز دراین زمینه انجام داده است .
 وی بااشاره به حضور عزت الله انتظامی به عنوان داور دراین جشنواره گفت :ایشان داوری جشنواره را بااولین درخواست پذیرفتند و این برای ما خیلی ارزشمند بود .
 
/سخنگوی شهرداری تهران وفیلمهایی که گوشزد می کنند/
 
 
سید هادی ایازی سخنگوی شهرداری تهران باشاره به فیلهای تولید شده با موضوع معلولان گفت : برگزاری این جشنواره ونمایش این فیلمها باعث می شود تا به ما درباره مشکلات معلولان گوشزد داده شود و مسائل آنها برای ما بیان شود .
 ایازی بااشاره به اقدامات و تلاشهای انجام شده در شهرداری در زمینه مناسب سازی شهر برای معلولان گفت :ولی بازهم نیاز به کار بیشتری دراین زمینه وجوددارد که امیدوارم بتوانیم خلا ها را دراین زمینه برطرف کنیم .
 سخنگوی شهرداری تهران بااشاره به وجود 650هزار سالمند  و 800هزار معلول در تهران گفت :در واقع  یک ونیم میلیون نفر درتهران وجوددارند که باید این شهر برای رفت و آمد آنها مناسب سازی شود .
 معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزاری این جشنواره ها را در فرهنگ سازی در زمینه حمایت از معلولان بسیبار تاثیر گذار دانست .
 
 /تقدیر از محمد آفریده /
 
 درادامه این مراسم از محمد آفریده مشاور این جشنواره ومدیر عامل سابق مرکز گسترش سینمای مستند وتجربی به خاطر حمایت از این جشنواره تقدیر شد و مهیار خسروانی مدیر روابط عمومی جشنواره لوح تقدیر را به آفریده تقدیم کرد .
 محمد آفریده نیز در سخنانی گفت :من وقتی انرژی ،تلاش ،امید وحرکت را در چهره این عزیزان یافتم برلحظات و عمری که نتوانستم تلاش کنم افسوس خوردم .
/مختار نامه و تاثیرگذاری بیشتر از بسیاری کتابها/
 
 دکتر اسفندیاری درادامه تاثیر سینما را بر افکار عمومی  و اجتماع و عرصه های مختلف اجتماع غیر قابل کنمان خواند وگفت :آنقدر که سینما تاثیر دارد هیچ هنر دیگری چنین تاثیری ندارد .
 رییس سازمان بهزیستی بااشاره به سریال مختارنامه گفت : کتابهای بسیاری درباره تاریخ اسلام و و زندگی امامان  وائمه نوشته شده ولی هیچ کدام تاثیر سریال مختارنامه را ندارد .آن طور که مختار نامه تاثیر دارد خیلی از کتابها مثل مختار نامه نمی توانند موثر باشند.
 وی درادامه گفت : فیلمسازی  درزمینه معلولان دقت بیشتری می طلبد و باید مراقب بود که مبادا به عزت و کرامت انسانی معلولان خدشه ای وارد شود .
 رییس سازمان بهزیستی درادامه سخنان خود باااشاره به لزوم مناسب سازی برای معلولان وسالمندان گفت :کشور ما در حال پیر شدن است و باتوجه به پیشرفتهای علمی ،میانگین طول عمر در حال افزایش است . در سال 1400 ده درصد جمعیت کشور سالمند هستندو به همین خاطر باید به مناسب سازی شهرها برای معلولان و سالمندان و حتی خانهای باردار توجه بیشتری شود .
 
 /درخواست هیات داوران از رییس صداو سیما/
 
 درادام این مراسم اعضای هیات داوری  نخستسن جشنواره فیلم آوا به روی سن آمده وبیانیه آنها قرائت شد .
 در بخشی از بیانیه هیات داوران از ریاست سازمان صدا وسیما در خواست شد که شرایط نمایش فیلمهای این جشنواره را در تلویزیون فراهم آورد .
 
 
 /مسئولان فقط قول ندهند/
 
 عزت الله انتظامی نیز دراین مراسم بااشاره به تاثیرات بسیار زیاد سینما وتئاتر در زمینه ایجاد انگیزه در بین معلولان گفت :من از مسئولین می خواهم که به وضعیت معلولان رسیدگی کنند و به آنها بی توجه نباشند.
 وی بااشاره به توجه کشورهای دیگر به معلولان گفت :افرادی که درراس کار هستند و مسئولنند فقط قول ندهند و بیشتر به معلولان توجه کنند.
 

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

سه شنبه 30/9/1389 - 22:36 - 0 تشکر 265202

انتظامی یكی از بزرگ مردان سینمای ایران است

چهارشنبه 1/10/1389 - 16:32 - 0 تشکر 265502

با سلام
ممنون از ایجاد این بحث
منم با نظر لطفی جان کاملا مواقم
حق یارتون

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی