انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 832)
دوشنبه 29/9/1389 - 18:22 -0 تشکر 264588
تصویربرداری MRI بالاترین قدرت تفكیك در بافت‌های نرم بدن را دارد

تصویربرداری MRI بالاترین قدرت تفكیك در بافت‌های نرم بدن را دارد


دبیر علمی کنگره اصول فیزیکی و بالینی و تکنیک‌های MRI در بیماری‌های قلب و عروق سیستم تصویربرداری MRI را از پیشرفته‌ترین سیستم‌های پزشکی مورد استفاده در دنیا عنوان كرد و گفت: تصویربرداری MRI در بین سیستم‌های موجود، بالاترین قدرت تفکیک کانترس را در بافت‌های نرم بدن دارد.

دکتر فریبرز فائقی همزمان با آغاز به كار كنگره اصول فیزیكی و بالینی و تكنیك‌های MRI در بیماری‌های قلب و عروق در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا واحد علوم پزشکی ایران با اشاره به اهمیت رشته رادیولوژی در پزشكی، گفت: مهم‌ترین ویژگی این سیستم در آن است که از اشعه ایکس استفاده نمی‌شود. بلکه از میدان‌های مغناطیسی و امواج رادیویی در غالب یک مجموعه وسیع پروتکل‌های تصویربرداری برای به تصویر کشیدن نواحی آناتومیک مختلف بدن استفاده می‌شود.

وی افزود: پیچیدگی خاص این سیستم تصویربرداری ایجاب می‌کند که برای رسیدن به یک تشخیص مطلوب ارتباط و هماهنگی علمی، عملی و تخصصی قابل ملاحظه‌ای میان رادیولوژیست‌ها، فیزیست‌ها، تصویربردارهای پزشکی و کارشناس MRI وجود داشته باشد.

وی افزود: در این راستا برای نیل به اهداف تشخیصی، متخصصان مربوطه این رشته باید از اطلاعات جامع و کافی در ارتباط با مکانیسم پیچیده عملکرد دستگاه‌های تصویربرداری برخوردار باشند؛ به طوری که در مواجه با بیماری‌های مختلف بتواند مناسب‌ترین پروتکل‌ها را جهت تصویربرداری انتخاب كند.

دبیر علمی کنگره اصول فیزیکی و بالینی و تکنیک‌های MRI در بیماری‌های قلب و عروق ادامه داد: تصویربرداری از قلب به عنوان یک عضو متحرک با تپش سریع همراه پیچیدگی‌های خاص آناتومیک و فیزیولوژیک سیستم قلب و عروق ایجاب می‌كند که پروتکل‌های پیشرفته و سریع ویژه‌ای با عملکردهای اختصاصی قلب و عروق مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: اینجاست که وظیفه جامعه تصویربرداری پزشکی و متخصصان پزشکی با گرایش تصویربرداری ایجاب می‌کند تا با برگزاری دوره‌های آموزشی مدون و ویژه پیچیدگی‌های خاص این روش تصویربرداری از قلب و عروق را در دوره‌های آموزشی به دقت موشکافی كرده و راهکارهای تئوری و عملی مشخصی را پیش روی متخصصان قرار دهند.

 

 

سه شنبه 30/9/1389 - 14:33 - 0 تشکر 264912

وزارت جدیدا با تجویز بیدلیل MRI برخورد میکند زیر مضر بعضی افراد میگند مضر

به نام خدایی که مرا آفرید به نام خدایی که بهم از روح خودش بخشید 

 

با ذکرش همیشه آغاز کردم و با یادش روزی زندگیم را به پایان می برم

اطلاعیه:یکی از مدیران در پیام خصوصی درخواست داده بود ایدی یاهو مسنجرمو بزارم اما نمیدونم مدیر کدوم انجمن هست ایشون چون هیچ نامی ازشون ارسال نشده در هر صورت ایدی من در یاهو hasanja55 هست 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی