انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 571)
يکشنبه 28/9/1389 - 22:27 -0 تشکر 264293
لطفا از جایزه فقط در حد مشوق بیدار کننده استفاده شود

امام علی (ع ) : هرگز در هنگام غضب ، ادب حاصل نمیشود . از تشویق و جایزه فقط در حد محرکهای اولیه و مشوق های بیدار کننده استفاده کنید تا انگیزه های درونی برای کسب موفقیت و پیشرفت پایدار به کار افتد . اما غالبا والدین مشوقهای بیرونی را جایگزین انگیزه های درونی فرزندان خود میکنند واین خود بزرگترین مانع برای پیشرفت و موفقیت خود انگیخته در زندگی میشود . عادت دادن دائمی فرزندان به جایزه و پاداش در موفقیت های تحصیلی ، آنها را به محرک های خوشایند بیرونی وابسته میکند و باعث میشود که آنها از یادگیری به خاطر یاد گرفتن چیزی لذت نبرند بلکه از جایزه و پاداشی که میگیرند لذت ببرند . متاسفانه امروزه بسیاری از اصطلاحات کلیدی در تربیت دچار تحریف و وارونگی شده است . اغلب تربیت را با رام کردن ، تشویق را با جایزه دادن و تنبیه را با کتک زدن ، یکسان میدانند . این جابه جایی و تحریف باعث شده است که بسیاری از روشها و انتظارات و ملاکهای تربیتی نیز کارکرد و معنای خود را از دست بدهد.                 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی