سينما و تلویزیون (بازدید: 266)
يکشنبه 28/9/1389 - 11:42 -0 تشکر 264000
جذابیت نقش کیان از نگاه رویگری

رضا رویگری که این روزها مجموعه تلویزیونی "مختارنامه" را به روی آنتن دارد. در خصوص  تاثیر کیان در قیام مختار گفت: تحریک کننده قیام مختار، کیان است و کیان است که مختار را از مزرعه‌اش جدا کرده و با خود همراه می‌کند البته که هدف‌‌هایی هم داشت که در این میان سرفرازی ایرانیان نیز بوده است و در قسمتی از سریال می‌گوید من به احترام داماد پادشاهم آمده‌ام که امام حسین (علیه السلام) داماد شاه ایران است و باید دانست که شمر به دست کیان کشته می‌شود و این جزء مستندات تاریخی است.
 کیان مثل همه ایرانیان در هشت سال دفاع مقدس است
وی مهم‌ترین ویژگی‌ نقش کیان را ایستادگی بر سر تعهداتش عنوان کرده و خاطرنشان ساخته است: کیان یک ایرانی سرافراز و دلاور است که برای اعتقاداتش تا آخر و تا پای جانش سر تعهداتش ایستادگی می‌کند مثل همه ایرانیان که در هشت سال دفاع مقدس تا پای جانشان و بر سر تعهداتشان ایستادند و کیان هم یکی از همین‌ها است که فقط در 1400 سال پیش می زیسته است.
میرباقری این صحنه را با زیبایی تمام ساخته است
رویگری که معتقد است تاثیرگذارترین سکانس این سریال لحظه شهادت حضرت عباس(ع) است، در خصوص حذف صحنه شهادت حضرت عباس بیان داشت: امیدوارم صحنه شهادت حضرت عباس(ع) حذف نشود زیرا این صحنه تاثیزگذاری بسیار زیادی را داشته و دارد و امیدوارم با تدوین اجازه پخش این صحنه داده شود خصوصا اینکه میر باقری این صحنه را با زیبایی تمام ساخته است.
همه به مختار خیانت می‌کنند

بازیگر فیلم "مسافر ری" در بخش دیگر این مصاحبه رمز ماندگاری هنر‌های عاشورایی را اعتقاد مردم دانسته و در پاسخ به سوالی درباره نوع ارتباط خود با نقش کیان اظهار داشته است: به دلیل ایرانی بودن این نقش ارتباط خیلی خوبی با این نقش برقرار کردم؛ زیرا در این فیلم همه به مختار خیانت می‌کنند ولی او روی اعتقادات خودش ایستادگی می‌کند و حرفش را زده و روی این حرف پا فشاری می‌کند و براساس همین حرف و اعتقادات نیز کشته می‌شود به همین دلیل این نقش برایم بسیار جذاب بود.

منبع :شبکه ایران

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

يکشنبه 28/9/1389 - 14:13 - 0 تشکر 264062

همه بازیگران سریال مختار یكی از یكی بهتر بازی كرده اند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی