انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 289)
شنبه 27/9/1389 - 19:44 -0 تشکر 263759
بیشترین مصرف‌کنندگان داروهای قاچاق جوانان درسنین راهنمایی تا دانشگاه هستند

همایش قاچاق داروومکمل‌های غذایی ورژیمی برگزارشد , معاون دانشگاه علوم پزشكی مازندران: , بیشترین مصرف‌کنندگان داروهای قاچاق جوانان درسنین راهنمایی تا دانشگاه هستند.

همایش قاچاق دارو، محصولات آرایشی و بهداشتی و مکمل‌های غذایی و رژیمی در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران همایش قاچاق دارو و مکمل های غذایی و رژیمی با اشاره به اینکه قاچاق دارو و لوازم آرایشی تاثیر بسزایی بر سلامت جامعه دارد، گفت: این گونه داروها و لوازم آرایشی با تنوع و صورت‌های مختلفی که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند سلامت جوانان و نوجوانان را بیشتر تهدید می‌کنند.

ابراهیم صالحی‌فر هدف از این همایش را هماهنگی و تعامل بین دستگاه‌هایی مرتبط با موضوع قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین داروهای بدنسازی و دوپینگ و مکمل‌ها عنوان کرد و افزود: هماهنگی ادارات تربیت بدنی، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی در مقابله با سوءمصرف داروها و قاچاق لوازم بسیار تاثیرگذارند و با هماهنگی دستگاه‌های فوق می‌توان در مبارزه با قاچاق داروهای مکمل و لوازم آرایشی و بهداشتی نتیجه خوبی حاصل می‌شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با قاچاق دارو و لوازم آرایشی بهداشتی در مازندران گفت: با انجام پایش‌ها و نظارت تیمی و همچنین اجرای طرح ساماندهی فراورده‌های لوازم آرایشی و بهداشتی و مکمل‌های دارویی و بدنسازی در دانشگاه‌های گیلان، گلستان، شاهرود، بابل و مازندران در قالب کمسیون‌های مبارزه با قاچاق دارو و ارز با متخلفین برخورد می‌شود، ولی با پیشرفت علم ارتباطات و تبلیغ داروهای روانگردان از سوی بسیاری از سایت‌های اینترنتی نیاز به برنامه‌ریزی و نظارت ویژه‌ای است.
وی با اشاره به گروه هدف سایت های تبلیغ کننده داروهای روانگردان، افزود : متاسفانه این سایت‌ها جوانان و نوجوانان این مرزو بوم را هدف گرفته و بیشترین مصرف کنندگان اینگونه داروهای قاچاق جوانانی از سنین راهنمایی تا دانشگاه هستند .

صالحی‌فر تاکید کرد: به جوانان و نوجوانان باید درخصوص عوارض داروهای روانگردان و مکمل آگاهی داد؛ چرا که اگر جوانان از تبعات این داروها آگاهی داشته باشند قطعا آن را مصرف نمی‌کنند.

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی