انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 753)
شنبه 27/9/1389 - 19:43 -0 تشکر 263758
آموزشهای دوران بارداری، ترس مادران از درد زایمان را كاهش می‌دهد

بر اساس یافته‌های یك پژوهش؛ , آموزشهای دوران بارداری، ترس مادران از درد زایمان را كاهش می‌دهد.

آموزش مطالب تئوری و تكنیك‌های عملی در دوران بارداری به مادران، موجب افزایش اعتماد به نفس و كاهش ترس و اضطراب آنها از درد زایمان می‌شود.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، منطقه علوم پزشکی تهران، سهیلا احمدیان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، پژوهشی را با هدف بررسی تاثیر آموزش‌های دوران بارداری بر میزان اضطراب و درد زایمان انجام داده است.

این مطالعه از نوع نیمه تجربی بوده كه در آن 70 نفر از مادران به عنوان گروه آزمایش و به طور تصادفی در هفته‌های 20- 16 بارداری انتخاب شده و در 12-10 جلسه، آموزش‌های نظری و عملی زایمان ایمن (نهضت مادری ایمن) را دریافت كردند. 70 نفر دیگر نیز پس از همتاسازی با گروه آزمایش بعنوان گروه كنترل انتخاب شدند. هر دو گروه به هنگام زایمان و در تمام مراحل مورد ارزیابی قرار گرفتند.

یافته‌ها نشان داد كه آموزش‌های دوران بارداری تاثیر معنی‌داری بر میزان اضطراب، میزان درد و مدت دردهای زایمانی دارند، به طوری كه مادران آموزش دیده در مقایسه با گروه كنترل، درد و اضطراب كمتری را تجربه می‌كنند.

بر اساس این نتایج، آموزش مطالب تئوری و تكنیك‌های عملی به مادران موجب افزایش اعتماد به نفس و كاهش ترس و اضطراب آنها شده و محیط آرام و حمایت كننده‌ای را در كل دوران بارداری و زایمان ایجاد می‌كند.

با توجه به تحقیقات انجام شده، اضطراب مهمترین عامل در میزان درد و سازگاری مادران با درد است، بنابراین كاهش آن موجب افزایش همكاری و سازگاری مادران شده و سبب كاهش درد و دوره زایمان كوتاهتر در افراد آموزش دیده می‌شود.

 

 

چهارشنبه 1/10/1389 - 18:15 - 0 تشکر 265586

در کشورهای پیشرفته همین کار رو انجام میدند نه تنها ترس بلکه بسیار راحت این فرد
نرمش هایی که داده میشه خیلی موثر

به نام خدایی که مرا آفرید به نام خدایی که بهم از روح خودش بخشید 

 

با ذکرش همیشه آغاز کردم و با یادش روزی زندگیم را به پایان می برم

اطلاعیه:یکی از مدیران در پیام خصوصی درخواست داده بود ایدی یاهو مسنجرمو بزارم اما نمیدونم مدیر کدوم انجمن هست ایشون چون هیچ نامی ازشون ارسال نشده در هر صورت ایدی من در یاهو hasanja55 هست 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی