سينما و تلویزیون (بازدید: 325)
پنج شنبه 25/9/1389 - 20:30 -0 تشکر 263076
قهوه تلخ سبب رونق فرهنگ می شود

تهران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ساخت و تولید آثاری همانند سریال" قهوه تلخ" سبب رونق فرهنگ و هنر در كشور می شود.
"سید محمد حسینی" در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درمورد چگونگی شرایط و ضوابط تولید و پخش آثار سینمایی خانگی اظهار داشت: همانگونه كه فیلم های سینمایی ضواط و شرایط خاصی برای اكران دارند، تولیدات سینمایی برای پخش در شبكه های خانگی نیز دارای مراحل خاصی است هر چند كه شاید این مراحل از مجوز گرفتن برای آثار سینمایی آسانتر باشد.
وی با بیان اینكه سریال" قهوه تلخ" موردی خاص بود كه به هر دلیلی در تلویزیون ارائه نشد، ادامه داد: با بررسی های كه همكاران ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام دادند این نتیجه حاصل شد كه این سریال را می توان در شبكه خانگی ارائه كرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان كرد: بر اساس نظر سنجی ها مشخص شد كه تصمیم همكاران در پخش سریال "قهوه تلخ" صحیح بوده است.
وی با بیان اینكه در این سریال بازیگران برجسته زیادی حضور دارند ، یادآور شد: ساخت و تولید چنین آثاری سبب رونق فرهنگ و هنر می شود.
حسینی كه شامگاه یكشنبه در حاشیه مراسم تجلیل از دست اندركاران سریال مختارنامه با خبرنگار ایرنا سخن می گفت، با تاكید بر اینكه ‌عظمت این سریال انكارناپذیر است ، خاطر نشان كرد: تولید چنین آثارفاخری نوید دهنده ساخت فیلم ها و آثار هنری ارزشمندی دیگری در آینده است.
وی افزود شد: با تولید چنین آثار فاخری مطمئنا دیگر شاهد نزول آثار و تولیدات سریالی نخواهیم شد و دائما شاهد حركت روبه پیشرفت از لحاظ محتوا و مضمون و تكنیك های فنی خواهیم بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ساخت و تولید آثار ارزشمندی همچون سریال مختار نامه سبب ایجاد خودباوری و اعتماد بنفس می شود.                                                                                                                           منبع:خبر گزاری جمهوری اسلامی{ایرنا}

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی