سينما و تلویزیون (بازدید: 439)
چهارشنبه 24/9/1389 - 16:50 -0 تشکر 262808
یادداشت تلخ مهران مدیری برای خسروشكیبایی

مهران مدیری در یادداشتی که در کتاب مرحوم خسرو شکیبایی منتشر شده به تمجید از مرحوم شکیبایی پرداخته است . مدیری دراین یادداشت نوشته است : از روزی كه او را شناختم و از اولین باری كه او را دیدم ، حالش خوب نبود . اصولا هیچ وقت حالش خوب نبود . منظورم بدحالی جسمانی اش نیست . احساس خوشبختی درونی نداشت . از آن آدم های غمگینی بود كه ذاتا اندوه را در خود داشت . این در صدایش بود . در لحن گفتارش بود ، در چشمانش بود و در حركت دستانش . شاید با همین اندوه درون ، احساس شادی داشت و با همین دلمشغولی های درون ، خودش را زنده نگه می داشت . دوست داشت تنها باشد . دوست داشت خلوت باشد . دیگران را به خود راه نمی داد . هرگز نفهمیدم چه چیزی خوشحالش می كند و چه زمانی حالش خوب است .
برای بازی در پاورچین به او تلفن زدم . رفتم خانه اش و نشستیم به درد دل . در همه جای خانه بود . مجسمه اش ، عكس هایش ، نقاشی هایی كه از چهره او كشیده بودند ، جوایزی كه گرفته بود . تصویر آدم های مهمی كه با او كار كرده بودند . و نقطه درخشان كارنامه اش ، هامون . همه جا پر از او بود و او غمگین ، مثل كودكی بود كه توسط خداوند تنبیه شده باشد . یك بغض نهفته كه در گلوی او بود و نمی دانم چرا . گفت كه می آید و در پاورچین بازی می كند . فردا به محل فیلمبرداری ما آمد و حرف زدیم . می دانستم كه نمی آید . حوصله نداشت ، حقیقت را نمی گفت كه دل مرا نشكند . حوصله نداشت و رفت . چند سال گذشت . برای بازی در مرد هزار چهره به او تلفن زدم و در یك روز برفی دوباره به محل فیلمبرداری ما آمد . غمگین تر ، شكسته تر و بی حوصله تر .

مدیری در ادامه یادداشت خود نوشته است : باز هم می دانستم كه نمی آید . با هم حرف زدیم . حوصله نداشت . باز هم نمی خواست كه دل مرا بشكند . بهانه آورد و باز هم حوصله نداشت و رفت . نزدیك درب خروجی برگشت ، مرا بوسید و گفت : من همیشه یك بازی به تو بدهكارم ، و رفت ، برای همیشه رفت . روزی كه برای خاكسپاری رفتم ، و هزاران نفر آمده بودند تا این پیكر غمگین را به خاك بسپارند و مردم فراوانی كه دوستش داشتند و می گریستند . و مردم فراوان دیگری كه آمده بودند با هنرمندان مورد علاقه شان عكس بگیرند و عده فراوان هنرمندانی كه سعی داشتند به دیگران بفهمانند كه ما بیشتر از شما با ایشان دوست بودیم ، و در این هیاهوی عظیم ، آخرین جمله او را دوباره شنیدم كه می گفت : من همیشه یك بازی به تو بدهكارم ......... مطمئنم در بهشت ، روزی با او كار خواهم كرد . احتمالا در یك تئاتر مشترك كه آنجا دیگر ، حوصله دارد، حالش خوب است و غمگین نیست .

به نقل از  کتاب خسرو شکیبایی . به كوشش الهام قره‌خانی 
منبع : وبلاگ atipic

راز یک زندگی زیبا این است

که امروز با خدا گام برداری

و برای فردا به او اعتماد داشته باشی.....

چهارشنبه 24/9/1389 - 17:6 - 0 تشکر 262813

مهران مدیری و خسرو شکیبایی.چثدر با هم تناقض دارند هم از لحاظ نقش و هم از لحاظ اسم.

 

 

 

چهارشنبه 24/9/1389 - 20:37 - 0 تشکر 262863

یادش گرامی و روحش شاد هنرمند خیلی خوبی رو از دست دادیم

پنج شنبه 25/9/1389 - 0:17 - 0 تشکر 262919

سلام

خسرو    شكیبا بود

و

مهران   مدیر

خسرو          شكیبایی از دست داد              ولی       مهران              مدیری را نه

شنبه 27/9/1389 - 13:29 - 0 تشکر 263638

جالب بود ممنون
روحش شاد یادش گرامی

شنبه 27/9/1389 - 18:1 - 0 تشکر 263716

تكراری بود قبلا ثبت شده بود

راز یک زندگی زیبا این است

که امروز با خدا گام برداری

و برای فردا به او اعتماد داشته باشی.....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی