انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 469)
چهارشنبه 24/9/1389 - 13:46 -0 تشکر 262754
‌سفره‌های حسینی‌مسابقه عکاسی‌وخاطره‌‌نویسی

با سلام

 دبیرخانه مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی (سایت فراگیر لقمه) با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در سومین سال برگزاری این مسابقات ، به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری محرم و صفر، سومین مسابقه عکاسی و خاطره نویسی از سفره های حسینی را با شعار«هر هیات یک عکس، یک خاطره» برگزار می کند.


اهداف مسابقه:
ثبت و نشر فرهنگ غنی مذهبی و ملی و آداب، رسوم، سنن و رفتار زیبا و غنی جاری در زندگی همه اقوام و اقشار ایرانی در قالب محتوای تصویری و مکتوب اهداف این مسابقه را تشکیل می دهند.


موضوع مسابقه:
تهیه و توزیع و مصرف نذوراتی در این ایام برای اطعام عزاداران حسینی و رونق بخشی به این مجالس استفاده می شوند به همراه نشانه های خاص مراسم عزاداری حسینی و این ایام موضوع این مسابقه است.
تبصره 1: منظور از سفره های حسینی، نذورات به طور عام شامل: کلیه نوشیدنیها و خوراکی های آماده شده به منظور اطعام عزاداران آب، چای، شربت، آش، شله زرد، حلیم و ... که درمسجدها، هیات ها، محله ها، گذرها و منزل ها آماده و توزیع می شوند است.
تبصره 2: نشانه های مراسم عزاداری حسینی هم پوشش افراد، تزئینات محیطی و محل تهیه، توزیع و یا مصرف نذورات و یا هر نشانه بصری ( در عکس) و کلامی (در خاطره) که ذهن مخاطب را معطوف به مراسم عزاداری حسینی کند، را شامل می شود.


بخش ها و گروه های مسابقه:
این مسابقات در سه بخش تهران، شهرستان ها و ایرانیان خارج از کشور برگزار می شود. البته سومین دوره مسابقه عکاسی از سفره های حسینی به منظور جلب مشارکت بیشتر اقشار مختلف مردم در دو گروه عکاسی با دوربین های عکاسی و دوربین های تلفن همراه برگزار خواهد شد.
تبصره 1: تقسیم بندی بخش ها تنها به محل عکاسی و خلق اثر(وقوع خاطره) وابسته است و در هر دو مسابقه عکاسی و خاطره نویسی شرکت در هریک از بخش ها و یا همه آنها برای هر هنرمند آزاد است.
تبصره 2: بخش ایرانیان خارج کشور اعم از اینکه اثری در مورد مجالس عزاداری ایرانیان خارج از کشور باشد یا اینکه از مشاهدات یک ایرانی از مجالس عزاداری حسینی سایر ملت ها را شامل می شود.


تعداد آثار:
در مسابقه عکاسی هر هنرمند می تواند حداکثر با 5 عکس به صورت سیاه و سفید، رنگی، دیجیتال و یا آنالوگ در هر بخش در قالب تک عکس یا مجموعه عکس شرکت کند.
در مسابقه خاطره نویسی هر هنرمند می تواند حداکثر سه خاطره به دبیرخانه ارسال کند.


گاه شمار:
علاقمندان می توانند آثار خود را از ابتدای دی ماه و حداکثر تا 20 بهمن ماه 1389 به دبیرخانه ارسال کنند. گفتنی است مهلت ارسال آثار قابل تمدید نخواهد بود.
داوری این مسابقات دو هفته بعد از اتمام مهلت ارسال آثار انجام خواهد شد و نتایج بلافاصله اعلام می شود.
زمان اهدای جوایز و برپایی نمایشگاه نیز متعاقبا اعلام می شود.


دبیر مسابقات:
محمد صالح حجت الاسلامی


هیات انتخاب و داوری عکسها و خاطرات:
این داوران از بین هنرمندان مرتبط با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خواهند بود و متعاقبا معرفی خواهند شد.

جوایز:
هیات داوران در هر بخش از هر مسابقه 5 اثر برگزیده را معرفی خواهند کرد و حداکثر 50 اثر در هر مسابقه عکاسی و خاطره نویسی برای حضور در نمایشگاه ها و کتاب و یا اقلام اطلاع رسانی و تبلیغاتی مرتبط انتخاب می شوند که به کلیه خالقان آثار مذکور جوایز ارزشمندی از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اعطا خواهد شد.
تبصره: به عکس هایی که در سایر جشنواره ها برگزیده و به دریافت جایزه نایل شده باشند، جایزه ای تعلق نمی گیرد.

شرایط و مقررات مسابقات:
الف- عکاسی:
1- شرکت کلیه افراد در این مسابقات مجاز بوده و هیچ گونه هزینه ای برای شرکت کنندگان در بر نخواهد داشت.
2- هنرمندان می توانند آثار خود را با دوربین های دیجیتال، آنالوگ و یا تلفن های همراه به صورت سیاه و سفید و یا رنگی و در قالب تک عکس و یا مجموعه عکس خلق کنند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
3- عکاسان می بایست آثار خود را به صورت فایل دیجیتالی توسط پست الکترونیک (ایمیل) و یا لوح فشرده (سی دی) به دبیرخانه ارسال کنند. بدیهی است عکس هایی که توسط دوربین آنالوگ گرفته شده است باید پس از اسکن شدن به صورت فایل دیجیتالی به دبیرخانه تحویل شود.
4- عکس هایی که در آنها دخل و تصرف گرافیکی شده باشد داوری نخواهند شد.
5- عکس های دیجیتال و یا اسکن شده می بایست در ابعاد کاغذ A4 و با فرمت JPG و با روزلوشن  dpi300 و با نام گذاری فایل ها به نام عکاس ذخیره شده باشند.
6- نحوه نام گذاری عکس ها: عکس ها با نام خانوادگی و نام عکاس به حروف انگلیسی و شماره ردیف 1 تا 5 و ذکر نام بخش در پرانتز نام گذاری شود. به عنوان مثال:           eslami- ali1(Tehran) یا eslami- ali5(kharej)
7- به همراه آثار فرم شرکت در مسابقه حاوی اطلاعات زیر باید ارسال شود:
8- نام و نام خانوادگی – نام پدر- تحصیلات- نشانی دقیق- کد پستی- شماره تماس (ثابت و همراه) – ایمیل  و نیز عنوان عکس ها، تاریخ و محل عکس برداری آنها به ترتیب شماره و ردیف.
9- ستاد برگزاری آثار منتخب را برای حضور در نمایشگاه ها، کتاب و یا اقلام اطلاع رسانی و تبلیغی استفاده کرده و مابقی آثار را معدوم خواهد کرد.
10- دبیرخانه مسابقه از پذیرش آثار پس از مهلت مقرر معذور خواهد بود.
11- عکس هایی که فاقد شرایط شرکت در مسابقه باشند، پذیرفته نمی شوند.
12- ارسال آثار به منزله قبول مقررات مسابقه و تایید اصالت و تعلق عکس ها به فرستنده است.
13- ستاد برگزاری، ارسال کننده را صاحب اثر می شناسد اما در صورتی که خلاف آن ثابت شود کلیه امتیازات متعلق باطل و اثر مربوطه از نمایشگاه حذف می شود.


ب- خاطره نویسی:
1- شرکت کلیه افراد در این مسابقات مجاز بوده و هیچ گونه هزینه ای برای شرکت کنندگان در بر نخواهد داشت.
2- نویسندگان می توانند خاطرات توسط پست الکترونیک (ایمیل) و یا به صورت فایل برروی  لوح فشرده (سی دی) به دبیرخانه ارسال کنند.
3- خاطرات ارسالی می توانند حداکثر درسه صفحه A4 در نرم افزار word و با اندازه قلم (فونت) 12 و با نام گذاری فایل ها به نام نویسنده ذخیره شده باشند.
4- نحوه نام گذاری خاطره ها: خاطرات با نام خانوادگی و نام نویسنده به حروف انگلیسی و شماره ردیف 1 تا 5 و ذکر نام بخش در پرانتز نام گذاری شود. به عنوان مثال:           eslami- ali1(Tehran) یا eslami- ali5(kharej)
5- جذابیت، زیبایی و خواندنی بودن خاطرات در کنار منطبق بودن آنها بر واقعیت مهمترین معیار انتخاب آن ها و ورود به مرحله داوری است.
6- به همراه آثار فرم شرکت در مسابقه حاوی اطلاعات زیر باید ارسال شود:
7- نام و نام خانوادگی – نام پدر- تحصیلات- نشانی دقیق- کد پستی- شماره تماس (ثابت و همراه) – ایمیل  و نیز عنوان عکس ها، تاریخ و محل عکس برداری آنها به ترتیب شماره و ردیف.
8- ستاد برگزاری آثار منتخب را برای حضور در نمایشگاه ها، کتاب و یا اقلام اطلاع رسانی و تبلیغی استفاده کرده و مابقی آثار را معدوم خواهد کرد.
9- دبیرخانه مسابقه از پذیرش آثار پس از مهلت مقرر معذور خواهد بود.
10- خاطراتی که فاقد شرایط شرکت در مسابقه باشند، پذیرفته نمی شوند.
11- ارسال آثار به منزله قبول مقررات مسابقه و تایید اصالت و تعلق خاطرات به فرستنده است.
12- ستاد برگزاری، ارسال کننده را صاحب اثر می شناسد اما در صورتی که خلاف آن ثابت شود کلیه امتیازات متعلق باطل و اثر مربوطه از نمایشگاه حذف می شود.

علاقمندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی و به نشانی تهران- خیابان شریعتی- خیابان بوشهر- شماره 19 و یا نشانی الکترونیک loghme@gmail.com ، ارسال کنند و جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.loghme.com  مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های 09123208842 – 09196459679 – 09367832896 تماس حاصل کنند.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی