انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 1977)
چهارشنبه 24/9/1389 - 12:41 -0 تشکر 262720
هیالوبریکس و مپی‌واکائینیکی از داروهای جدید در بازار ایران، هیالوبریکس (Hyalubrix) است که به علت وزن مولکولی مناسب به میزان 200-1500 کیلو دالتون و غلظت بالایی که دارا می‌باشد (mL‌2/‌mg‌30)، اثربخشی قابل توجهی را نسبت به داروهای مشابه به نمایش گذارده است.

در این مطلب یک مطالعه اتفاقی کنترل شده و دو سوکور به منظور مقایسه اثربخشی و کارآیی هیالوبریکس با یک آنستتیک موضعی در بیماران مبتلا به coxarthrosis، مرور می‌شود.

در این مطالعه که هیالوبریکس با مپی‌واکائین (mepivacaine)مقایسه شد، 30 بیمار مبتلا به coxarthrosis انتخاب شدند و 23 نفر از آنها به مدت سه ماه مورد پیگیری قرار گرفتند.

12 بیمار، با دو تزریق هیالوبریکس با فاصله یک ماه مورد درمان قرار گرفتند و برای 11 بیمار گروه کنترل تزریق مپی واکائین2 به همان روش گروه هیالوبریکس انجام شد. همه تزریقات با راهنمائی اولتراسوند انجام شدند.

نتایج مطالعه بر اساس visual analog scale) VAS)، شاخص عملکردی Lequesne و میزان مصرف روزانه NSAID در ماه، مورد ارزیابی قرار گرفتند.خلاصه نتایج

اثر بخشی درمان در هر دو گروه بالا بود ولی بهبود تحرک مفصلی و کاهش مصرف NSAID در گروه هیالوبریکس به میزان قابل توجهی بیشتر از گروه مپی‌واکائین بود. همچنین، هیچ کدام از درمان‌ها عوارض ناخواسته قابل توجهی در محل تزریق ایجاد نکردند.

به نام خدایی که مرا آفرید به نام خدایی که بهم از روح خودش بخشید 

 

با ذکرش همیشه آغاز کردم و با یادش روزی زندگیم را به پایان می برم

اطلاعیه:یکی از مدیران در پیام خصوصی درخواست داده بود ایدی یاهو مسنجرمو بزارم اما نمیدونم مدیر کدوم انجمن هست ایشون چون هیچ نامی ازشون ارسال نشده در هر صورت ایدی من در یاهو hasanja55 هست 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی