انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 1757)
چهارشنبه 24/9/1389 - 12:28 -0 تشکر 262714
چند پرسش و پاسخ درباره جراحی بینی البته از نوع زیباییش

- عمل رینو پلاستی چیست؟
به صورت خیلی خلاصه تغییر فرم بینی كه با تغییر در ظاهر بینی و یا همراه با تغییر در تیغه بینی می‌تواند همراه باشد.

- آیا عمل جراحی رینوپلاستی خطر دارد؟
در مورد این عمل تبلیغات فراوان، چه بر له یا علیه آن می‌شود اما حقیقت آن است كه اگر فردی كه جهت عمل كاندیدا می‌شود به خوبی معاینه شود و موارد احتمالی آن بررسی و تكنیك مناسب انتخاب گردد، این عمل عارضه مهمی در پی نخواهد داشت. معهذا انجام نادرست عمل، انتخاب نامناسب بیمار، كوچك كردن زیاده از حد بینی، تخریب ساختارهای محافظتی بینی (همانند برداشتن بیش از حد غضروف و استخوان) مسلماً عوارض زیادی را در بر خواهد داشت.

- در مورد بینی‌های گوشتی و استخوانی كه اصطلاحات شایعی هستند توضیح بفرمائید؟
كلاً در عمل جراحی بینی، ما اسكلت بینی بین استخوان و غضروف را دستكاری یا كوچك می‌كنیم اما به پوست بینی كاری نداریم. بدین معنا كه بعد از تغییر ساختار اسكلتی، پوست باید به مروز زمان با این اسكلت جدید تطابق كند. مثلاً در مواردی كه بینی را كوچك می‌كنیم، پوست كم‌كم جمع می‌شود، كه هرچه پوست نازك باشد این اتفاق سریع‌تر و هرچه پوست ضخیم‌تر باشد دیرتر روی می‌دهد و در مورد پوست‌های خیلی ضخیم این مسأله ممكن است هرگز رخ ندهد. بدین خاطر برای پوست‌های نازك، اصطلاح استخوانی و برای بینی‌های دارای پوست ضخیم، اصطلاح گوشتی به كار برده می‌شود كه البته به خاطر ارتباط راحت‌تر با مخاطبان است وگرنه انواع و اقسام ضخامت‌های پوست، از بی‌نهایت نازك تا بی‌نهایت ضخیم وجود دارد.

- آیا بلافاصله بعد از عمل جراحی فرم بینی مشخص می‌شود؟
همان‌طور كه عرض كردم ضخامت پوست‌ها و نیز حجمی كه از بینی كم می‌كنیم متفاوت است لذا بسته به اینكه این دو پارامتر چگونه باشند مدت زمان ورم و نیز ایجاد فرم اولیه طول می‌كشد كه گاهاً این اتفاق بسیار زود هنگام و حتی طی چند هفته ظاهر می‌شود و گاهاً ممكن است چند سال طول بكشد.
اگر عكس قبل از عمل بیمار را مشاهده کنید و عكس‌های بعدی با فاصله دو هفته بعد از عمل، 6 ماه بعد از عمل و 18 ماه بعد از عمل را ببینید. یعنی اینكه بدون هرگونه دستكاری اضافی، روند تغییر ورم و شكل بینی را ملاحظه می‌فرمائید . متوجه خواهید شد که عكس حتی 6 ماه بعد از عمل هم با عكس 18 ماه بعد از عمل متفاوت است.

- انواع فرمهای بینی كه به اسامی همانند فرانسوی، آلمانی، امپرانتو، باربی و غیره بیان می‌شوند چه هستند؟
اصولاً امروزه در رینوپلاستی ما معتقد به اسامی نیستیم و این بیان قدیمی است.
امروزه جراحان پلاستیك معتقد به رینوپلاستی بالانس هستند. بدین معنا كه بینی با بقیه اجزاء صورت هماهنگ باشد.

مثلاً به اختصار عرض می‌كنیم كه طول بینی باید حدوداً برابر لب تا چانه، ارتفاع بینی حدود 60- 55 درصد طول بینی ایده‌آل ، زاویه لب و بینی حدود 110-100 و زاویه پشت بینی با پیشانی حدود 36- 34 درجه و دو پره با نوك بینی یك مثلث متساوی‌الاضلاع تشكیل دهند و ارقام دیگر كه از حوصله این مقاله خارج است ، بدیهی است كه وقتی بینی بر این اساس بینی شكل پذیرد ، ضمن اینكه زیباست ، متقارن است ، طبیعی هم به نظر می‌رسد و ظاهری عمل شده نخواهد داشت.

به نام خدایی که مرا آفرید به نام خدایی که بهم از روح خودش بخشید 

 

با ذکرش همیشه آغاز کردم و با یادش روزی زندگیم را به پایان می برم

اطلاعیه:یکی از مدیران در پیام خصوصی درخواست داده بود ایدی یاهو مسنجرمو بزارم اما نمیدونم مدیر کدوم انجمن هست ایشون چون هیچ نامی ازشون ارسال نشده در هر صورت ایدی من در یاهو hasanja55 هست 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی