سينما و تلویزیون (بازدید: 283)
چهارشنبه 24/9/1389 - 0:27 -0 تشکر 262642
سینماها سوگوار سیدالشهدا (ع)

سینماهای ایران در حالی از ساعت 17 سه شنبه  به واسطه شرکت در مراسم سوگواری سیدالشهدا(ع) تعطیل می‌شوند که در هفته اخیر هم همچنان این اثر دیدنی شهریار بحرانی یعنی «ملک سلیمان» بود که جلوتر از بقیه فیلم‌های روی پرده به ترک‌تازی در گیشه سینماها ادامه می‌داد.

«ملک سلیمان» پس از ده هفته نمایش در سینماها فقط در تهران حدود یک میلیارد و پانصد میلیون تومان فروش داشته و با احتساب فروش آن در شهرستان‌ها رسیدن فروش کل آن به رقم سه میلیارد تومان دور از دسترس نیست به خصوص که اکران فیلم نیز تا اواسط دی ماه ادامه خواهد داشت.

پس از «ملک سلیمان» کمدی «سن پطرزبورگ» در حالی که سینماهای سرگروه خود را از دست داده همچنان در ده سالن سینما به اکران خود ادامه داده و تاکنون حدود هفتصد میلیون عایدی داشته است. «بعدازظهر سگی سگی» هم که همزمان با «ملک سلیمان» روی پرده رفته در شش سینما به اکران محدود خود ادامه داده و تاکنون 330 میلیون تومان فروش داشته است. «هر چی خدا بخواد» که تهیه‌کنندگی آن برعهده پرویز شهبازی بوده و امید زیادی به فروش آن می‌رفته بعد از هشت هفته نمایش بیش از 257 میلیون تومان فروش نداشته است.

«لطفا مزاحم نشوید» فیلم بعدی جدول پرفروش‌ها است که به واسطه ساختار غیرمتعارفش بیشتر مورد توجه مخاطبان خاص سینما قرار گرفته و طی هشت هفته 227 میلیون تومان فروخته است.

فیلم کودکانه «نخودی» پس از ده هفته اکران در گروه سینمایی آزاد به مرز 90 میلیون تومان فروش رسیده است. «آناهیتا» و «خاطره» هم که حدودا بیست روزی از اکران آنها می‌گذرد به ترتیب 85 و 47 میلیون تومان فروش داشته‌اند. فیلم تازه پوران درخشنده یعنی «خوابهای دنباله دار» نیز پس از پنج هفته نمایش به رقم 29 میلیون تومان رسیده است. فروش «دیگری» هم پس از ده روز نمایش به 23 میلیون تومان رسیده که البته با توجه به داستان به شدت تکراری فیلم، انتظار بیشتری هم از این اثر نمی‌رفت.

در زیر رقم دقیق فروش فیلمها را آورده‌ایم:

-- ملک سلیمان (یک میلیارد و پانصد میلیون تومان در ده هفته)
-- سن پطرزبورگ (هفتصد میلیون تومان در ده هفته)
-- بعدازظهر سگی سگی ( 330 میلیون تومان در ده هفته)
-- هر چی خدا بخواد (257 میلیون تومان در هشت هفته)
-- لطفا مزاحم نشوید (227 میلیون تومان در هشت هفته)
-- نخودی (90 میلیون تومان در ده هفته)
-- آناهیتا (85 میلیون تومان در سه هفته)
-- خاطره (47 میلیون تومان در سه هفته)
-- خوابهای دنباله‌دار(29 میلیون تومان در پنج هفته)
-- دیگری (23 میلیون تومان در ده روز)

منبع :شبکه ایران

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی