انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 352)
سه شنبه 23/9/1389 - 14:54 -0 تشکر 262328
افرادی كه جنسیت خود را تغییر می‌دهند بیشتر در معرض خودكشی قرار دارند

رییس دپارتمان خانواده‌ آمریكا و مركز ملی حمایت از افراد تغییر جنسیت داده، گفت: این افراد بیش از سایرین در معرض خودكشی قرار دارند، چرا كه در پی جراحی، روحیه آنها به شدت ضعیف می‌شود.

به گزارش سرویس «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «جاستین تانیس» یادآور شد: آمارها نشان می‌دهد كه 41 درصد از افرادی كه در طول یك دهه گذشته جنسیت خود را تغییر داده‌اند، بیشتر در معرض خودكشی قرار گرفته یا برای خودكشی تلاش كرده‌اند.

این مقام مسوول خاطر نشان كرد: روانشناسان به این نتیجه دست یافتند كه افرادی كه جنیست خود را تغییر می‌دهند، اغلب با این مشكل مواجه هستند كه خود را شخص دیگری می‌بینند. این افراد در اصطلاح روانشناسان دچار «دوگانگی شخصیتی» هستند.

وی افزود: این افراد از خانواده، جمع دوستان و آشنایان طرد می‌شوند و باید این استرس را با خود به تنهایی تحمل كنند. همچنین اكثر افرادی كه جنسیت خود را تغییر داده‌اند از این موضوع در هراسند كه مورد خشونت‌های سایرین قرار بگیرند.

رییس دپارتمان خانواده‌ آمریكا و مركز ملی حمایت از افراد تغییر جنسیت داده، اظهار كرد: این ترس‌ها و اضطراب‌ها باعث افزایش خطر سقوط و دست به خودكشی در میان این افراد می‌شود.

به گزارش ایسنا، «گیل نادسون»، یكی دیگر از محققان روانشناسی از دانشگاه «بریتیش كلمبیا» در آمریكاست كه در زمینه رفتارهای پرخطر منجر به خودكشی در میان تغییر جنسیتی‌ها تحقیق می‌كند.

وی در این باره به خبرگزاری آسوشیتدپرس، گفت: افرادی كه جنسیت خود را تغییر داده‌اند، در صورت بی‌توجهی از سوی اطرافیان خود با مشكل عادت كردن با جنسیت جدید روبرو می‌شوند.

بر این اساس، می‌توان نتیجه گرفت كه افرادی كه تغییر جنسیت داده‌اند، 25 برابر یك فرد معمولی یا فرد دچار بیماری‌های روحی ـ روانی، در معرض خودكشی قرار دارند و اكثرا هم در محدوده سنی 18 تا 44 سال قرار دارند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام دپارتمان خانواده‌ آمریكا، هم اكنون بیش از هفت هزار فرد تغییر جنسیت داده در این كشور زندگی می‌كنند كه به شدت نیازمند كمك‌های روانی از سوی دولت و نها‌دهای غیردولتی هستند.

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی