سينما و تلویزیون (بازدید: 382)
سه شنبه 23/9/1389 - 9:26 -0 تشکر 262151
غربت مسلم در كوچه های كوفه را با تمام وجود حس كردم

امین زندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: سینما به خوبی می‌‌تواند تصویرگر واقعه عاشورا باشد؛ واقعه عاشورا جدا از اینكه معنویات، پیام‌های اخلاقی و مذهبی در طول سال‌ها برای ما به همراه داشته، واقعه تصویری است؛ در این واقعه هر كسی نمی‌تواند ورود كند و اگر كاری در این زمینه صورت گیرد، باید كاری در حد اعلای سینمایی و بصری باشد تا بتواند حقیقت آن را به تصویر بكشد.

وی با اشاره به خلق تابلوی ظهر عاشورا توسط استاد فرشچیان، بیان داشت: این مسئله نشان می‌دهد هنرمندان می‌توانند در ابعاد مختلف هنری به خصوص در عرصه سینما در زمینه واقعه عاشورا ورود پیدا كنند و نگاه آنها تأثیر بسیار زیادی برای مخاطب داشته باشد.

بازیگر نقش مسلم‌بن عقیل (ع) در سریال مختارنامه بیان داشت: ورود به عرصه سینمای عاشورایی و ارزشی علاوه بر اینكه توانایی بسیار بالایی می‌خواهد كه كارگردانانی مانند داوود میرباقری و بحرانی این توانایی را دارند، محدودیت‌های مالی و اعتقادی نیز برای تولید این فیلم‌ها وجود دارد؛ به عنوان مثال برای تولید فیلم ملك سلیمان كه یك كار جهانی بود و باید با استانداردهای جهانی تولید می‌شد، ما با پنج میلیون دلار كار را آغاز كردیم درحالی كه در هالیوود برای تولید فیلم كودك 25 میلیون دلار بودجه داده می‌شود.

وی ادامه داد: وقتی یك هنرمند و فیلم‌ساز بخواهد، واقعه‌ای مثل واقعه بزرگ عاشورا را به تصویر بكشد، قاعدتاً در بضاعت بین‌المللی باید هزینه بسیار زیادی به آن اختصاص داده شود و نباید توقع بازگشت این هزینه را داشته باشد بلكه باید توقعات خود را در تأثیر این اثر در جامعه پیدا كند.

بازیگر نقش مسلم‌ بن ‌عقیل (ع) در فیلم مختارنامه، بیان داشت: پس از گذر از محدودیت‌هایی كه برای ساخت یك فیلم در زمینه واقعه عاشورا وجود دارد، باید نگاه متعصبانه را به واقعه عاشورا تلطیف كرد؛ زیرا اگر می‌خواهیم در جهت تبلیغ آن حركت كنیم، در برخی موارد این تعصبات مانع خواهند بود.

وی در خصوص ویژگی ماندگاری هنرهای عاشورایی، گفت: ویژگی‌ خود واقعه عاشورا موجب ماندگاری آن می‌شود؛ عاشورا مانند یك ژن در خون ما است و از دوران خلقت تا ابد این واقعه همراه ما خواهد بود و با آن ارتباط برقرار می‌كنیم و تمام مردم نیز نگاه ویژه‌ای به عاشورا دارند.

*پیشنهاد بازیگری در نقش حضرت مسلم (ع) و حضرت سلیمان (ع) واژه «نه» را از بازیگر می‌گیرد

زندگانی در خصوص بازیگری در نقش حضرت مسلم (ع) و حضرت سلیمان (ع) گفت: آوردن نام این دو بزرگوار و پیشنهاد بازی در نقش آنها واژه «نه» را از بازیگر می‌گیرد و احساس می‌كنم برای بازی در نقش حضرت مسلم (ع) در فیلم «مختار نامه» و «حضرت سلیمان (ع)» در ملك سلیمان این من نبودم كه انتخاب كردم؛ بلكه انتخاب شدم.

وی در توضیح صحنه تنها ماندن مسلم بن عقیل در كوچه‌های كوفه بیان داشت: در آن صحنه به این فكر می‌كردم كه حضرت مسلم (ع) در آن لحظه چه كشیدند و غربتش را به خوبی و با تمام وجود حس می‌كردم.

زندگانی اظهار داشت: معتقدم ایشان در حالی در آن كوچه‌ها تنها بودند و در حلقه افرادی گرفتار بودند كه زمانی با او عهد بسته بودند، به خودش فكر نمی‌كرد بلكه به عاقبت كوفیان عهدشكسته فكر می‌كرد؛ او بادیدن چهره واقعی آنها، آه كشید كه این آه برای خودش نبود؛ بلكه به حال افرادی بود كه پشت سرش ایستاده بودند.

بازیگر نقش مسلم‌بن عقیل (ع) در فیلم مختارنامه در ادامه افزود: معتقدم خیلی از وقت‌ها مشكلات برای ما فرصت هستند؛ این فرصت برای شناخت خود و جهان است؛ در بازیگری نقش حضرت مسلم (ع) و حضرت سلیمان (ع) فرصتی ایجاد شد تا دنیای دیگری را بشناسم و این فرصت‌ها بسیار سخت ولی هدفمند بودند.

وی در خصوص نقش حضرت مسلم (ع) و یاران امام حسین (ع) در واقعه عاشورا، گفت: در حقیقت همه یاران امام حسین (ع) و حضرت مسلم (ع) می‌دانستند كه در چه راهی قدم برداشته‌اند؛ حضرت مسلم (ع) به بیعت اهل كوفه اعتقادی نداشت اما به كوفه رفتند تا حجت را بر آنها تمام كنند.

زندگانی خاطرنشان كرد: نگویید بازیگران الگو هستند؛ بلكه معتقدم بازیگران مانند چاقویی هستند كه در یك زمان میوه‌ای را تزئین می‌كند و وقتی دیگر جراحتی را ایجاد می‌كند.

بازیگر نقش سلیمان نبی اظهار داشت: ویژگی شغل بازیگری، تجربه كردن موضوعات مختلف از زندگی واقعی خودش است؛ در واقع بازیگر مثل شمع می‌سوزد تا محفلی را روشن كند؛ البته شاید بازیگر از لحاظ اخلاقی خیلی به نقشی كه بازی می‌كند، نزدیك نباشد؛ اما در هر صورت باید فكرش را به آن شخصیت نزدیك كند و وقتی مانند نقش‌اش فكر كرد، مانند او هم عمل می‌كند.

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

سه شنبه 23/9/1389 - 9:33 - 0 تشکر 262154

سلام
آقای زندگانی بازیگر توانایی است خیلی خوب بازی می کند امسال کلا خیلی پر کار بوده.
*ملک سلیمان و مختارنامه و قفسی برا پرواز*

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 23/9/1389 - 11:29 - 0 تشکر 262202

با سلام
بازی‌های امین زندگانی رو خیلی دوست دارم
امیدوارم شخصیت واقعی خودش هم مثل شخصیت‌های خوبی كه بازی كرده باشه
یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

سه شنبه 23/9/1389 - 12:15 - 0 تشکر 262234


ایشون در فیلمهای اخیرشون به نظر من فوق العاده بودند . هم در مختارنامه هم در ملک سلیمان

انشالله همین مسیر رو ادامه بدن

خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 23/9/1389 - 21:3 - 0 تشکر 262543

چقدر تعریف میکنید.میشه یکم هم انتقاد کنید؟!آدم یجوری میشه وقتی همش تعریف و تمجید میشنوه.
ولی قشنگ تونسته بودند غربت مسلم رو به نمایش بگذارند خیلی به نظر طبیعی بود

 

 

 

سه شنبه 23/9/1389 - 21:28 - 0 تشکر 262557

دوست عزیز خوب چه انتقادی كنیم شما كه خودتم تعریف كردی

راز یک زندگی زیبا این است

که امروز با خدا گام برداری

و برای فردا به او اعتماد داشته باشی.....

چهارشنبه 24/9/1389 - 10:42 - 0 تشکر 262682

وقتی کسی خوب بازی میکنه چرا ازش انتقاد کنیم؟؟؟؟

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی