انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 906)
يکشنبه 21/9/1389 - 15:38 -0 تشکر 261266
اصفهان آلوده ترین شهر کشور

محیط زیست > آلودگی  - کارشناس‌ مسئول آزمایشگاه هوای اداره کل محیط ‌زیست استان اصفهان گفت:
اصفهان از نظر وجود ذرات معلق کوچک‌تر از 10 میکرون، جزء آلوده‌ترین شهرهای کشور است.

بابک صادقیان، با بیان اینکه آمار آلودگی هوا به وسیله شاخص آلودگی هوا تعیین می‌شود در مورد عملکرد این شاخص بیان داشت: این شاخص دارای چندلایه شامل لایه پاک، سالم، آلوده، بسیار آلوده و وضعیت بحرانی است.

وی با اشاره به بررسی‌های انجام شده در زمینه هوا در سال‌های مختلف اظهار داشت: با توجه به این آمار هرچه به روزهای گرم سال 89 نزدیک‌تر می‌شویم، با وجود افزایش میزان روزهای پاک، شاهد افزایش تعداد روزهای آلوده نیز بوده‌ایم و در واقع این آمار گویای این است که وضعیت ناسالم رو به رشد است.

کارشناس مسئول آزمایشگاه هوای اداره کل محیط‌زیست استان اصفهان ادامه داد: بیش از 65 درصد آلودگی هوای شهر اصفهان ناشی از ترافیک بوده که این عامل با افزایش تعداد خودروهای تک سرنشین افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه توسعه فضای سبز و دیگر اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با آلودگی هوا، جوابگوی آمار رو به رشد آلودگی هوا نیست، تصریح کرد: در واقع می‌توان گفت توسعه ترافیک شهری و خودروهای تک سرنشین که سبب افزایش آلودگی هوا می‌شوند، بیش از اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با این آلودگی بوده است و کارهای انجام شده جوابگوی این ترافیک نیست.

صادقیان در مورد راه‌های مبارزه با آلودگی هوا گفت: توسعه حمل‌ونقل عمومی و استفاده از آن توسط مردم، همچنین استفاده از خودروهایی که کمتر موجب کاهش  آلودگی هوا می‌شوند، در این زمینه می‌تواند راهگشا باشد.

وی با اشاره به اینکه انجام معاینات فنی خودرو نیز در کاهش آلودگی هوا مؤثر است، تصریح کرد: با انجام بموقع معاینات فنی خودرو 40 تا 70درصد آلودگی هوا کاهش می‌یابد. صادقیان اظهار داشت: از دیگر منابع آلودگی هوا می‌توان به گرد و غبار ناشی از منابع طبیعی اشاره کرد که در این زمینه در تیرماه  سال‌های 87 و 88 گرد و غبار جنوب و جنوب غرب اصفهان بیشترین نقش را در آلودگی هوا داشته‌اند.

وی با بیان اینکه استان اصفهان دومین استان بعد از چهارمحال‌و بختیاری است که تحت‌تأثیر این گرد و غبار قرار گرفته، ادامه داد: وجود این گرد و غبار در تیر و مرداد ماه سال گذشته سبب افزایش ذرات معلق به میزان 8تا 10برابر استاندارد شد و می‌توان گفت که عامل اصلی آلودگی هوا در این ایام همین گرد و غبار بوده است.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 7/10/1389 - 21:37 - 0 تشکر 268672

سلام
من که واقعا دلم تنگ شده برای یه هوای تمییز که یه نفس عمیییییییییییییییییییق بکشم
خدا کمکون کنه

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی