سينما و تلویزیون (بازدید: 316)
شنبه 20/9/1389 - 13:28 -0 تشکر 260788
فیلم «جایی برای بازی» برنده دو جایزه اصلی جشنواره «بغداد» شد

فیلم «جایی برای بازی» برنده دو جایزه اصلی جشنواره «بغداد» شد
فیلم «جایی برای بازی» برنده دو جایزه اصلی جشنواره «بغداد» شد

فیلم سینمایی «جایی برای بازی» به كارگردانی «شوکت امین کورکی» فیلمساز عراقی دو جایزه اصلی اولین دوره جشنواره بین للملی فیلم «بغداد» در كشور عراق را از آن خود کرد.

فیلم سینمایی «جایی برای بازی» (شوینیک بو یاری) KICK OFF ساخته فیلمساز کُرد عراقی «شوکت امین کورکی» در اولین دوره جشنواره بین اللملی فیلم «بغداد» و همسایگان عراق به روی پرده رفت و توانست دو جایزه اصلی «بهترین فیلم دوم» و «بهترین کارگردانی» را به طور مشترک با فیلم سینمایی «ملک سلیمان» به دست آورد.

فیلم سینمایی «جایی برای بازی» برای تصاحب این جوایز با ۹ فیلم سینمایی دیگر از کشورهای ایران و عراق در رقابت بود، از جمله: فیلم سینمایی «بدرود بغداد» به کارگردانی «مهدی نادری»، فیلم سینمایی «ملک سلیمان» به کارگردانی «شهریار بحرانی»، فیلم سینمایی «زمرمه با باد» (سرته له گه ل با) به کارگردانی «شهرام علیدی»، فیلم سینمایی «پسر بابل» به کارگردانی «محمد الدراجی»، فیلم سینمایی «عصر روز دهم» به کارگردانی «مجتبی راعی»، فیلم سینمایی «گه ره کی داهوله کان» (کوچه دهولها) به کارگردانی «حسن علی» و فیلم سینمایی «هه رمان» (جاویدان) به کارگردانی «حسین حسن».

اعضای هیئت داوران نخستین دوره جشنواره بین اللملی فیلم «بغداد» که عبارت بودند از: «مهدی عباس» رئیس هیئت داوران، فیلمبردار ایرانی «شهریار اسدی»، فلیمبردار کُرد «رافی عساف»، بازیگر عراقی «حاتم سلیمان» و منتقد سینما «حسین سلیمان» آرای خود را در بخش های مختلف بدین شرح اعلام کردند:

بهترین فیلم:

ـ جایزه اول: به فیلم سینمایی «ملک سلیمان» به کارگردانی «شهریار بحرانی».

ـ جایزه دوم: به فیلم سینمایی «جایی برای بازی» به كارگردانی «شوکت امین کورکی».

ـ جایزه سوم: به طور مشترک به فیلم سینمایی «بدرود بغداد» به کارگردانی «مهدی نادری» و به فیلم سینمایی «گه ره کی داهوله کان» (کوچه دهولها) به کارگردانی «حسن علی».

بهترین فیلم نامه: به فیلم سینمایی «پسر بابل» به کارگردانی «محمد الدراجی».

بهترین فیلمبرداری: به «تورج اصلانی» برای فیلمبرداری فیلم سینمایی «زمرمه با باد» (سرته له گه ل با) و فیلم سینمایی «بدرود بغداد».

بهترین کارگردانی:

به طور مشترک به فیلم سینمایی «ملک سلیمان» به کارگردانی «شهریار بحرانی» و به فیلم سینمایی «جایی برای بازی» به كارگردانی «شوکت امین کورکی».

بهترین بازیگر:

اعضای هیئت داوران اولین دوره جشنواره بین اللملی فیلم «بغداد» پس از دیدن تمامی فیلمهای بخش مسابقه این جشنواره به دلیل عملکرد بسیار خود جوش و هوشمندانه بازیگر فیلم سینمایی «زمرمه با باد» (سرته له گه ل با)، جایزه ویژه بهترین بازیگری را به «عمر چاوشین» تقدیم نمودند.

در نخستین دوره جشنواره بین اللملی فیلم «بغداد» با عنوان «کشورهای همسایه» و به موضوع همسایگان عراق و موضوعات مرتبط با این کشور، ۱۵ فیلم سینمایی از کشورهای عراق، ایران و ترکیه در روزهای ۱۳ تا ۱۷ آذرماه جاری (۴ تا ۸ دسامبر) در دو سالن شهر بغداد پایتخت عراق به روی پرده رفتند.

 

 

شنبه 20/9/1389 - 18:51 - 0 تشکر 261026

خوشحالم که برنده شده ولی جا برای برنده شدن پیدا نکرده که رفته عراق برنده شده؟دی:مال مردم میره تو امریکا برنده میشه مال ما میره تو بغداد جنگ زده برنده میشه.دی:

 

 

 

شنبه 20/9/1389 - 19:24 - 0 تشکر 261034

ممنون خوشحال شدم از جوایزی كه به ملك سلیمان رسیده

راز یک زندگی زیبا این است

که امروز با خدا گام برداری

و برای فردا به او اعتماد داشته باشی.....

شنبه 20/9/1389 - 22:10 - 0 تشکر 261068

ممنون از مطلب خوبتون

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی