سينما و تلویزیون (بازدید: 820)
جمعه 19/9/1389 - 11:4 -0 تشکر 260283
سکوت فریبرز عرب نیا شکست

تقریبا در هیچ جمع و مراسمی حاضر نمی شود، در برابر همه درخواست های مصاحبه یک «نه» بزرگ می گوید. «فریبرز عرب نیا» حالا بعد از شهرت دوچندانش در نقش مختار، از مصاحبه های خیالی یا بازنشر گفت وگوهای قدیمی گلایه دارد. او در مصاحبه با همشهری جوان، سکوت ۴ ساله را برای اعتراض به همین بی اخلاقی آشکار می شکند.

«نگران اخلاقم.نگران بی اخلاقی در جامعه که یک بخشش مربوط به رسانه هاست.»دلیل این حرف عرب نیا اتفاقاتی است که این چند ماه افتاده،سریال مختارنامه پخش و دیده شده و او هم که نقش اول کار را دارد و بعد از مدت ها دوباره به صحنه برگشته، مورد توجه قرار گرفته.حالا بعضی از سایت ها ونشریات، مصاحبه های قدیمی او را مجددا و به اسم گفت وگوی تازه،چاپ کرده اند که همین او را گله مند کرده است: «این گفت وگوهایی که منتشر شده، قدیمی است. من آخرین بار چهار سال قبل مصاحبه کردم.قبل تر از آن هم،۷ سال پیش بود که گفت وگویی داشتم. من به هیچ وجه مصاحبه وگفت وگویی نداشته ام که بخواهند از من تیتر بزنند،اما حالا دارند همان مصاحبه ها را کار می کنند.آن حرف های من، تاریخ مصرفش گذشته، چه سودی دارد؟ این کار غلط است. اینکه جایی مثل ایسنا دوباره مصاحبه قدیمی ام را که خودشان گرفته اند، منتشر می کنند،درست نیست. حداقل اخلاق حکم می کند که بگویند این مصاحبه برای چهار سال قبل است که ما دوباره آن را تکرار کرده ایم.» عرب نیا این جور کارها را نشانه بهم ریختگی فرهنگی و زیرپاگذاشتن قواعد می داند:«شاید به صورت مقطعی این جورکارها نتیجه بدهد.شاید در طول یک بازی، نتیجه برد گیرمان بیاید اما عرض و عمقی ندارد.»

این علاقه به نشر صحبت های عرب نیا طبیعی است چراکه این روزها خواندن حرف ها و نظرات او برای مخاطبان جذاب است، عرب نیا پاسخ می دهد: «این علاقه، مجوزی برای چاپ کردن دوباره و دروغ نیست.همین برنامه هفت را ببینید؛ همه داشتند برای حرف هایشان، توجیه می تراشیدند، توجیهات که مهم نیست، مهم اخلاق حرفه ایست که باید حاکم باشد. یکی از اصول دمکراسی این است که مطبوعات موظفند چرخه سالم اطلاعات ایجاد کنند، اما ما منابع اطلاعاتمان و طریقه دستیابی مان به آنها، غیر دمکراتیک ونابسامان است.با این اوضاع نباید توقع داشته باشیم که بتوانیم جلوی تهاجم فرهنگی را بگیریم. وقتی خودمان اخلاق رادر همه عرصه ها زیرپا گذاشته ایم».

اما سوال اینجاست که چرا خود او اهل مصاحبه نیست:«چه کسی بازیگران را مجبور به گفتگو می کند؟ من مختارم که حرف بزنم یا نزنم؟راستش ما همیشه از قدرت مان برای رسیدن به اهداف مان سواستفاده می کنیم.با این رفتارهای سطحی، نمی شود موفق بودو بهتر است که من هم فعلا سکوت کنم.»

منبع :پایگاه خبری ـ تحلیلی سینمای ما

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 19/9/1389 - 11:25 - 0 تشکر 260286

با سلام
جالب بود- بازی‌هاشون رو دوست داشتم و دارم
فكر كنم بیشتر به خاطر جدایی از همسرشون بود كه خیلی ناراحت و افسرده بوده و این 3-4 سال بازی نكرده
یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

جمعه 19/9/1389 - 14:33 - 0 تشکر 260386

سلام
با این کارهایی که رسانه ها میکنند خوب بنده خدا حق داره مصاحبه نکنه

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی