انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 423)
پنج شنبه 18/9/1389 - 16:15 -0 تشکر 260108
هنر منتظران

هنر، منتظر دینداران است
افرادی را كه داد می‌زنند: آقا (عج) بیا... آقا بیا را هیچ گاه نفهمیدم. یعنی هیچ‌وقت نتوانستم از ته دل مانند آنها لخت بشوم و فریاد بزنم كه آقا بیا آقا بیا... شاید مشكل از من باشد. برخی هم در هیات‌ها گریه می‌كنند كه در باغ شهادت را نبندید... و صبح تا شب هم دنبال این هستند كه یك گلوله یا بمب پیدا شود و اتفاقی به آنها اصابت كند و شهید شوند! انگار این دنیا اینقدر بی‌حساب است. این عقاید باطله و اخیال فاسده، ریشه در جهان‌بینی كفرآمیز ما دارد كه معنی نظام علت و معلول را نفهمیدیم و حكمت و قضای الهی را در زندگی روزمره خود پیدا نكردیم.

ناخواسته هنوز شانس در زندگی ما نقش بزرگی را بازی می‌كند! بنا به امر ولی، نظام جمهوری اسلامی به سمت هنر و دانش جهت‌گیری كرده است ولی دوستداران جمهوری اسلامی 2 ترم 2 ترم مشروط می‌شوند! و به فكر همه چیز هستند جز دانش و هنر. بعد هم به دانشگاه‌های غیر اسلامی و فیلم‌های مستهجن سینمایمان خرده می‌گیرند. مشهور است كه جمعی از متدینان لاریجانی را در زمان ریاست صداوسیما، بازخواست می‌كردند كه چرا اوضاع سیاسی و مذهبی صدا و سیما چنان است كه در پاسخ آنها لاریجانی پرسیده بود كدام یك از شما حاضر است خانواده‌اش را بفرستد كه بازیگر شود و البته جواب همه مواخذه‌كنندگان آن روز منفی بود. بله همیشه راه باز بوده، اما ما فقط بلدیم ایراد بگیریم ... و اینچنین دانش و هنر بیش از هر زمان دیگری منتظر دینداران است.

منبع جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی